Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vnorbi

    aktív tag

    válasz PredatorZoli #67527 üzenetére

    "attól hogy több számlád van, mindre vonatkozik a beva"

    Igen, de összevontan, azzal nem leszek nagyobb védelemre jogosult, hogy ugyanannál a szolgáltatónál több számlán osztom szét a pénzt/értékpapírokat.

    "alapból én úgy tudom úgy van hogy kettőben nem lehetsz 100% tulajdonos, egy helyen"

    Részemről ez a 2010-es évek első felében volt az OTP-nél, akkor nem szólt rám senki, hogy ne nyithatnám meg a második számlát, amiben szintén egyedül én voltam a tulajdonos. Azóta nem csináltam ilyet (akkor sem volt rá szükség, csak valami bankszámla kedvezmény miatt érte meg).

    Az üzletszabályzatukban most is szerepelnek olyanok, hogy "Amennyiben az Üzletfél több Összevont Értékpapírszámlával rendelkezik...", és ugyanebben az üzletszabályzatban ki van emelve, hogy NYESZ-R-ből csak egy lehet egy ügyfélnek, és TBSZ-ből adóévenként egyet nyithatnak náluk (a normálra nem találtam korlátozást).

    Meg írnak olyat is, hogy "Az Összevont Értékpapírszámla csak egy néven nyitható, társtulajdonosa nem lehet", ami alapján ezeknek a számláknak mindig 100%-ban egy tulajdonosa van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák