Xiaomi Mi Watch - globális termék lokális bajokkal

Jó árfekvésű, letisztult, elegáns termékkel lépett be a Xiaomi saját nevén az okos órás piacra, sokrétű szolgáltatáskínálattal és kiforrottnak tűnő szoftverrel.

Menürendszer

Egy ekkora kijelzőn elég jól lehet már babrálni a funkciók között, ráadásul a Mi Watch reszponzív és azonnal reagál a parancsokra. Nem tudjuk, hogy pontosan milyen hardver van benne, egyébként is a szokásos káosz jellemzi a Mi Watch különböző neveken és régiókban piacra dobott verzióit. Ami nálunk van, az az úgynevezett “Global”, de van Mi Watch Color és Mi Watch Revolve is, mi meg csak pislogunk össze-vissza, hogy akkor ez a termék igazából melyik kínai bigyónak a nemzetközi verziója, hát tökre köszi. Azt mondja egy csomó forrás például, hogy a termékben van belső tárhely, hát közlöm, hogy nincs, vagy legalábbis nincs annyi, hogy azt bármire lehetne használni (főleg zene), de persze a statisztikai adatokat és mérési eredményeket a következő szinkronizációig nyilván képes tárolni a termék.

[+]

Hirdetés

Viszont van egy tök patika kezelőfelületünk, ami roppant logikus, fürge, majdnem hibátlan, csak annyi észrevételem van, hogy néhány felületről a vissza gomb kicsit hiányzik, de maximum annyi baj történik, hogy a főképernyőre esünk vissza, mert a home gombot vagyunk kénytelenek nyomogatni. Ezt pont ki lehet bírni, cserébe a fentről lehúzható értesítési panel szépen listázza a bejövő bigyókat. Lehet törölni az összes notifikációt, illetve ha valamit megnéztünk, az automatikusan eltűnik a listából. Az ékezetekkel végre nincs semmi baj, mindent szépen megjelenít, nyilván az animgifek nem jönnek át, de a szokásos emotikonok igen. Az ismertebb alkalmazásokhoz ikon is dukál (Messenger, Facebook, Instagram), az ezeken túli szoftvereknél (például nálam a mobilbanknál) csak annyit ír kék négyzetben a felület forrásként, hogy “APP”, de ezt is pont ki lehet bírni. Válaszolni, reagálni viszont nem tudunk, még előre gyártott sablonok sincsenek.

[+]

Ha lentről felfelé húzzuk fel az ujjunkat, akkor a gyorskapcsolók panelját kapjuk jutalmul, ahol legfelül az Alexa ikonja üldögél, tehát van mikrofon valahol a terméken, de mondhattam neki akármit, semmi sem történt. Viszont van más opció is errefelé, lehet fehér fényt tolni a kijelzőre (a.k.a. zseblámpa), elérhető a vekker, a DND (ne zavarj) üzemmód, ami sajnos nem szinkronizál a telefonnal, kikapcsolható a csuklómozgásra feléledő kijelző és fixre be lehet állítani, hogy a kijelzőn látszódjon az óra. Itt azért van anomália, a csuklómozgásra magához térő kijelző csak akkor aktív, ha az always-on mód ki van kapcsolva. Magyarán ha van egy halvány számlapunk állandó jelleggel, akkor hiába rázzuk a kezünket, a konkrét funkcionalitást csak duplakoppal, vagy valamelyik gomb megnyomásával érjük el, ha viszont nincs mindig aktív kijelző, akkor lehet kérni, hogy a magunk felé fordított óra felébredjen.

[+]

Ha jobbra-balra indulunk, akkor a különböző funkciókhoz tartozó widgetek között fogunk szánkázni, ennek sorrendisége és listája a csatlakoztatott alkalmazás segítségével variálható. A konkrét menübe pedig a home gomb megnyomásával jutunk be, itt egy nagyon színes ikonhalon vár bennünket, ami eleinte olyan, mint egy tippmix-szelvény, de csak elsőre tűnik ijesztően kuszának, ha az ember jobban megnézi, akkor hellyel-közzel meg tudja fejteni, hogy melyik rajz milyen funkciót takar. És sokat nem fogunk itt babrálni amúgy, az oldalra lapozós widget felületeken ott vannak a legfontosabb funkciók, ha pedig sportolni támad kedvünk, arra alapesetben az alsó gombot fogjuk használni, bár ennek lehet másik funkciót adni a csatlakoztatott alkalmazás megfelelő menüpontjában.

[+]

De azért a rend kedvéért nézzünk meg egy-két beépített funkciót. Ilyen a zenelejátszó, ami saját tárhely hiányában a telefonunkra támaszkodik, léptetni és megállítani lehet a muzsikát. Van telefonkereső, ami megcsörgeti a mobilunkat, lehet a kamerát is matatni az óráról, az időjárást az AccuWeather szolgáltatja (szintén a telefonról szipkázva az infót), a pulzusmérés lehet folyamatos is (de egy kicsit mindig többet mér, mint a Galaxy Watch3), a vérixogént viszont nem méri állandóan (nem is nagyon lehet), csak külön kérésre. A stresszt is próbálja detektálni, de én a jelek szerint iszonyú nyugodt csávó vagyok, van légzésgyakorlat és alvásmonitorozás is, valamint ébresztő, stopper és időzítő, plusz időzítő és barométer. Azért egy csoffadt számológép még idefért volna.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények