Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liszi70

    nagyúr

    válasz k1csi #17955 üzenetére

    "Persze sokan camcorder helyett szeretnének DSLR-t. Az azért még erősen kompromisszumos."

    Folyamatosan olvaslak benneteket, mióta én is elgondolkoztam egy camcorder kiváltására is használt DSLR vásárlásán, és tanácsot kértem tőletek. Örülök, hogy mostanában sokat beszéltetek a videózásról, mert szépen letisztult bennem amit az elején is írtatok, hogy alapvetően nem családi, esemény-videózásra van ez kitalálva. Bár a képminősége biztosan vetekszik egy középkategóriás camcorderével, de a praktikussági, ergonómiai kompromisszumok, a követő fókusz hiánya azért erősen a videó-céleszköz felé billenti a mérleget, de ez nyilván természetes. Arról nem is beszélve, hogy igazán jó képminőséget és nagy zoom-átfogást (ami esetleg megközelíti egy camcorder 10-30X-os optikai zoom-ját.) csak nagy fényerejű és nagy átfogású obikkal lehet elérni, az meg aranyáron van. Akinek eleve megvan a videózásra is alkalmas, nagy fényerejű, nagy átfogású obi-parkja, annak ez nagyon ideális, profi videókat tud csinálni DSLR-el, főleg manual-fókusszal. Mert egészen biztos vagyok benne, hogy az az igazi, ha az ember maga állítja rá az élességet az adott témára, az automatika (pláne DSLR esetén) biztosan tévedhet. Csak sajnos az óvodai ballagás esetén erre nemigen van lehetőség. :)

    Száz szónak is egy a vége, mindenre a célhardver a legjobb választás. Úgyhogy megrendeltem, ma érkezik meg egy Panasonic HC-X800-as videókamera, remélem jól döntöttem. A régészeti ásatások során előkerült 350D pedig természetesen megmarad az alap és egy 50/1.4 obival, ez nekem most kielégíti a fotós igényeimet. (Persze de jó lenne például egy kihajtható LCD, meg egy gyorsabb sorozatfelvétel, meg a nyilván jobb képminőség, úgyhogy biztos beújítok előbb-utóbb, csak most elköltöttem a házi képrögzítés technológiai fejlesztésére szánt pénzemet. :) )

    Köszönöm nektek!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák