Hirdetés

2019. március 21., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-18 18:51:23

Mobilarena

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#9151) Danny750 válasza josh66 (#9150) üzenetére

Danny750
(őstag)

Grat jó képeket csinál és a színek is nagyon szépek! :R

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#9152) Tufako

Tufako
(tag)

Üdv mindenkinek!

Szerintem egy fénykép elkészítéséhez - főleg kissé gyenge technika esetén - hozzá tartozik a szoftveres utómunka is. Gyakran előfordult nálam, hogy még fényképezővel készült képnél is finomítottam csöppet. Mindent összegezve, szerintem a végeredmény az, ami számít, mit tud az ember kihozni a lehetőségekből.
Kíváncsi vagyok a véleményetekre, így feldolgozott képet szabad-e ide hozni?

P990

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

(#9153) B1T3 válasza josh66 (#9149) üzenetére

B1T3
(PH! addikt)

Igen, jó képek, a dinamikatartomány kicsit kicsi, de leginkább csak ebbe tudok belekötni. :) Szép hdr képeket lehetne vele készíteni. :U

(#9154) josh66 válasza Tufako (#9152) üzenetére

josh66
(újonc)

Nagyon szépen köszönöm,sziasztok! :)

(#9155) B1T3

B1T3
(PH! addikt)

Tud valaki fotókat mutatni, amelyek HTC 7 Mozarttal készültek? :)

(#9156) Tufako válasza B1T3 (#9155) üzenetére

Tufako
(tag)

Amiket itt lehet látni, nem találtam túl meggyőzőnek, de szerintem jobb fényviszonyok, vagy rutinosabb használat után változhat.

[link]

Ez sem túl meggyőző.. [link]

Általában fontos nekem a képminőség, tudom, nem egy fényképezőgép a telefon. Na, meg utómunkával sokat ki lehet hozni.

[ Szerkesztve ]

(#9157) B1T3 válasza Tufako (#9156) üzenetére

B1T3
(PH! addikt)

A teszt képeit láttam, éppen ezért érdekel. Egy ilyen AF kamera akkora baklövés, hogy a Nokia EDOF-ja ehhez képest semmi.

(#9158) Tufako válasza B1T3 (#9157) üzenetére

Tufako
(tag)

Itt még találtam néhány tesztképet.
[link]

Mit mondjak, nem vagyok lenyűgözve. Kíváncsi lennék lassan én is olyan képekre, amit gyakorló tulajdonos készített.
Mindenesetre szerintem a megapixel halmozás csupán parasztvakítás, ekkora optikáknak és érzékelőknek értelemszerűen korlátai vannak. Fontos a jó képfeldolgozó algoritmus is, köszönöm az olyan 10 megapixeles képet, ahol a végeredmény mondjuk egy 5-600 kilobájtos képfájl.

Már az 5 megapixel is túlzás ebben a kategóriában, ha megnézem, a P990 milyen képeket csinált a maga 2 megapixelével. Igaz, Sonyék a legrégebbiek a digitális fotó szakmában.

[ Szerkesztve ]

(#9159) Danny750

Danny750
(őstag)

Én azt mondom aki telefonnal szeretne fotózni is az ne vegyen Htc-t semmiképp!! :(
Se Androidos Kínai csodákat! :DDD

(#9160) janes74

janes74
(senior tag)

Spica,zsebből kirántva,gyorsan kattintva. :)

[link]

(#9161) B1T3 válasza Tufako (#9158) üzenetére

B1T3
(PH! addikt)

A mobilarénás teszt képeihez képest jók, de általánosságban véve továbbra sem túl szép képek.

(#9162) Quasi_modo válasza Tufako (#9158) üzenetére

Quasi_modo
(PH! nagyúr)

olyan 10 megapixeles képet, ahol a végeredmény mondjuk egy 5-600 kilobájtos képfájl.
Hát ja. Az i8910 8 Megapixeles képei elérhetik a 4 MB-t...
(És még jók is.)

3330 > 3510 > 3510i > 3650 > 6630 > N73 > N82 > i8910HD > N808 PV > Z3 Compact > Galaxy S8 Black + Zeblaze Thor Pro

(#9163) meroly

meroly
(PH! nagyúr)

Nokia 3720: Normafa ma reggel

Impossible is nothing

(#9164) ludsimon

ludsimon
(PH! nagyúr)

Autófókuszos telótól kérhetek HD videót?

Ezt most találtam.
Már van mod az N8-ra, hogy 30fps-el rögzítsen videót!
Kipróbálná akinek N8-a van?

[ Szerkesztve ]

Study hard and play HARDER!

(#9165) B1T3 válasza ludsimon (#9164) üzenetére

B1T3
(PH! addikt)

(A képek tömörítése is 85%-ra van állítva, 97%-ra fel lehet tolni, Misály csinált is néhány képet így.)

(#9166) manpower

manpower
(újonc)

Sziasztok!
Telefon vásárláson töröm a fejem és igazándiból kettő dolog ami igazán fontos számomra!
1. Jó akksi, (egyszeri feltöltéssel minél hosszabb üzemidő) persze ez tudom nem csak az akksitól hanem telefon hardvereitől, kijelzőtől ..stb függ
2. "Mobilhoz képest" jó kamera fényképezéshez (szép éles, zajmentes fotók, jó vaku: xpld. xenon vaku ..stb)
Teljesen mindegy milyen márka, milyen kijelző, tudás, extra, memória stb....
Illetve nem okostelefon!!!
Fontos az ára is nyílván ami max 45 E Ft újonnan!
Segítsetek légyszi!
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#9167) mycso

mycso
(PH! kedvence)

Hali, pár képet betolnék én is, régebbi telókkal is...(inkább ilyen hírtelen képek :R )

SamsungU600: [link]

SE w610i: [link][link]

SE w890i: [link][link]

LG Ku990: [link][link]

Samsung Monte: [link][link]

LG KM900 Arena: [link][link][link]

Samsung Galaxy Ace: [link][link]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#9168) Tufako válasza Quasi_modo (#9162) üzenetére

Tufako
(tag)

Semmi rossz szándék nem vezérelt kijelentésemnél, de el kell ismerned, hogy a megapixelesdi gyakran parasztvakítás, s az sem ritka, hogy a sok képjavító eljárás, valamint a nagy tömörítés elrontja a képeket. Tehát igen figyelni kell, hogy megtaláljuk az adott körülmények között a legjobb utat.

Samsungék meg aránylag jó kamerákat és szoftvereket használnak.

[ Szerkesztve ]

(#9169) Quasi_modo válasza Tufako (#9168) üzenetére

Quasi_modo
(PH! nagyúr)

Nem állítottam, hogy a megapixel növelés nem lenne vakítás, mert sokszor tényleg az. Viszont azért van olyan képjavító eljárás ami sokat javíthat az eredeti képen. Pl. némely képzaj korrekciós program elég sokat javíthat egy eredetileg igen zajos képen.

3330 > 3510 > 3510i > 3650 > 6630 > N73 > N82 > i8910HD > N808 PV > Z3 Compact > Galaxy S8 Black + Zeblaze Thor Pro

(#9170) Tufako válasza Quasi_modo (#9169) üzenetére

Tufako
(tag)

Főleg akkor jók ezek a programok, ha az ember a PC-n alkalmazza őket, saját belátása szerint A Neatimage vált be nálam legjobban a szemcsézet szűrésére. (pl. esti, éjszakai képek) Ajánlani tudom mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#9171) Quasi_modo válasza Tufako (#9170) üzenetére

Quasi_modo
(PH! nagyúr)

Én a Noiseware - t használom ilyen célra. (PC-n) Egész használható eredményt ad.

(#9172) stevve válasza Tufako (#9152) üzenetére

stevve
(PH! nagyúr)

"Mindent összegezve, szerintem a végeredmény az, ami számít, mit tud az ember kihozni a lehetőségekből."

Igen, egy általános fotós topikban biztosan, de akkor hogyan lehet viszonyítási alap egy telefonnal készített kép a telefon képességeiről, ha minden képet Photoshoppal javítunk? Ennek a topiknak szerintem pont az lenne az értelme, hogy valamiféle referencia legyen, ezért is kellene a típus... de mivel már hemzseg a javított képektől a topik, már nem is nézem túl gyakran. Valahogy pont a lényeg veszett már el és ez simán csak a digitális képeim topik lehetne... :(

De ne vedd magadra, nem te vagy az egyetlen és nem ellened szól.

[ Szerkesztve ]

(#9173) Quasi_modo válasza stevve (#9172) üzenetére

Quasi_modo
(PH! nagyúr)

Igen ezt a kört már megfutottuk párszor. A dolgot legfeljebb úgy tudnám elképzelni, hogy a nyers kép és mellette, hogy mit sikerült utólag kihozni belőle.

(#9174) kolosanyi

kolosanyi
(PH! kedvence)

Bocs, hogy ideoffolok, de nem bírom ki. :) A következő lenne az észrevételem: az utóbbi időben nekem úgy tűnik, hogy egyre gagyibb fénylesőket raknak a telókba szándékosan a gyártók. Persze tisztelet a kivételnek, bár én jelenleg egyetlen olyan telefont tudok a friss kínálatból, ami kompromisszumok nélküli TELEFONOS fotózásra alkalmas. Márkát, meg típust nem írok, mert gondolom mindenki sejti melyik ez a gép. :) Kérdésem a következő: MIÉRT?! :O Két-három éve eljutottunk odáig, hogy teljesen vállalható képet csinált egy 3-5 megás telefon. Sőt lekicsinyítve, kinyomtatva akár a családi albumba is mehetett. Erre 2011-ben dobálják ki a gyártók a rosszabbnál rosszabb kamerás telefonokat. Pl hiába a xenon vaku, nincs segédfény. Eredmény: olajfestmény. Vagy hd felvétel, csak épp 15 fps, ez így eléggé döcög. Esetleg amúgy nem is lenne rossz, csak nincs semmi villanó, de még sorolhatnám.
Remélem, hogy a mostani leszálló ág ismét felível kicsit. És itt most nem a 8millió megapixelt értem ez alatt, mert az felesleges. Szerintem bőven elég lenne egy 3-5 megás kamera most is a telefonba, megtoldva egy xenon vakuval, segédfénnyel, normális méretű szenzorral, meg egy szoftverrel, ami végre képes állítani az expot is. Engem például idegesít, hogy nem tudok záridőt, rekeszt, fénymérést, fókuszt állítani. Na de "sebaj", mert "cserébe" kapok mosolyfelismerést, meg stb marhaságokat, amit amúgy első alkalommal ki is kapcsolok. Talán majd rájönnek a gyártók előbb-utóbb, hogy lassan ideje lenne a képminőségre is koncentrálni, nem csak a divatos specifikációkra... :(
Mondjuk lehet egyszerűbb lenne nem fotós mobilt csinálni, hanem telefonos fényképezőt. :D Ez lehetne a nextgen fényképező. Bocs az offért.

üdv.: Kolo

(#9175) Brutális eb

Brutális eb
(PH! addikt)

Az összes effekt huszár távozzon eme szent topikból 666.
Ide csak és kizárólag nyers képeket kérünk ha lehetek ennyire nagypofájú ,hogy többesszámban fröcsögök. :DDD

Áve nyers fotók-videók!!

666 és pokolvíz az összes manipuhuszárképre. ;] ;] ;]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#9176) stevve válasza Brutális eb (#9175) üzenetére

stevve
(PH! nagyúr)

Érzem az iróniát, de most akkot gúnyolódsz? :D

Persze megteheted, a véleménykülönbség teszi változatossá a dolgokat. ;)

Quasi_modo:
Az a baj, hogy kevés helyen vannak referenciafotók és ha kérdezik a fotóapparátot a telefonokban, általában egyet sem tudok mutatni... mindegy, én nem akarok boszorkányüldözést (csak hogy a 666 közelében maradjak témában).

[ Szerkesztve ]

(#9177) Ricardo válasza Quasi_modo (#9173) üzenetére

Ricardo
(Topikgazda)

Csatlakozom. Az első hozzászólásba bele is lehetne írni, hogy a képek módosítását fel kell tüntetni, mert megtévesztheti az ide tévedőt aki a mobil képességeire kíváncsi. Alap kép, erre képes a mobil, és a másik "kis munkával ez is kihozható belőle"

(#9178) janes74 válasza stevve (#9172) üzenetére

janes74
(senior tag)

:C :C :C

(#9179) rizso

rizso
(PH! kedvence)

Nem mai készülék, meg nem is egy kimondottan fotós mobil, de itt van 1-2 kép egy E71-től:
1, 2, 3

A képek borús téli időben készültek automata módban (talán a harmadik makróban).

Ha adós vagyok egy válasszal, kérlek írj rám még egyszer! Köszönöm! :) | Eladó Dell Latitude 7480 business laptop https://goo.gl/NfiuUk

(#9180) Tufako válasza Brutális eb (#9175) üzenetére

Tufako
(tag)

Rendben, értek a szóból. Ide többet nem jövök, remélem sikerül találnom hasonló fórumot. Esetleg valaki tud tippet adni erre?

[ Szerkesztve ]

(#9181) Danny750 válasza rizso (#9179) üzenetére

Danny750
(őstag)

Szép a hátlapja!! :DDD
Am elcseréltem az N78-at egy w995-re! :C

(#9182) rizso válasza Danny750 (#9181) üzenetére

rizso
(PH! kedvence)

Nem az N79-et? ;) w995-öm volt, anyaghasználat és összeszerelés egész jó, zenében nagyon erős, a kamerája viszont gyengébb, mint az n79-é...

Ha adós vagyok egy válasszal, kérlek írj rám még egyszer! Köszönöm! :) | Eladó Dell Latitude 7480 business laptop https://goo.gl/NfiuUk

(#9183) Danny750 válasza rizso (#9182) üzenetére

Danny750
(őstag)

Jahm de azt XD! Mindíg elírom az uccsó számot! Viszont nálam moddolva egész jó a kamera!
(most is próbálgatom rá a camdrivereket ,mert ucse a kamera ugyanaz ,mint a c905-é csak xenon nélkül.....)
Nahm és neked ,hogy üzemel az e71??

(#9184) rizso válasza Danny750 (#9183) üzenetére

rizso
(PH! kedvence)

Én használtam mindkettőt, és szerintem: w995 inkább zenére, c905 inkább fotózásra! :) w995-nél egyszerűen túl sok volt a ca. De így utólag visszanézve a képeket, a C905-nek is bőven van hibája...

E71: multimédián kívül igazából nagyon jó kis telefon, egyszerűen jó kézbe venni! Vettem hozzá egy 2.5-3.5 jack adaptert, és végre a saját cx400-zal használhatom - és hát igencsak nagy a különbség a gyári füleshez képest!

(#9185) Danny750 válasza rizso (#9184) üzenetére

Danny750
(őstag)

Hát igen a gyári nokia füles KO! :DDD
Én sosem használom a gyári fülest amióta bevezették a 3,5-ös csatit a telókba!
Most azért láthatóan javúlt a w995-öm képeinek a minősége a camdriver csere óta!
Kellene lőni pár tesztfotót aztán megnézzük ,hogy milyen lett! :K

(#9186) duvi

duvi
(PH! nagyúr)

Sziasztok!

Nemrég beneveztem egy Samsung S8530 Wave II telóra.
Csináltam pár képet hirtelenjében, hátha segít az érdeklődőknek a telefon választásban.
Igyekeztem mindenféle helyzetből készíteni mintát.(kültér, beltér, makró...)
LINK

Samsung Galaxy S8

(#9187) Danny750 válasza duvi (#9186) üzenetére

Danny750
(őstag)

Jó képek lettek! :K (sztem ugyanaz a kamera ,mint a wawe+galaxy s-é)

(#9188) duvi válasza Danny750 (#9187) üzenetére

duvi
(PH! nagyúr)

Thx! Ha jól tudom akkor majdnem teljesen megegyezik a Wave és a Wave II hardvere.
A kijelző nagyobb lett de már nem SAmoled hanem SCLCD. A belső memóriát duplázták még meg a II-ben. Fotózás szempontjából viszont semmi nem változott.

Samsung Galaxy S8

(#9189) rizso válasza duvi (#9188) üzenetére

rizso
(PH! kedvence)

Ebben sincs még folyamatos AF videó alatt, igaz? Csak mert pl. Omnia7-nél is kiderült, hogy van - és ezt pár tulaj nem is tudta...Ha nincs, akkor talán a 2.0 bada ezt is meghozza...

(#9190) duvi válasza rizso (#9189) üzenetére

duvi
(PH! nagyúr)

Jó kérdés. :F
Az biztos, hogy videó üzemmódban ki van szürkítve az AF funkció a beállítások között.
Kipróbáltam gyors közeli és távoli váltásokkal. Nem láttam a kijelzőn, hogy változna a fókuszálás. Ennek ellenére nagyon jó lett a felvétel képélesség szempontjából is.

Samsung Galaxy S8

(#9191) Danny750 válasza duvi (#9190) üzenetére

Danny750
(őstag)

Ha szuper képeket szeretnétek! (Lefthorse By Sony Ericsson :DDD )
[link]

(#9192) duvi válasza Danny750 (#9191) üzenetére

duvi
(PH! nagyúr)

Hát arcom leteszem az biztos :Y :C Különböző SE telókkal készültek ezek a képek de néhánynál már impossible kategóriát látni. Pl. a gyümölcsöt kajáló darázs (?) képe. Az utolsó szőrszál is látszik rajta. Az EXIF info szerint egy E10i-vel követték el ezt a képet, de kicsit hitetlenkedve tudom elfogadni. :N

Samsung Galaxy S8

(#9193) Danny750 válasza duvi (#9192) üzenetére

Danny750
(őstag)

Pedig erre képes minden jobb autofocus-os kamera!! (csak kell elé egy +makrólencse ami közelebb hozza a tárgyat és így tökéletes lesz a focus)
Lefthorse meg nagyon tud..................... :DDD

(#9194) duvi válasza Danny750 (#9193) üzenetére

duvi
(PH! nagyúr)

Ismeretlenül is nagy gratula Lefthorse-nak! A +makrólencse már érthetőbbé teszi ezt az iszonyat jó minőséget. Természetesen ez önmagában még nem lenne elég. Kell a tudás is bőven.

ui: utánanéztem Lefthorse-nak.
Hátha érdekel még valakit: LINK

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S8

(#9195) Tufako válasza Tufako (#9180) üzenetére

Tufako
(tag)

Na, utoljára még. Semmi ötlet, hol lelek hasonló fórumot?

Na, sebaj. Búcsúzóul: P990

[ Szerkesztve ]

(#9196) Quasi_modo válasza Tufako (#9195) üzenetére

Quasi_modo
(PH! nagyúr)

Gondolod, hogy itt egy másik fórumot fogunk reklámozni ?

(#9197) rizso válasza Quasi_modo (#9196) üzenetére

rizso
(PH! kedvence)

Miért ne? :U Jó, nem teljesen másik fórum, mert "házon belül van". De ott szerintem szívesen látják az amúgy egész jó megközelítésű képeit :)

(#9198) Tufako válasza rizso (#9197) üzenetére

Tufako
(tag)

Bocsánatot kell kérnem, de még egy utolsó hozzászólás erejéig visszapofátlankodok. Köszönöm a segítő szándékot, de az az oldal nem nekem való, ott fényképezőgéppel készült képek vannak.
Mindegy, majd lépek valamit.

További jó fórumozást kívánok mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#9199) p06

p06
(senior tag)

Ha valakit èrdekel Samsung Galaxy S 2.3.2-beta:) . Igazából sok fèny nem volt így az autofocus kèpessègeit tudom reprezentálni, sajnos a "touch" focus mint olyan nem lètezik de az "auto focus" elèg jól dolgozik. [Video]

(#9200) rizso válasza p06 (#9199) üzenetére

rizso
(PH! kedvence)

A link nem oda visz, ahová akartál irányítani, de gondolom ez lenne az. Egész fasza így a folyamatos fókuszálással (de gondolom ezt a funkciót ki is lehet kapcsolni)! Talán a badás samsungok is megkapják lassan ezt a fííícsört...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.