Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz bajnokpityu #37194 üzenetére

    Az eddig témánk szempontjából ez csak egy mellékes megjegyzés, de talán fontos, erre a mondatrészedre vonatkozólag: "...beraknak egy irányitott mikrofont elé(ami visszaverődésekből felveszi a szobát is, igy lesz némi térérzet is a hanganyagban)..." Én szándékosan hangsúlyoztam többször is hang szóródását, azaz, a térinformációk elsősorban a hang szóródásából adódnak, ezt az "elsődleges" térinformációt pedig a visszaverődések átalakítják az akusztikai tervező szándékai szerint. De a zenének az üres, bevetetlen búzamezőn is lesz (háromdimenziós) tere, sőt mondhatni, hogy az üres búzamezőn lesz "hamisítatlan" tere. Én magam a hangversenytermekhez képest mindig is jobban szerettem a szabadtéren megszólaló zenét, lásd például a főúri kastélykertek ezen célra létrehozott nyitott "kioszkjaiban", ahol ugyebár nincs "akusztika", hanem csak a "valóságos" tér.

    (#37201) sultansmith "Nem, de a hangmérnökök a sztereo rendszerekre dolgozzák ki a hangzást nem pedig valami "gömbre"..." Két "gömbre"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sztereó kétcsatornás hangrendszer!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! "...nem pedig valami "gömbre"..." De nem is valami "vonalra".... Hangsúlyozom, hogy szerintem továbbra is indifferens az érvelésetek a gömb(dipól, omni)sugárzók értelmével kapcsolatban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák