Hirdetés

2019. március 21., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-18 18:51:23

Mobilarena

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#10251) legiaap válasza dokee78 (#10250) üzenetére

legiaap
(PH! félisten)

Az utolsó

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#10252) zoli1982 válasza dokee78 (#10250) üzenetére

zoli1982
(tag)

Már csak a pinkesedés miatt is a harmadik :)

Nem az a hülye, aki tudja, hogy az, hanem aki nem.

(#10253) janes74 válasza dokee78 (#10250) üzenetére

janes74
(senior tag)

Uccsó :K

(#10254) Ricardo válasza dokee78 (#10250) üzenetére

Ricardo
(Topikgazda)

Az utolsóra szavazok én is.

(#10255) Wictor

Wictor
(senior tag)

Literes zacsikat a szájak elé, ugyanis kültéri Xperia mini fotók következnek:

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8

Mondjuk ráfoghatnám a ködre/párára, de inkább nem mondok semmit... :U

A trágyák képek felső részén látható légypiszokszerű valami szárnyas hangya rajzás, vagy nemt'ommi. Legközelebb lángszóróval megyek bringázni.

[ Szerkesztve ]

(#10256) ERPY válasza Wictor (#10255) üzenetére

ERPY
(őstag)

Ezek Kiskunfélegyháza környékén készültek, nemde?

Synology DS116 , EATON 5E 650i UPS, X96, LG PF1000

(#10257) legiaap válasza Wictor (#10255) üzenetére

legiaap
(PH! félisten)

Ezek nagyon nem lettek jók...pedig ezzel a készülékkel lehet jókat alkotni.

(#10258) Wictor válasza ERPY (#10256) üzenetére

Wictor
(senior tag)

Jaja.

legiaap: Hát ezaz, hogy nem is csak kicsit rosszak, hanem kegyetlen szarok. Komolyan, apám GS290-e odavissza pofán csapkodja.

[ Szerkesztve ]

(#10259) runner 125 válasza Wictor (#10258) üzenetére

runner 125
(PH! félisten)

Gyári ROM?

..viszonylag régóta ios-t használok, de pl. nincs a készülék alá valamiféle kamera-driver? Annó windózra volt. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10260) Wictor válasza runner 125 (#10259) üzenetére

Wictor
(senior tag)

Gyári, a garancia miatt nem is szoktam belenyúlkálni, mert tuti, hogy én barom elrontanám visszacsinálhatatlanul...

(#10261) Ricardo

Ricardo
(Topikgazda)

Szürkület Xperia Mini ,
Szürkület SGS

A két kép elkészítése között kb 5 perc telt el.

Igazából egyik sem az igazi, nem is állítgattam semmit, csak a nyers összehasonlítás volt a cél. Kiléptem és kattintottam.

[ Szerkesztve ]

(#10262) legiaap válasza Ricardo (#10261) üzenetére

legiaap
(PH! félisten)

Elég nagy a különbség... :F

(#10263) Ricardo válasza legiaap (#10262) üzenetére

Ricardo
(Topikgazda)

Mivel éles a sötét világos kontúr, és nem tudom biztosan melyiknél hol volt a fókusz, így csináltam gyorsan egy konkrétabb hasonlítást. Bár sokat romlottak a fényviszonyok, (majdnem besötétedett), de azonosak voltak a feltételek, és egy konkrét helyre fókuszáltam.
Talán jobban hasonlítható a két gép. :U

Xperia Mini
SGS

(#10264) rizso

rizso
(PH! kedvence)

A nagy "pénz-láz" hatására én is csináltam 1-2 képet egy kis 5 forintosról :) HTC Sensation - gyári kamera alkalmazás - néhány effekt (van benne egy csomó, de mindet nem próbáltam ki).

Ha holnap jó idő lesz, akkor csinálok további tesztképeket is!

Ha adós vagyok egy válasszal, kérlek írj rám még egyszer! Köszönöm! :) | Eladó Dell Latitude 7480 business laptop https://goo.gl/NfiuUk

(#10265) Ricardo válasza rizso (#10264) üzenetére

Ricardo
(Topikgazda)

Nem rosszak. Az utolsó tetszik a legjobban a színei miatt.

(#10266) rizso válasza Ricardo (#10265) üzenetére

rizso
(PH! kedvence)

Köszi! Sima "szépia"...

Más: ha van rá igény, akkor összejöhetnénk páran akár egy kinek milyen kütyüje van/mutassuk meg egymásnak (a kütyüt ;] ) - legyen az telefon, tablet, laptop, vagy bármi érdekes és hordozható kütyü -, vagy egy fotós napra is, ahol adott időben/helyen/körülmények között csinálunk képeket a különböző telefonokkal - természetesen bármelyik lenne, egy kis sörözés is beleférhetne :)

Ha adós vagyok egy válasszal, kérlek írj rám még egyszer! Köszönöm! :) | Eladó Dell Latitude 7480 business laptop https://goo.gl/NfiuUk

(#10267) Wictor válasza rizso (#10266) üzenetére

Wictor
(senior tag)

Sörözés a fotós napon... Nincs az az optikai képstabi, ami helytállna utána. :D
Bár a "kinek homályosabb a képe" verseny is ígéretesnek hangzik. ;]

[ Szerkesztve ]

(#10268) rizso válasza Wictor (#10267) üzenetére

rizso
(PH! kedvence)

De legalább igazi kihívás lenne ;]
Művészi beállítottságú amatőr fotósoknak még ideális is lenne a homályossági verseny :P

[ Szerkesztve ]

(#10269) Ricardo válasza rizso (#10266) üzenetére

Ricardo
(Topikgazda)

Az ötforintoshoz jól ment ez a barnás tónus.

A kivitelezése nem lenne könnyű. összehozni egy napot, amikor mindenki ráér, ráadásul napközben, mert a korai sötétedés miatt a fotózás kilőve este felé.

Még keresem az alkalmas időpontot hogy napsütésben is csináljak összehasonlítható képeket. napközben nincs a közelemben a mini, de ha meglesznek a képek felteszem ide.

(#10270) Danny750 válasza Ricardo (#10269) üzenetére

Danny750
(őstag)

Nemtudom sokak xperia mini-je nagyon fakó képeket készít.......... (Ricardo-ék Minije hasonlókat csinál ,mint az enyém! Vannak képeim c905vsXperia Mini)
:C
Nahm akkor egy virág :DDD makró egyidőben készűltek :R
adatokra nem néztek rá akkor sztetek melyik a jobb képe és melyiket csinálhatta a mini??
[link]

(XD buktatós kérdés volt mert ott vannak a kép szélén az éppen pihenő telefonok :D)

[ Szerkesztve ]

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#10271) sdd2 válasza Ricardo (#10263) üzenetére

sdd2
(PH! kedvence)

Egy kicsit sötétebb és zajosabb a Mini de szerintem elég az a kamera bele. :C

Danny750

Jók a képek és hát az a kérdés... Nagyon nagy. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. Huawei P20 Lite

(#10272) Wictor

Wictor
(senior tag)

Témafelismerő módba raktam az Xperia minim és egy Corolla Verso fotózása közben "arckép"-re állította magát. Az milyen?! :DDD Le is kaptam "profilból" a drágát, de nem lett jó ez sem... Meg a többi sem. Tegnapinál talán kicsivel...

Corolla Verso - Móra tér - köz - Városháza

A kis bakiért elnézést, hogy szinte mindbe belelóg az ujjam... :D

[ Szerkesztve ]

(#10273) sdd2 válasza Wictor (#10272) üzenetére

sdd2
(PH! kedvence)

Nem lettek olyan rosszak bár lehet vele jobbat lőni. :C :C

(#10274) rizso

rizso
(PH! kedvence)

HTC Sensation 1080p videó - szóljatok ha unjátok már ;]

Nemsokára feltöltődik pár kép is...

(#10275) legiaap válasza rizso (#10274) üzenetére

legiaap
(PH! félisten)

Nagyon idegesítő, hogy mikor mozgatod a telefont, akkor a mozgást kicsit késve követi a videó. Bántja a szemem. Amúgy a színek nagyon rendben vannak.

(#10276) rizso válasza legiaap (#10275) üzenetére

rizso
(PH! kedvence)

Sajnos ezt a "hibát" nem könnyű leküzdeni egy telefonnak. Még ha folyamatosan is veszik fel a FHD-t, akkor sem tudják rendesen követni a gyors rángatásokat. Na de azt hiszem kipróbálom majd 720p-ben, hogy mennyire fekszik neki...

Addig is pár kép :)

(#10277) rizso válasza legiaap (#10275) üzenetére

rizso
(PH! kedvence)

Hát igen, a 720p kisebb falat, könnyebben megemészti a rángatást még úgy is, hogy árnyékos és napos fényviszonyokhoz kellett elég gyorsan igazodnia...

(#10278) Ricardo

Ricardo
(Topikgazda)

Távoli kép

SGS, Xperia Mini

Ahogy nézem a részletek ismét jobbak az SGS fotóján.
Ez a zöld négyemeletes falán lévő "kopáson" figyelhető meg. A színek is jobbak kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#10279) legiaap válasza Ricardo (#10278) üzenetére

legiaap
(PH! félisten)

Ezen én nem csodálkozok. K750 óta szerintem a Samsungok és egy néhány Nokia is ráver a Se-ra.

(#10280) rizso válasza legiaap (#10279) üzenetére

rizso
(PH! kedvence)

SE telókkal az a baj, hogy teljes méretben nagyon gyenge a képminőség. Ott van pl az Arc/Neo/Ray az újak közül, de régiek közül pl. a C905 is, amik 3MP-re lekicsinyítve elég szép képet produkálnak - csak hát ugye 8MP-es érzékelő van bennük...

(#10281) sdd2 válasza Ricardo (#10278) üzenetére

sdd2
(PH! kedvence)

Igen az SGS-é jobb.Bár azért árban is van különbség.Persze azért nem kéne ennyire látszania a fotón.

(#10282) rizso

rizso
(PH! kedvence)

Figyeljétek meg, a Sensation-nel lőtt képek között van olyan, aminek a bal oldala mosott, és van olyan, mikor tökéletes. Tipp, hogy mitől lehet? Talán a touchfocus megzavarodhat néha? Lehet ki kellene próbálnom folyamatos autofókusszal is (folyamatosan fókuszál, és a kamera ikonra kattintva ellövi a képet, mint pl a Ray-nél). Eddig úgy használtam, hogy az AF-t kikapcsoltam, és a képernyőre bökve fókuszált, majd a kamera ikonra bökve készítette a képet.

(#10283) sdd2 válasza rizso (#10282) üzenetére

sdd2
(PH! kedvence)

Próbáld ki.Lehet benne valami.

(#10284) Danny750 válasza Wictor (#10272) üzenetére

Danny750
(őstag)

Azért ,mert szerinte is vigyori képe van a Verso-nak!! :DDD
Ricardo: Mintha nagyobb látöszögú lenne a Mini kamerája??? Am amennyi előnye itt van a Galaxy S-nek azt sötétben el is bukja (a legnagyobb hiba ,hogy nincs bennt Led)............. :P

[ Szerkesztve ]

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#10285) Ricardo válasza Danny750 (#10284) üzenetére

Ricardo
(Topikgazda)

Így van. Kár a led hiányáért. Igaz sötétben is egy két méterig használható az is.

(#10286) Wictor válasza Danny750 (#10284) üzenetére

Wictor
(senior tag)

Hát, annak inkább olyan a pofája, mint egy támadó hódnak... :D

(#10287) rizso válasza Ricardo (#10285) üzenetére

rizso
(PH! kedvence)

Igen, a led egy jó dolog. Én használom lámpának is, meg videózáskor/fotózáskor is nagyon jól sok esetben. Videó felvétel közben is tudom kapcsolgatni, illetve fotózáskor is jó szolgálatot tesz. Viszont egy kis gond van a szoftverrel: fotózáskor nem használja a ledet fókuszáláshoz. Ez addig okés, ameddig még olyanok a fényviszonyok, hogy megtalálja a helyes fókuszpontot. De teljes sötétben már nehezen találja a korrekt fókuszpontot segédfény nélkül, és bár a kép megvilágított lesz, de nem mindig éles...

A HTC ezt eljátszotta pl. a Mozart-nál is. Ott a frankó Xenon vaku, és nem tettek mellé AF segédfényt, így hiába lehetne sötétben korrekt képeket lőni, egyszerűen nem lesznek éles képek.

(#10288) BalanceR

BalanceR
(PH! addikt)

Virág
Madár
Ősz
Szem

▓ DELL Streak @ Vignette ▓

►PHONE: Xiaomi MI Note 3 ►TAB: HP Pavilion X2 Win10 ►WATCH:Amazfit Bip

(#10289) janes74 válasza BalanceR (#10288) üzenetére

janes74
(senior tag)

Az ősz és a madár nagyon tetszik. :C

(#10290) sdd2 válasza BalanceR (#10288) üzenetére

sdd2
(PH! kedvence)

Nagyon jó képek.Te fotós is lehetnél :C :C :C

(#10291) ferrari1

ferrari1
(őstag)

(#10292) Ricardo

Ricardo
(Topikgazda)

Gyermek tortája: Xperia mini, Galaxy S

(#10293) Ricardo

Ricardo
(Topikgazda)

Lufi Galaxy S

ferrari1: Szép lett

[ Szerkesztve ]

(#10294) runner 125 válasza Ricardo (#10292) üzenetére

runner 125
(PH! félisten)

Élességet, színhűséget tekintve egyértelműen erősebb a második.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10295) janes74 válasza runner 125 (#10294) üzenetére

janes74
(senior tag)

Abszolut :K

ferrari1:Szép kép :C

(#10296) sdd2 válasza ferrari1 (#10291) üzenetére

sdd2
(PH! kedvence)

Jó kép lett.

Ricardo:

Itt most szerintem egyforma a képe a mininek és az S nek.Vagy csak már nem látok tisztán :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10297) ferrari1

ferrari1
(őstag)

Még kettő kép csak úgy vaktában lőve próba gyanánt. Xperia Ray

[link]
[link]

(#10298) sdd2 válasza ferrari1 (#10297) üzenetére

sdd2
(PH! kedvence)

Jó képeket lő ez a kis Ray.Nekem tetszik de drága 90K-ért.Ezért maradok a Mini-nél :DD :DD

(#10299) Ricardo

Ricardo
(Topikgazda)

(#10300) rizso válasza Ricardo (#10299) üzenetére

rizso
(PH! kedvence)

Jó kép, amolyan igazi Samsungos! :) Nekem is van egy ilyen, még Wave-vel készítettem télen, borús időben - mondjuk ez nem látszik, mert kiégett az ég, pedig tényleg felhős volt (szóval ilyen okos volt a wave, hogy a felhőkből szép eget varázsolt ;] ).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.