Xiaomi Mi Watch - globális termék lokális bajokkal

Jó árfekvésű, letisztult, elegáns termékkel lépett be a Xiaomi saját nevén az okos órás piacra, sokrétű szolgáltatáskínálattal és kiforrottnak tűnő szoftverrel.

Sport és üzemidő

Ha a 100+ sport közül sikerül választani, akkor indulhat a gyakorlat. Ez történhet a telefon nélkül is, mert a Mi Watch-ban van pozicionáláshoz szükséges megoldás, GPS, GLONASS, Galileo és BDS műholdakra is rálát, ebből fakadóan szinte azonnal talál lokációt, amit stabilan tart is, erdőben, hegyen-völgyön át. Nem nagyon tért el a mért távolság attól, amit a Watch3 rögzített, viszont azért van baj: utólag a térképes nézetnél ott van az útvonalunk rajza, csak éppen térkép nincs mögötte, csak a hiányzó képfájlok halvány ikonja látszik valami kínai hibaüzenettel, pedig belenagyítgattam volna, hogy mennyire jól rajzolja az utakra és az ösvényekre a csíkot. Majd biztos jön frissítés, ugye, de ezen én mindig felhúzom magam: adják ki úgy a szoftvert, hogy az funkcionálisan rendben legyen, pláne egy “global” verziónál nehogy már ne lehessen egy Google Mapset mögérakni. (És most direkt nem kezdek el ide litániát írogatni arról, hogy pont a Xiaomi-nál mennyire sokszor fordul elő, hogy egy update megszűntet egy bugot, de csinál három újat.)


[+]

Menet közben alapesetben nem látszik folyamatosan, hogy éppen mi újság a teljesítményünkkel, csak ha direkt erre kérjük a motyót (csuklóforgatással, vagy kijelzőbabrálással). Persze amikor elérünk egy konkrét kilométert, akkor rezeg, hogy közlendője lenne, plusz magától tolja a play/pause dolgot is, ha megállunk szusszanni, de ezt egy kicsit túlságosan is érzékenyre veszi, néha tényleg csak azért álltam meg 3 másodpercre, hogy körbetekintsek, hogy a mulya kutya éppen merre kajtat az erdőben, aztán máris szüneteltette az aktivitásomat. Olyat is lehet kérni, hogy ha nem jó a tempónk, akkor nógasson, plusz itt a beállításoknál a mindig aktív kijelzőt is be lehet pipálni. Gyaloglásnál, futásnál még a lépéshosszunkat is méri, aztán a pulzus alapján értékeli az edzés intenzitását, illetve ad egy összpontszámot a teljesítményünkre is azzal kiegészítve, hogy mennyit érdemes pihennünk a következő nekibuzdulás előtt.

[+]

Viszont nincs exportálási lehetőség semmiféle külsős alkalmazásba, GPX adatokról ne is álmodjunk, az egyetlen opció az, hogy az edzésünk összegzési képernyőjét JPG fájlként tovább tudjuk küldeni. És itt jött a meglepi, ha videós összegzést kérünk, akkor bezzeg tök csodásan rárakja a 3D-s Google Maps térképre az útvonalat animálva, tényleg valami szoftveres baki, hogy ezt sima nézetben az edzés összegzésénél képtelen produkálni. Akárhogy is, a videót és a fotót is csak WeChaten lehet a szoftverből közvetlenül megosztani (helló, global verzió), de annyi azért adott, hogy mindkét esetben a telefonunkra tárolja, aztán onnantól tényleg azt csinálunk vele, amit akarunk.

Az üzemidőért egy 420 mAh-s akkumulátor felel, ami papíron is ígéretes. Persze akármilyen olyan funkciót aktiválunk, ami csökkenti a készenléti időt, akkor pampog a szoftver (always-on kijelzés, folyamatos pulzusmérés), ha ezeket nem erőltetjük, akkor a gyártó szerint 16 napos lehet az üzemidő. Ez szerintem ki is jön egyébként, ráadásul 2 óra alatt teljesen fel lehet tölteni a masinát, de persze ha nekiállunk a GPS-re támaszkodva edzeni, akkor jelentősen csökken a töltő nélkül eltöltött idő, de ez sem vészes, nálam óránként 4%-ot merült így, amivel ugyan nem jön ki a hirdetett 50 órás képesség, de a felét bármikor képes hozni az óra, ami az esetek 99%-ban elég lesz bárkinek, 25 óra után azért szokás néha aludni is.


[+]

Összegzés. A Mi Watch egy jól összerakott, szép, elegáns, relatív nagy, de elég könnyű, hosszú üzemidőt biztosító okosóra, ami 40 ezer forintért alapvetően rendben van. Az értesítéskezelés korrekt, a kijelző tényleg remek, a kezelhetőséggel nincs különösebb probléma, a szenzorok is pontosnak tűnnek, de ne akarjunk tőle többet, mint amire az ára predesztinálja. Sportoláshoz inkább hobbiszinten alkalmas, hiába van benne 117 sport belegyömöszölve, közepes szinttől már elkezdenek hiányozni a komplexebb funkciók és zavaró lesz az ökoszisztéma zártsága is. A szoftveres bakik bosszantóak, sem az óra, sem az app nem tud magyarul, az edzéseink és eredményeink a Xiaomi Wear rendszerében maradnak bezárva, de fogadjuk el, hogy ez nem egy professzionális sportóra, hanem egy sokat tudó aktivitásmérő, ami mellesleg egy korrekt külsőt is kapott. Innen nézve megérdemel egy Tetszett minősítést, mert ezen az áron ez egy érvényes vétel, de az emberben marad egy kis rossz szájíz, mert kis odafigyeléssel sokkal jobb is lehetett volna, az meg tényleg csak programozás kérdése, hogy a tárolt adatokat meg lehessen osztani legalább egy Google Fit, vagy Strava appal. És ha már “global” néven fut ez a verzió, akkor talán a megosztási funkcióknak sem a WeChatre kéne szorítkozniuk, egy magyar fordítás sem lenne ördögtől való, szóval apró és bosszantó hibák és hiányosságok azért vannak, de ha ezek speciel minket pont nem zavarnak, akkor egy hosszú üzemidejű, minőségi benyomást keltő, jól kezelhető és látható órát kapunk 40 ezer forintért, ami nem egy rossz ajánlat.

Xiaomi Mi Watch (Global)

Bog

A tesztkészüléket a Xiaomi.hu biztosította, köszönjük.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés