Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aleister

    veterán

    válasz Throme #29971 üzenetére

    Kicsit olyan, mintha az hallottál volna meg az itt folyó dolgokból, amit akartál.

    A 18-105 azért ajánlott, mert relatív nagy átfogás mellett vállalható képminőséget produkál. Ezért aztán ideális választás a kompakt vonalról jövő hobbifotósoknak, továbbá minden olyan kezdőnek, akinek a zoom fontos. A 18-55-ről ez nem mondható el. Ha valamikor is ajánlott volt, akkor az egy teljesen elhibázott okfejtés eredménye lehetett. Minden bizonnyal ennek az alapja az volt, hogy minél kisebb az átfogás elméletben optikailag annál tökéletesebb a produktum. Ennek az egyik végén csücsülnek az egyszeres átfogású fixek, a másik végén meg az ultrazoomok. Az elmélet viszont nem volt igaz a gyakorlatban a 18-55 megmérettetésében, amit itt idővel fel is ismertek az emberek.

    A D7k kb álomváz volt abban az időben, mert egy, a konkurencia által is irigyelt, szenzor köré építettek egy praktikusan kezelhető kasznit. Hobbifotósnak nem kell ennél több. Az akkori termékpalettában a legjobb választás volt, a későbbi árcsökkenések miatt pedig bestbuy.
    Ilyen meglehetősen ritkán adódik. Teljes mértékkel érthető, ha abban az időben páran ezt választották. Én is váltottam volna, ha nem kapok anno egy jobb ajánlatot.

    Jó képminőségre és zumra mindig szüksége van a fotósnak. Ha a kettő egy objektívben jelen van, akkor nyilvánvaló, hogy az az optika kapós lesz. Ez triviális. A Tamron 17-50 f2-8 nonVC meg ilyen több mint 5-6 éve, és biztos tartani is fogja magát még. Ha lesz fényerősebb, jobb optikai paraméterekkel rendelkező versenytársa, akkor nyilván feledésbe merül. Esetleg nyomott áron megéri majd még beszerezni a jó ár/érték aránya miatt.

    Észre kell venni, hogy ez nem "hájp". Technikai sportokban nemigen lehet érdem nélküli ajánlásokat begyűjteni, mert nagyon hamar kiderül a turpisság. Olyan nemigen volt itt, hogy azért vegyen valaki ezt vagy azt, mert "csak". Rendszerint bizonyos paraméterek alapján preferálnak egyesek bizonyos termékeket. Ha több user is egybehangzóan állít valamit, az nem hájp, hanem bizonyítást nyert érdem.

    "most már ff."
    Ez egy elég nagy öngól, mert megmondani nem tudnám mikor volt itt utoljára FX ajánlás.Főleg indokolatlanul. Volt egy időszak, amikor valaki valóban fullframe vázat ajánlgatott egymás után kétszer is ész nélkül a random betévedő kezdőknek, de ő le is volt ezek után oltva rendesen, tehát trendről ebben az esetben sem beszélhetünk.
    Rendszerint D3xxx és D5xxx modellek vannak már jó ideje ajánlva. Még a D7xxx is ritka, szóval nem értem honnét jött ez a meglátás.

    Hájpról akkor lehetne itt beszélni, ha valamelyik túlárazott Nikkor üveget venné itt sorozatosan mindenki, de ilyenről én nem tudok.

    Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Új hozzászólás Aktív témák