Xiaomi Piston 3 - kényelmével nyer

Bevezető, doboz

Januárban, a OnePlus Silver Bullet társaságában próbáltuk ki a Xiaomi Piston 2-t, ami azóta is nagy népszerűségnek örvend, hiszen olyan hangminőséget produkál, amit az árkategóriájában nagyon kevés headset tud rajta kívül. Be is zsebelte tőlünk az Ajánlott plecsnit, de gyakorlatilag egy hajszál választotta el attól, hogy elé kerüljön a Különösen szó is.

Xiaomi Piston 3
[+]

De mi volt az a hajszál? Csupán néhány apróság: először is, a csomagolása látszólag tokként is funkcionált, de nagyon körülményes volt minden egyes használat után visszatenni az eszközt a helyére. Ezen kívül nem is volt túlságosan kényelmes fülhallgató, a vaskos házhoz egyenes, szintén vastag vetőcső tartozott, emiatt sokaknak egyszerűen kihullott a füléből. A hangkép sem jött be mindenkinek, sokak szerint túl sok, felpumpált mélyhang érkezett a füleink felé, ezen felül nem is mindenki találta meg a négyféle illesztékből a számára legjobbat. Voltak tehát hiányosságok, de alapvetően nagyon jó termékként emlékszünk vissza a Piston 2-re, ráadásul az a szerencse ért minket, hogy az utódja kipróbálásához kis időre ismét elő tudtuk venni: így sokkal pontosabb összehasonlítást tudunk adni a két fülhallgatóról, hiszen, mint tudjuk, a hangemlék nem túl tartós dolog, január óta pedig rengeteg hangeszközt teszteltünk.

Xiaomi Piston 3 doboz
[+]

A dobozra már régi ismerősként tekintettünk, formára és alapterületre teljesen megegyezik a Piston 2-ben látottakkal, kicsit laposabb ugyan, de szinte minden megvan benne, ami az elődhöz járt, van egy fülhallgatónk a rajta lévő közepes illesztékkel, illetve ezen kívül XS, S és L méretű szilikonharang található benne, az óriásfülűekre ezúttal sem gondolt a Xiaomi. Fájó pont, hogy míg az előd dobozában lapult egy csipesz a ruhához való rögzítést megoldandó, a Piston 3 csomagolásában már nem találtunk ilyet.

Kialakítás

A kialakítás tekintetében sem történtek drámai változások, az újdonságot 1,25 méter hosszú kábellel látták el, ez 5 centiméterrel több, mint az elődmodell esetén, de a kábelvezetés továbbra is szimmetrikus, a jack pedig csatlakozó teljesen egyenes (ez elengedhetetlen ahhoz, hogy fel lehessen csavarni a szilikonból készült tokra). Ami változott, az a mikrofon egységének helye, ami jóval följebb, a vezeték jobb oldalára került, körülbelül a szánk vonalában helyezkedik el, amikor a fülünkben van a Piston 3. A vezérlőgombok egy vonalba kerültek, de funkcionalitásukat illetően nem változtak, a középső billentyű szolgál felvevőgombként, alatta és fölötte pedig a hangerőszabályzókat láthatjuk.

Xiaomi Piston 3
[+]

A fülhallgatók önmagukban is sokat változtak, egyrészt a fekete szín sokkal komorabb, mint az előd, amit ezüst és arany színekben lehetett megvásárolni, ránézésre ez már nem annyira feltűnő, de kifejezetten jó megjelenésű, a fülhallgatók kívülről szálcsiszolt alumíniumnak tűnnek, ugyanakkor minden valószínűség szerint műanyagból készültek, ez azonban nem probléma, mivel így sokkal könnyebb az eszköz, nem akar majd kiesni a fülünkből. A stabilitást elősegíti az is, hogy az előd bumfordi, egyenes vetőcsöve helyére jóval vékonyabb, 45 fokban elforgatott vetőcső került, ez már sokkal több embernek kényelmes, mint a Piston 2, ráadásul első ránézésre meg lehet mondani, hogy melyik oldal hova illeszkedik. Az előd esetén ez több szempontból problémás volt, mivel a két fülhallgatóház teljesen szimmetrikus volt, ráadásul a mikrofon is a kábel elválasztásánál helyezkedett el, így nem lehetett könnyen ráismerni az oldalakra.

Xiaomi Piston 3
[+]

Az impedancia terén komoly változás történt, a Piston 3 ugyanis 32 ohmos, részben ennek is köszönhetően kicsit nehezebben hajtható és azonos forráson, azonos hangerőszinten hallgatva kicsit halkabb, mint a Piston 2. Szerencsére azonban nem drámai a különbség, egy jobb okostelefon könnyedén hajtja az eszközt, természetesen a legjobb arcát akkor mutatja, amikor egy komolyabb DAP-pal, vagy asztali audiorendszerrel szólaltatjuk meg.

Hangminőség, összegzés

A hangja pedig sokat változott: ami a legfeltűnőbb, hogy sokkal inkább háttérbe húzódnak a mélyhangok, a minőségük viszont jobb, nem azt érezzük, hogy felpumpált basszusok dübörögnek a fülünkbe indokolatlanul, egyszerűen csak egy kellemesen karakteres mélyközép tartomány jut el füleinkbe, a legmélyebb szólamok pedig szintén markánsak, de nem nyomják el a többi hangot. A tere kicsit szűkösebb lett, mint a Piston 2-é, a V-karaktere viszont a mélyek visszahúzódásának és a közepek kiegyensúlyozottságának köszönhetően jelentősen mérséklődött. A magasak is természetesebbek lettek, mint az elődéi, érezhetően sokkal kevésbé akartak feltűnő, tolakodó hangú fülhallgatót kiadni.

Xiaomi Piston 3 a Vsonic GR07 Classic társaságában
Xiaomi Piston 3 a Vsonic GR07 Classic társaságában. [+]

A kompatibilitás továbbra is fontos kérdés, hiszen ezt az eszközt nem csak a Xiaomi telefonokhoz vásárolják a felhasználók, hanem sokan próbálkoznak más készülékekkel is. Mi több mobillal is kipróbáltuk a Piston 3-at, az Apple termékek esetén a hangerőt szabályzó gombokon kívül minden működött, az androidos táborban abszolút megoszlott az eredmény, volt olyan eszköz, ami számléptetésnek érzékelte a hangerőszabályzókat, volt, aminél tökéletesen működött, de előfordult olyan is, ahol nem vett tudomást ezekről a gombokról. A felvevőgomb mindegyiknél hibátlanul szolgált. A Windows Phone operációs rendszert futtató mobilokkal hibátlanul dolgozott együtt a Piston 3, remekül működött az összes gomb.

Xiaomi Piston 3
[+]

Sok dologban fejlődött a Xiaomi Piston 3 az elődhöz képest, nagyszerű az új kialakítás, jó ötlet volt a 45 fokban elfordított vetőcső, maga a fülhallgató pedig sokkal komolyabb hatást kelt az előző szériához képest, még ha nem is annyira felismerhető, mint a Piston 2. Ehhez adjuk még hozzá, hogy pillanatnyilag ezer forinttal drágább az elődjénél, amit jelenleg 8000 forint körül mérnek itthon, hivatalos garanciával. Ez azt jelenti, hogy 10000 forint alatt alatt egy olyan headsetet kapunk, ami kiváló hangminőséget nyújt, jól néz ki, igényes és hangerőszabályzó gombok is vannak rajta. Összességében azt tudjuk mondani, hogy 9000 forintért remek vétel a Piston 3, megérdemli tehát azt a Különösen szót, amit az előd nem kapott meg.

Xiaomi Piston 3

szentkuti11

A tesztkészüléket a WayteQ küldte el nekünk, köszönjük!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Azóta történt

Előzmények

  • Piacra került a Xiaomi Piston 3

    A legendásan jó ár/érték aránnyal felvértezett Xiaomi Piston 2 headset máris utódlásra került, a végeredmény pedig a képek alapján igencsak jól sikerült.

  • Xiaomi Piston 2 és OnePlus Silver Bullet

    Két feltörekvő kínai gyártó utólagosan megvásárolható, 10 000 forint alatti kiegészítőjét próbáltuk ki, a minőséget illetően pedig nem kellett csalódnunk.

Hirdetés