Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Throme

    veterán

    válasz tvamos #57458 üzenetére

    Amiket felsoroltál az AF ami lehet gyengébb a sony 6400 vázhoz képest. Árakat nézve ez a két váz kb egy árban van.

    Az FTZ adapter és a Z obipark karcsúsága szerintem nem a Z50 váz hibája, inkább a gyártóé.

    De értem, hogy egy sony-hoz a saját gyártású obikból is lehet válogatni, ráadásul 3rd party is rendesen fókuszál erre a területre.
    Lehet a nikon arra számított, hogy aps-c szinten elég lesz egy váz (oké, most már 2) és az FTZ adapter, aztán a júzer majd rápakolja a régi, nikkor af-s , af-p obijait (a többit nem, vagy csak kompromisszumosan)...

    Én se nikon milccel fotózgatok egy ideje.
    Nagyon nagyon vártam egy aps-c milcre tőlük. Egy D7100 szintűre, csak a milc előnyeivel felvértezve. Rohadtul elszaladt mellettük a piac és más szempontok is képbe kerültek.
    Az árakat és az aps-c milc szinteret figyelve már nem is opció számomra a nikon.
    Egy milc rendszerre váltásnál én nem akarnék adapterezni, hogy egy fix lencsét felrakva akkora cucc legyen a vázon, mintha egy milc kit zoom lencsét csavarnék rá.... és akkor egy 18-140 VR obiról nem is beszéltem, ami akkora lenne, mint most egy 70-300 VR obi...

    .. igen, a fuji-t is nézegettem, de mint rendszer (váz és obik) nekem az is drága.
    Ráadásul egyes vázak dizájnja számomra nagyon nagyon retro. Mondjuk az x-s10 az nem nézki - nekem - rosszul.
    Ha már fuji, nekik is vannak vázaik, amikben nincs képstabi. Számomra az egy hasznos opció.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák