Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Revolit

    senior tag

    Sziasztok!

    Nem vagyok egy nagy java májer, úgyhogy bocs ha nagy hülyeséget kérdezek :)
    Szóval írok egy progit, aminek van GUI-ja. A panelokhoz a netbeans beépített JPanel Form készítőjét használtam
    Leírom kb a program vázát:

    main{
    ProgramUI ablak = new ProgramUI();
    }

    public class ProgramUI extends JFrame {
    pnJobb = new JobbPanel();
    pnAlso = new AlsoPanel();

    this.add(pnJobb, BorderLayout.EAST);
    this.add(pnAlso, BorderLayout.SOUTH);
    validate();
    }
    }

    na én nekem mondjuk van a pnJobb panelen egy gombom, legyen start. ha rányomok a startra, szeretném meghívni az ablak start() fv-ét. ezt csk úgy tudtam elérni, ha statikusnak deklarálom a ProgramUI start fv-ét, és az osztályfv-t hívom meg. ez így nme az igazi, bár igazából járható út lenne azt hiszem, mert úgyis csak egy példánya van az osztálynak.
    az még jobb lenne, ha nem a pnJobb kezelné az inputot (vagyis ne ott legyen az actionlistener), hanem esetleg az ProgramUI osztály. ez megoldható valahogy? :)

    de általánosságban is érdekelne a kérdés: ha létrehozok egy objektumot, akkor annak az objektumnak minden fv-ét el tudom érni (hacsak nem private...), de mi van, ha én a létrehozott objektumból akarom meghívni a létrehozó objektum fügvényét? azt hogyan csinálom? Tehát kommunikáljon mindkét irányba.

  • Revolit

    senior tag

    válasz Lortech #1953 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat. Igen, már elkezdtem bújni egy java könyvet. Rég programoztam utoljára, és amúgy sem profi szintű tudásom kissé kopottas lett, és egyre több hiányosság jön elő, úgyhogy elhatároztam, hogy újratanulom az alapoktól, persze hál' isten másodszor már könnyebben megy :)

    [ Szerkesztve ]

  • Revolit

    senior tag

    Sziasztok!

    Milyen java frameworkot ajánlotok egy szerveren futó, pókeres program megírásához? Nézegettem, de marha sok van. (Tapestry, ZK, JAT és még milliónyi, ez a 3 pl egész jónak tűnt leírás alapján).
    Web böngésző lenne a GUI a felhasználó számára, és emberek játszanának egymással, tehát nincs MI. A szerver oldali program elemezné is a játékosokat különböző szempontok alapján. Diplomamunkáról van szó, tehát igényesen kéne megcsinálnom, de azért ne a legbonyolultabb frameworkot ajánljátok légyszi:)

    Előre is köszönöm a válaszotokat!
    üdv!
    Revolit

  • Revolit

    senior tag

    Sziasztok!

    Milyen tömböt/collectiont érdemes használnom, ha lehetőleg String-el szeretnék indexelni egy Foo onbjektumra (van is egy HashMap<String, Foo> map-em) de ezzel az a gond, hogy javadoc szerint nem garantálja a sorrendet. Nekem fontos lenne, hogy ha valamit az 5. helyre rakok, az ott is maradjon. És persze azért lenne fontos, mert fix kapacitással akarom létrehozni, pl egy 10-es tömb, és ahol nincs Foo példány, onnan null-t adjon vissza, de NE hibát! Ugye ezért sem jó a hashmap. Meg jó lenne indexOf(vmi)-re visszatérne hogy hanyadik a sorban. Van egyáltalán ilyen? :) Vagy használjak hashmap-et, és mellé még valamit, ahol string-eket eltárolom, ami a hashmap kulcsainak felel meg. Ha igen, akkor mit?

    Előre is köszönöm a választ!

Új hozzászólás Aktív témák