Hirdetés

2019. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-18 18:51:23

Mobilarena

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#10551) kiskaktusz válasza sdd2 (#10550) üzenetére

kiskaktusz
(PH! addikt)

amúgy meglepően jó képeket lő ez a kis "szaros" telefon :DD én legalábbis nagyon meglepődtem...

1 negatívum van, hogy CM7-tel nem olyan szépek a képek, mint a gyári rommal... legalábbis a pro változatnál... mininél nem tudom, de valószínűleg ott sem hozza a gyári minőségét

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#10552) sdd2 válasza kiskaktusz (#10551) üzenetére

sdd2
(PH! kedvence)

GingerDX volt fent ezen de nincs vele fotó.Nem is teszek fel másik rom-ot.Teljesen jó a gyári.

Amúgy igen nagyon jó képeket lő.Első vakus telóm és már párszor jól jött a vaku.. :C

Majdnem olyan képet csinál mint egy régi kompakt.De megkockáztatom hogy képes olyat csinálni. :K

Szerk:Dobjál már fel te is képet a Pro-val. :C

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. Huawei P20 Lite

(#10553) Ricardo válasza sdd2 (#10547) üzenetére

Ricardo
(Topikgazda)

Ma lőttem pár "téli" képet a deres növényekről. Van közöttük makró, és pár közeli. Távolabbi képet nem csináltam, mert nagy volt a köd. Ha hazaérek rakok fel párat.

(#10554) Ricardo

Ricardo
(Topikgazda)

(#10555) Bambusznád válasza Ricardo (#10554) üzenetére

Bambusznád
(tag)

De szépek voltak a növények :)

Nálunk ilyen még nincs :( csak a szmog...

(#10556) runner 125 válasza Ricardo (#10554) üzenetére

runner 125
(PH! félisten)

Nem rosszak, de valahogy a konkrét, magabiztos, erős élességet egyiken sem érzem. :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10557) Ricardo válasza runner 125 (#10556) üzenetére

Ricardo
(Topikgazda)

Amilyen szürkeség és köd volt, örülök hogy ilyenek lettek. A szörnyű az hogy az életben sem voltak "élesebbek" teltebb szinűek. Fakó az egész város. :(

(#10558) sdd2 válasza Ricardo (#10554) üzenetére

sdd2
(PH! kedvence)

Nagy ködben és borult időben nem rossz bár talán egy picit lehetne élesebb.A kertben ha néhány fűszálon van ilyen akkor már az valami.Szmog van itt de dér nincs. :((

Szerk:Ha lesz holnap dér akár a fűszálon vagy bárhol lövök én is párat. :K

[ Szerkesztve ]

(#10559) Ricardo

Ricardo
(Topikgazda)

Ahogy nézem a mai időjárás is szinte teljesen alkalmatlan kinti fényképezésre, pláne mobillal :(

Ezt a szőrnyűséget most csináltam [link]

(#10560) sdd2 válasza Ricardo (#10559) üzenetére

sdd2
(PH! kedvence)

Ez nagyon szar.Köszönhető időjárásnak :W

(#10561) runner 125 válasza sdd2 (#10560) üzenetére

runner 125
(PH! félisten)

... igazság szerint ekkora ködben tök mind1 mivel fényképezel távolra, az eredmény úgyis lehangoló. Nehéz élességet találni a messzibe, pláne telefonnal. Mellesleg a zajmosó is erősen dolgozik, ami által még inkább csökken az élesség.

Ricardo

A fotók többsége közeli (makró), ezen fotókon az élesség hiánya nem tudható be a ködnek. Ilyen közelről kell, h találjon helyes, éles fókuszt. Ami alap esetben meg is volt, csak egyszerűen nem tudom eldönteni, h a telefon vajon mely síkra helyezte a fókuszt. Tény, h megvan a DOF, viszont abszolút nem különül el a háttértől.

H alátámasszam képpel is, random kivágtam az egyikből egy részletet. Semmit nem csináltam, csak sima élesítés ment rá egy minimálisat.

Eredeti, élesített.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10562) Ricardo válasza runner 125 (#10561) üzenetére

Ricardo
(Topikgazda)

Nem vitatom, de a ködöt nem is arra írtam hogy nem látszik rendesen a tárgy (ilyen közel), csak hogy a pára sokat ront az élességen, meg a színeken. Fakó minden, nincsenek éles kontúrok. Mintha fátyol lenne az egész képen. Példa a fakóságra.

Semmi élesítés, minimális szín korrekció.

eredeti, javított,

Ezzel csak azt akarom megmutatni hogy ez a ködös párás idő rengeteget ront a dolgokon :(

Kis élesítés, kis szín tpírozás és máris használható képek lesznek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10563) sdd2 válasza runner 125 (#10561) üzenetére

sdd2
(PH! kedvence)

Igen.Bár én nyáron jobban szeretek fotózni meg tavasszal.A hó képes beégni sok telónál meg pár fényképezőgépnél is. :(((

Ricardo

Szépen kihozta a színeket a javító. :K

(#10564) runner 125 válasza sdd2 (#10563) üzenetére

runner 125
(PH! félisten)

Valóban kevés telefon tud megküzdeni a hóval, sőt némelyik az éggel is.
..az i4-re e téren sem lehet panaszom, kb. még nem is tudtam olyan fotót lőni vele, amin kiégett volna az ég.

Ricardo

Jaja, egyetértünk végtében. Tény, h két kattintán és zsír képet lehet belőle varázsolni.
..egyébként én most is azt mondom, h inkább legyen a szoftver által túlszaturált egy fotó, mintsem színszegény, s akár egy minimálisan túlélesített. Szvsz..

(#10565) rizso válasza runner 125 (#10564) üzenetére

rizso
(PH! kedvence)

Na én még olyan telefont nem láttam, ami ne tudta volna kiégetni az eget...Még a Zn5-ön is ki tud fogni az ég.

Egyébként ahogy nézegettem a Zn5 és az iPhone4 elég hasonló képeket lőnek. És inkább legyen egy kicsit zajosabb a kép, minthogy az egész egy mosott sz@rt kapjunk...

[ Szerkesztve ]

Ha adós vagyok egy válasszal, kérlek írj rám még egyszer! Köszönöm! :) | Eladó Dell Latitude 7480 business laptop https://goo.gl/NfiuUk

(#10566) sdd2 válasza runner 125 (#10564) üzenetére

sdd2
(PH! kedvence)

Nekem Cedar volt x10 mini elött azon beégett sűrűn az ég.Ezen nem tudom.Nem fotóztam még vele eget bár gyanítom itt is beégne.

(#10567) runner 125 válasza sdd2 (#10566) üzenetére

runner 125
(PH! félisten)

Ezt a képet tegnap lőttem, nagyon rikító fehér a kavics, és az ég is tipikus őszi semmilyen volt, frankón felmérte a fehéregyensúlyt, kiégés nincs.

Touch focus-t használtam, mégpedig követlenül előre.

(#10568) sdd2 válasza runner 125 (#10567) üzenetére

sdd2
(PH! kedvence)

Holnap lövök én is egy hasonlót.Van hátul ilyen fehér kő. :C

(#10569) Lirion válasza runner 125 (#10567) üzenetére

Lirion
(PH! addikt)

És ez a kép milyen készülékkel készült?

(#10570) runner 125 válasza Lirion (#10569) üzenetére

runner 125
(PH! félisten)

iPhone 4, bocs, csak nagyon belefeledkeztem ebbe a hármas beszélgetésbe és pont eggyel feljebb már írtam.

GALARDO

E-e, még most sem frissítettem. :D Jb.. :))

[ Szerkesztve ]

(#10571) GALARDO válasza runner 125 (#10567) üzenetére

GALARDO
(PH! addikt)

Jó kép! :K iOS5?

[ Szerkesztve ]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#10572) GALARDO válasza runner 125 (#10570) üzenetére

GALARDO
(PH! addikt)

Holnap lövök én is párat, az új szoftal. Kíváncsi leszek.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#10573) runner 125 válasza GALARDO (#10572) üzenetére

runner 125
(PH! félisten)

Hajrá.

Fentebb írtam volna, h lövök majd én is reggeli ködben, kíváncsiságként, viszont a franc fog holnap felkelni olyan korán. :D

mod.

HDR app-ot kipróbáltad már?

[ Szerkesztve ]

(#10574) GALARDO válasza runner 125 (#10573) üzenetére

GALARDO
(PH! addikt)

Arra gondolsz ami alapból benne van, vagy egy külön appra? A gyárit kipróbáltam, hát nem is tudom. :U

mod: Van egy pár ingyenes HDR app. Majd kipróbálom őket.

[ Szerkesztve ]

(#10575) runner 125 válasza GALARDO (#10574) üzenetére

runner 125
(PH! félisten)

Ez egy külön app, ingyé' volt.

Nekem nagyon bejött, teljesen jól összedolgozza a két expot, ez által esélytelen kiégetni bármit is. Mellesleg a színek is szebbek.

(#10576) Fred23

Fred23
(PH! kedvence)

tesóm szobában
én szobában

Samsung S8500 Wave régi fw-vel. Mintha kicsit életlenek lennének, és a tesóm képén keveslem valahogy a színeket is.

(#10577) legiaap válasza Fred23 (#10576) üzenetére

legiaap
(PH! félisten)

Bakker milyen kék szemetek van... :DDD

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#10578) Fred23 válasza legiaap (#10577) üzenetére

Fred23
(PH! kedvence)

Az mondjuk kültéren is kábé ilyen, szóval jó a színhűség.

Berakok pár kutyázós képet:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

Séta közben lőve a legtöbbjét, és azt hiszem, h nem tájkép módban.

(#10579) rachmaninoff

rachmaninoff
(fanatikus tag)

Kis őszi séta

[ Szerkesztve ]

(#10580) legiaap válasza rachmaninoff (#10579) üzenetére

legiaap
(PH! félisten)

És milyen telefonnal készült?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#10581) runner 125 válasza rachmaninoff (#10579) üzenetére

runner 125
(PH! félisten)

..és PS hegyek vannak rajta. :))

Ami nem baj, csak úgy korrekt, ha linkelve van mellé a totál érintetlen, eredeti felbontású fotó.

[ Szerkesztve ]

(#10582) rachmaninoff válasza legiaap (#10580) üzenetére

rachmaninoff
(fanatikus tag)

Lehagytam. 4S, a "PS" meg egy ingyenes fényképező app, az Instagram.

(#10583) Fred23

Fred23
(PH! kedvence)

ISO 400-on csináltam 3 db közelit az erkélyünkön lévő zellerekről. Ilyen időben, mint a mostani, jó a 400-as ISO?
1
2
3

Szmog, felhők, november. S8500 Wave.

(#10584) Lirion válasza rachmaninoff (#10582) üzenetére

Lirion
(PH! addikt)

Ettől ez még nem lesz eredeti, érintetlen kép, így nem lehet megállapítani, hogy jó-e a kép vagy sem.

(#10585) rachmaninoff válasza Lirion (#10584) üzenetére

rachmaninoff
(fanatikus tag)

Sajnos nem volt beállítva, hogy mentse az eredetit is. Meg nem is tudtam, hogy csak nyerset lehet idetenni, mintafotók elvégre netszerte vannak telókról.

Legközelebb így járok akkor el.

[ Szerkesztve ]

(#10586) Ricardo válasza rachmaninoff (#10585) üzenetére

Ricardo
(Topikgazda)

Nem csak a nyerset lehet idetenni, de az a legjobb ha az is itt van. Módosítás esetén jó ha ott az eredeti is. Jó ha látszik miből készült a kép. Ráadásul azon jobban látszik a telefon konkrét tudása.

[ Szerkesztve ]

(#10587) AndrewTdi

AndrewTdi
(PH! addikt)

Sétálgattunk ma este az asszonnyal és a gyerkőccel, közben gondoltam a fórumra. :)

[link]
[link]
[link]
[link]

N8, vaku nélkül, gyári beállítások, semmi buhera.

[ Szerkesztve ]

(#10588) rachmaninoff válasza Ricardo (#10586) üzenetére

rachmaninoff
(fanatikus tag)

Okés, elpöcsöltem a feltöltögetéssel nem tudom sikerült-e, megpróbálok linkelni egy nyers őszi cumót.

(#10589) AndrewTdi válasza rachmaninoff (#10588) üzenetére

AndrewTdi
(PH! addikt)

ez like

(#10590) runner 125 válasza rachmaninoff (#10588) üzenetére

runner 125
(PH! félisten)

Korrekt minőség.

..szvsz simán megüti a 4-5 éves kompakt fényképezők szintjét. :K

(#10591) kiskaktusz válasza AndrewTdi (#10587) üzenetére

kiskaktusz
(PH! addikt)

korrekt így este! nem véletlenül a legjobb... azért eléggé zajos ;] de a többi kamerás mobil még ennyit sem tudna

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#10592) sdd2 válasza rachmaninoff (#10588) üzenetére

sdd2
(PH! kedvence)

Szép kép. :K

(#10593) rachmaninoff

rachmaninoff
(fanatikus tag)

Köszi.

Sajnos zajos a képe, de vagy ez, vagy valami ostoba zajcsökkentő rutin, ami egy tonna median-t rak a képekre és élvezhetetlenek lesznek.

Ha valamelyikőtöket érdekli, hogy működik a kamera iOS5 alatt, saját tapasztalataimat leírtam pár sorban, más oprendszert használóknak lehet uncsi lesz...

Töltöttem fel egy stresszképet, nappal szemben.

(#10594) sdd2 válasza rachmaninoff (#10593) üzenetére

sdd2
(PH! kedvence)

Nálad süt a nap? :DD Jó neked.Szép képet csinál.Jó a téma is.Grat :C

(#10595) BalanceR

BalanceR
(PH! addikt)

Füles
Gyümik
Kiwi
Heini

Dell Streak @ Camera360

►PHONE: Xiaomi MI Note 3 ►TAB: HP Pavilion X2 Win10 ►WATCH:Amazfit Bip

(#10596) Ricardo válasza BalanceR (#10595) üzenetére

Ricardo
(Topikgazda)

Nagyon jók. :R

(#10597) runner 125 válasza BalanceR (#10595) üzenetére

runner 125
(PH! félisten)

Korrekt fotók valóban. Szépek a színek, jó az élesség is.

..talán egy kicsit emlékeztetnek az N73-ra zajmosás tekintetében. :))

(#10598) Lirion válasza BalanceR (#10595) üzenetére

Lirion
(PH! addikt)

Ahhoz képest, hogy csupa makró, elég gyengék szerintem.

(#10599) sdd2 válasza BalanceR (#10595) üzenetére

sdd2
(PH! kedvence)

Nagyon szép képek.Tényleg élesek és a színhűség is nagyon jó. :C

(#10600) rizso válasza sdd2 (#10599) üzenetére

rizso
(PH! kedvence)

Hááát, akkor az én szememmel van gond. Szerintem nem is olyan élesek, meg a színhűség sem az igazi - bár ez leginkább a Camera360 effektje miatt van. Talán a Heineken-es kép a legjobb. Kicsit rachmaninoff esete, mikor van rajta valamiféle effekt, jól is néznek ki, csak épp nem "alap" képeket kapunk. Egyébként engem nem zavarnak az ilyen manipulációk, bármit szívesen megnézek :)

Ha adós vagyok egy válasszal, kérlek írj rám még egyszer! Köszönöm! :) | Eladó Dell Latitude 7480 business laptop https://goo.gl/NfiuUk

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.