Hirdetés

2019. március 18., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-18 18:51:23

Mobilarena

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#10901) runner 125

runner 125
(PH! félisten)

Kettő csekély fényben készült fotó az E72-től;

01
02

Szvsz nem túl meggyőzőek, kicsit talán a vonalak élessége, kontúrossága hiányzik.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10902) B1T3 válasza tzsolesz (#10899) üzenetére

B1T3
(PH! addikt)

Nem hiszem. HDR képekhez nekem egyébként a HDR Camera jött be leginkább eddig, bár itt nem lehet babrálni a színvilágot (cserébe ingyenes).

(#10903) DemonDani válasza B1T3 (#10902) üzenetére

DemonDani
(PH! addikt)

:DDD semmi köze a HDR-nek a képemhez, 90%ban nem élek ilyesmivel, és a színvilág sincs babrálva ilyen irányba. ;)

Ez egy ilyen színű katica volt, ez nem a "sztenderd 7 pettyes". A színeken annyi a módosítás amit az autómata korrigál, ami szinte csak a telítettségben mutatkozik meg.

Eredeti:

Talán még inkább rontott ratja ahogy elnézem, elég sok részleg homályba veszett :W de nem is néztem mostanáig...

[ Szerkesztve ]

asd fgh jkl éáű

(#10904) B1T3 válasza DemonDani (#10903) üzenetére

B1T3
(PH! addikt)

Különben jó kép, és gyanítható is volt, hogy nem több képből lett összeillesztve, ahhoz túl éles (bár az ebből adódó problémákat lehet korrigálni). :)

(#10905) Chosen

Chosen
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Egyébként a topikban ki fotózik DSLR gépekkel is?

(#10906) B1T3 válasza Chosen (#10905) üzenetére

B1T3
(PH! addikt)

Feltételezhetően Te. :D

(#10907) DemonDani válasza tzsolesz (#10892) üzenetére

DemonDani
(PH! addikt)

Az én teknősöm :D

Nexus S
[Pro HDR Camera @ Eredeti]

/IMG][/L]

[ Szerkesztve ]

asd fgh jkl éáű

(#10908) sdd2 válasza DemonDani (#10907) üzenetére

sdd2
(PH! kedvence)

Szerintem egész jó kép. :)

Jó térerőt mindenkinek. Huawei P20 Lite

(#10909) sphe válasza Chosen (#10851) üzenetére

sphe
(senior tag)

Tényleg jó minőség.
A videón látszik a jó öreg canon mosás, nem volt kikapcsolva a zajszűrő (videónál egyáltalán ki lehet? - mert ezek nem erre vannak kitalálva!). Ezt úgy is lenne érdemes megnézni, hogy a zajszűrés minimumra van állítva (vagy kikapcsolva). Fényképek terén a Canon, vagy vidó terén egy pana gx, gh, vagy gf szériás fényképezővel összehasonlítva azért más lenne a helyzet (és ez utóbbinál árban is ugyanott, ha nem súlyos tízezrekkel már alatta is vagyunk!).

(#10910) FoxiestFox

FoxiestFox
(PH! félisten)

Pár kép, Nokia N900

Nagy részük manuális beállításokkal (fókuszt is beleértve) RAW-ba lőve.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/sansphoto/ - https://www.instagram.com/alxreedxx/

(#10911) B1T3 válasza FoxiestFox (#10910) üzenetére

B1T3
(PH! addikt)

Összességében tetszenek, kár, hogy nem elérhetők teljes felbontásban. (Szegény bodobácsokat pedig jól leszólták. :D)

Ezúton kívánok boldog új évet mindenkinek! Akár jöhetnek a „2012-ben ezt a fotót lőttem először a telefonommal” témájú képek. :D

(#10912) DemonDani válasza B1T3 (#10911) üzenetére

DemonDani
(PH! addikt)

Nem első ugyan (és nem is jó :DDD ), de megteszi...

Exponálásban gazdag új évet mindenkinet!

asd fgh jkl éáű

(#10913) runner 125 válasza Chosen (#10905) üzenetére

runner 125
(PH! félisten)

..én használok. Sőt, sokszor elmegyek túrázni csak fotós jelleggel.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10914) FoxiestFox válasza B1T3 (#10911) üzenetére

FoxiestFox
(PH! félisten)

Nem engedi a letöltésüket a Facebook?

(#10915) dokee78 válasza FoxiestFox (#10914) üzenetére

dokee78
(PH! félisten)

Engedi,csak az nem az eredeti méret és no EXIF info. :K

WoT: [1HPH]__D3m3nt0r__ // WoWs: [STW]__D3m3nt0r__ *** GTA Online: dokee78_2

(#10916) FoxiestFox válasza dokee78 (#10915) üzenetére

FoxiestFox
(PH! félisten)

Óh.
Egyébként DNG formátumba ment a progi ahol elérhető minden beállítás, és ebbe a fájlba nem tesz semmi exif infót. De bekapcsolható hogy ugyanazt a képet a galériába is elmentse jpg-be, de ezt kikapcsolva tartom, hogy ne lassítson. Lehet, azokba tenne infót.
Kipróbálom majd.

(#10917) dokee78 válasza FoxiestFox (#10916) üzenetére

dokee78
(PH! félisten)

Esetleg használhatnál képmegosztó oldalakat.

(#10918) FoxiestFox válasza dokee78 (#10917) üzenetére

FoxiestFox
(PH! félisten)

Jó-jó, csak lusta voltam egy fórum miatt egyenként feltöltögetni őket.
Néhány megtalálható a deviantomom, link az aláírásban.

(#10919) BalanceR

BalanceR
(PH! addikt)

NEXT
Korona

Dell Streak 5

►PHONE: Xiaomi MI Note 3 ►TAB: HP Pavilion X2 Win10 ►WATCH:Amazfit Bip

(#10920) irgum

irgum
(PH! addikt)

iPhone 4S vakuval: [link] [link]

Nem sokat ér a vakuja, 1 méternél távolabbra már zajos a kép.

(#10921) GALARDO válasza irgum (#10920) üzenetére

GALARDO
(PH! addikt)

A papagájos, nagyon jó lett. Kíváncsi leszek az ötösbe milyen kamera lesz.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#10922) irgum válasza GALARDO (#10921) üzenetére

irgum
(PH! addikt)

Az nem volt egyszerű, de szerintem is jól sikerült. :) Remélem lesz 12 mpixel az új telóban!

(#10923) sdd2 válasza irgum (#10920) üzenetére

sdd2
(PH! kedvence)

Szerintem is jó lett a papagájos. :K

(#10924) BalanceR

BalanceR
(PH! addikt)

Ideos S7
Ideos S7 Back
DSLR
Termosz bögre
Termosz II

Dell Streak 5

(#10925) .bruszli. válasza BalanceR (#10924) üzenetére

.bruszli.
(senior tag)

Hát az Ideos nem túl fotogén... :U

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#10926) runner 125 válasza irgum (#10922) üzenetére

runner 125
(PH! félisten)

..én meg remélem hogy nem.
Sőt, már a 8mp-t is feleslegesnek tartom, oldják meg 5 megapixelen, - de azt teljesen zajmentesen még kevés fényben is.

(#10927) FoxiestFox válasza runner 125 (#10926) üzenetére

FoxiestFox
(PH! félisten)

Egyetértek.. érzékelő méretének növelése+normálisabb optika kellene.

(#10928) irgum válasza runner 125 (#10926) üzenetére

irgum
(PH! addikt)

Egyetértek, az még jobb lenne. Jó lenne ha növelnék az érzékelőt, hogy több fényt engedjen be.

(#10929) DemonDani

DemonDani
(PH! addikt)

Újabb háziállat a lencsevégen:

Nexus S
[Pro HDR Camera @ Eredeti]

[ Szerkesztve ]

asd fgh jkl éáű

(#10930) BalanceR válasza DemonDani (#10929) üzenetére

BalanceR
(PH! addikt)

Kill it with fire!!!

Hogyénhogyutálomapókokat...

[ Szerkesztve ]

(#10931) FoxiestFox válasza BalanceR (#10930) üzenetére

FoxiestFox
(PH! félisten)

Pedig a pókok a legkirályabb rovarok. Meg a szitakötők. *-*

(#10932) B1T3 válasza BalanceR (#10930) üzenetére

B1T3
(PH! addikt)

Szerintem aranyosak. Persze nem babusgatnám őket egyfolytában, de a látványuk alapján számomra mindenképpen azok. :D Egyébként jó képek, ha már itt tartunk.

(#10933) DemonDani válasza B1T3 (#10932) üzenetére

DemonDani
(PH! addikt)

BalanceR véleményén vagyok amúgy, és csak kihasználtam, mostanra nincs már köztünk :B

asd fgh jkl éáű

(#10934) DemonDani

DemonDani
(PH! addikt)

Elég halott a topic, vagy a kreativ emberek haltak ki, vagy a kemarás mobilok :DDD
gyerünk már pörögjenek a jó kis képek :K

Mivel lehetne népszerűsíteni ezt a mobilos fotózgatást?
Nincs kedve valakinek összedobni egy logout írást? sokan nem tudnak a topik létéről sem szerintem... :(

asd fgh jkl éáű

(#10935) tzsolesz válasza DemonDani (#10934) üzenetére

tzsolesz
(PH! nagyúr)

Esetleg versenyeket szervezni, egy adott témában, és azt kirakni a címlapra, vagy ilyesmi. Lehetne szavazni a képekre. Persze a képeket névtelenül kellene indítani, ne hogy felhasználó szimpatizálás legyen stb....
Így a végén derülne ki csak, hogy milyen telóval készültek a dobogós, és nem dobogós képek. Lenne nagy meglepetés, meg anyázás is. szerintem tök jó lenne.

Asrock AB350-HDV - AMD Ryzen 3 2200G APU (Vega 8) - 2x4GB Crucial Ballistix 2400@2800Mhz - J&A 120GB Leven JS500 SSD - Seagate B.C. Pro ST1000LM049 1TB - Chieftec iArena GPC-400S - LG 32LJ500V 1080p LED TV. Full AMD Power. :D

(#10936) stevve válasza tzsolesz (#10935) üzenetére

stevve
(PH! nagyúr)

A Logout-on simán megvalósítható ez az ötlet. Ha van érdeklődés, akkor talán Bog és Bocha figyelmét is felkelti a dolog. :K

(#10937) tzsolesz válasza stevve (#10936) üzenetére

tzsolesz
(PH! nagyúr)

Hát akit érdekel az ötlet, az itt ki is nyilatkoztathatja.
Egy profibb Logoutos pedig meg is valósíthatja az ötletet, vagy akár egyből mehet rendes cikkbe is Bogéktól.

A képeket priviben kellene benyújtani a felelősnek, ellenőrizni hogy bele lett-e nyúlva. tehát csak nyers képekkel lehetne nevezni. vagy külön HDR stílusban, és makróban.

Asrock AB350-HDV - AMD Ryzen 3 2200G APU (Vega 8) - 2x4GB Crucial Ballistix 2400@2800Mhz - J&A 120GB Leven JS500 SSD - Seagate B.C. Pro ST1000LM049 1TB - Chieftec iArena GPC-400S - LG 32LJ500V 1080p LED TV. Full AMD Power. :D

(#10938) stevve válasza tzsolesz (#10937) üzenetére

stevve
(PH! nagyúr)

Teljes mértékben támogatom. Én még neveznék is. :DD Ha lesz elég érdeklődő, akkor megpróbálom feljebb is jelezni a kezdeményezést.

(#10939) tzsolesz válasza stevve (#10938) üzenetére

tzsolesz
(PH! nagyúr)

Okés. :)

(#10940) dokee78 válasza tzsolesz (#10937) üzenetére

dokee78
(PH! félisten)

:) Jó ötlet.

(#10941) Ricardo válasza tzsolesz (#10935) üzenetére

Ricardo
(Topikgazda)

Nem rossz ötlet.

(#10942) Lirion

Lirion
(PH! addikt)

Tetszik az elképzelés. :)

(#10943) stevve

stevve
(PH! nagyúr)

Úgy tűnik, maga az ötlet jó. Ha valakinek van kedve, egy főoldalas Logout cikk formájában el is lehetne indítani a dolgot. Én nem nagyon érnék rá menedzselni a beérkezett fotókat, szavazatokat.

Viszont egy javaslat:
Először csak arra érdemes cikket csinálni, hogy beérkezzenek a pályaművek, erre adni egy határidőt és utána a szavazásra egy újabbat.

(#10944) DemonDani

DemonDani
(PH! addikt)

természetesen én is támogatom a dolgot, viszont időm sajnos nekem sem lenne menedzelni a dolgokat mostanában.
olyan komoly logoutos írás sem kellene, alapokat leírni, beküldött képnek legyen meg az EXIF-je, jó lenne tudni milyen programmal készült, az érdeklődés mértékét kéne előbb felmérni, mert ha 10-15en lennének akkor nem érdemes konkrét témát jelölni szerintem, mivel ez tovább szűkítheti a nevezők körét, esetleg néhány telefon (i4 n8 innov8) vagy program ajánlása (c360 prohdr lgcamera) a fotózásra. fu de egybe írtam mindent, ember legyen aki kibogozza :D

persze 1 ember 1re szavazhatna, csak h könnyen lehessen követni, és ezt alatta a fórumban kellene, hogy aki bonyolítja az összeszámolást ne manipulálhasson, vagy hibázhasson, lenne egy formája a szavazati hozzászólásnak, na mind1 nagyon előre szaladtam már :DD

[ Szerkesztve ]

asd fgh jkl éáű

(#10945) tzsolesz válasza DemonDani (#10944) üzenetére

tzsolesz
(PH! nagyúr)

Először is egy logoutos írásban kellene felmérni az érdeklődést. aztán kiderül....

(#10946) sdd2 válasza tzsolesz (#10935) üzenetére

sdd2
(PH! kedvence)

Támogatom :)

(#10947) runner 125

runner 125
(PH! félisten)

Jópofa ötlet.

..de, hogy gondoltátok, pl. feldobni minden héten egy témát, vagy teljesen random mód fotókat összehasonlítani?

(#10948) B1T3 válasza tzsolesz (#10945) üzenetére

B1T3
(PH! addikt)

Jól hangzik, bár lehet, nevezni nem tudok majd, mert nem lesz mivel. :)

(#10949) Chosen válasza runner 125 (#10947) üzenetére

Chosen
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Utóbbinak nem sok értelmét látom, mert nem lehet egy tájképet egy makróval összehasonlítani. De még témánként sem egyelő a dolog, mert meg lenne adva, hogy mondjuk téma: tájképek. Akkor aki mondjuk nagyvárosban lakik nem tud sok mindent kezdeni, viszont aki épp a svájci alpokban tölti az idejét az automatikusan nyeri a versenyt, mert már maga a környezet viszi a pálmát.

Tehát én amondó vagyok, hogy először egy korrekt összehasonlítási rendszert kéne kitalálni, mert amíg a képek minőségét lehet szubjektíven kezelni, addig a tartalmát nem.

(#10950) Chosen válasza runner 125 (#10947) üzenetére

Chosen
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

-

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.