Withings Activité és Activité Pop teszt

Tudás, összegzés

Az órák konfigurálásához mindenek előtt telepíteni kell az Androidra és iOS-re is elérhető Health Mate alkalmazást, aminek a zöld robotos változatával jelenleg a gyártó által is elismert problémák vannak, igazság szerint nem igazán lehet működésbe hozni vele az órákat, ami elég kellemetlen dolog annak fényében, hogy ezek ugye már piacon vannak, ha felhasználó lennék, akkor marha idegesen reagálnék egy efféle bakira. Épp ezért az eredeti tervekkel ellentétben az iOS jelentette a tesztplatformot, még szerencse, hogy a szoftver tudása mindkét operációs rendszernél ugyanaz. Fontos tudni, hogy az órák használatához legalább 4.3-as Android vagy 7-es iOS rendszert futtató eszköz szükséges, nyilván a 4.0-s Bluetooth miatt.


[+]

A Health Mate alkalmazás elindítása után az elmaradhatatlan procedúrákon kell keresztülmennünk, mikor születtünk, mekkora a testtömegünk és a magasságunk, mi a kitűzött cél. Sok más szoftverrel ellentétben ez dinamikusan állítható, ráadásul nem csak azt láthatjuk, hogy hány ezer lépés megtételéről van szó, hanem azt is, hogy ez kilométerben nézve mekkora gyaloglást jelent. Ezt követi a mutatók beállítása, amit fontos jól elvégezni, ennek hiányában ugyanis az órák rosszul fogják mutatni az időt. Az alkalmazás egyébként nem csak az Activité termékcsaládot szolgálja ki, a gyártó más termékei is ezekkel kommunikálnak, úgyhogy a mérlegeket, pulzus- és vérnyomásmérőket is hozzájuk tudjuk csatlakoztatni, aminek fényében egy elég komplex képet kaphatunk saját magunkról. A felület jól néz ki és átlátható is, kezelni is pofon egyszerű, ebből a szempontból tehát mindenképp dicséret illeti a franciákat.


[+]

Az órák fontos funkciója a lépésszámlálás, ezt egy háromtengelyű giroszenzorral oldják meg, amivel elvileg nem csak a sétálást és a futást, hanem az úszást is lehet monitorozni, ezek az adatok időről időre átkerülnek a készüléken futó alkalmazásba. A motivációs részt jól kidolgozták a fejlesztők, különféle plecsniket kapunk a teljesítményünknek függvényében, ezek mindegyike kedves és dizájnos, egy mindössze 4000 lépéssel operáló nap után például kaptam egy csendes nap titulust, ami mellé a szoftver kiírta, hogy reméli, tudom folytatni az utam az aktívabb életmód felé. A két Activité egyébként az alvást is monitorozza, de ezt egy kicsit bugyuta módon teszik, ugyanis nem nekünk kell aktiválnunk a dolgot, hanem ha mozdulatlan pozícióba kerülnek, akkor azt hiszik, hogy alszunk. Épp ezért a statisztikák szerint én naponta 13-14 órát is ezzel a tevékenységgel töltök, holott csak arról van szó, hogy például gépelés közben leveszem az órámat a kezemről.


[+]

A funkcionalitás fontos része a néma ébresztés, amit az órák rezgéssel tudnak elérni. Az időpontot az alkalmazáson keresztül lehet beállítani, de az órán egy gesztusmozdulattal bármikor meg lehet nézni, hogy mi van beállítva legközelebbre, ilyenkor a mutatók pár másodpercre beállnak az ébresztési időre, ami nagyon látványos dolog, őszintén szólva állandóan ezzel játszottam, de azért nyilván meg lehet unni. A beépített vibramotort viszont sajnos semmi másra nem lehet használni, semelyik Activité nem képes notifikálni minket mondjuk bejövő hívás esetén, ami valószínűleg nem is lenne kivitelezhető, lévén nem állandó, aktív Bluetooth kapcsolatra tervezték őket.


Férficsuklón sokak szerint túl kicsi az óra
[+]

Az elegáns Activité óra két színben, fekete és fehér számlappal érhető el, előbbihez alapértelmezésben fekete, utóbbihoz barna szíjat kapunk. A Popból bézs, kék és sötétszürke színvariáns is létezik, gyárilag mindegyikhez ugyanilyen árnyalatban pompázó szíjakat kapunk, de utólagosan vásárolható egy külön szíjcsomag is, 40 euróba kerül három darab kaucsukszíj. Ennél is fontosabb azonban, hogy a prémium Activitéhez jelenleg bő 120 ezer forintért lehet hozzájutni, míg az Activité Pop várhatóan 45-50 ezer forint között fog kezdeni. Ezek nagyon szép órák, a funkcionalitásuk is rendben van, hiszen azoknál az embereknél is megoldják az aktivitásmérést, akik nem feltétlenül szeretnének egy dedikált eszközt hordani erre a célra. Ettől függetlenül nem lehet kijelenteni, hogy ajánlott vásárlásnak minősülnének, ahogy okosórának is túlzás lenne hívni őket, mindkét eszköznél egy szép óratestbe beépített aktivitásmérőről beszélhetünk. A drágább változat a véleményünk szerint annyira nem prémium minőségű, amennyire egy 120 ezer forintos svájci órától el lehetne várni, a Pop esetében viszont efféle probléma nincs, nagyjából azt hozza, amit a hasonló árú divatórák is.


Withings Activité Pop
[+]

Nyilván lehetne vitatkozni azzal, hogy az értesítések hiánya jó vagy rossz dolog, de itt nem ez a lényeg, ha ilyen funkció is lenne bennük, akkor ezek is nagyobb méretű, tölthető eszközök lennének, nem filigrán karórák, amiket nem kell tölteni, mert elemről mennek. A kérdés az, hogy az aktivitásmérőkhöz és a sima karórákhoz képest mit nyújtanak; a Pop nem kimondottan drága annak fényében, hogy egy jó aktivitásmérő is 20-30 ezer forint között mozog (igaz, azok a kijelzőjük miatt többet is tudnak), de itt ugye egy transzparens dizájnt kapunk, egy egyszerű, szép karórát. Az eredeti Activiténél viszont érdemes lehet végiggondolni, hogy megér-e ennyit egy olyan óra, ami amúgy nem ennyire minőségi, 100 ezer fölött ugyanis sokak számára már az is fontos szempont, hogy az órán látszódjon, hogy annyiba kerül. Ha ezt nem is hozza a termék, azért mindenképp szépnek mondható, ezért a tetszett plecsni ugyanúgy rásüthető, mint az olcsóbb testvérére.

Withings Activité és Activité Pop

Bocha

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Azóta történt

  • GOCLEVER Chronos Eco okosóra teszt

    Elsősorban a konkurens termékekhez képest rendkívül alacsony árával hívja fel magára a figyelmet a GOCLEVER alacsony fogyasztású kijelzővel szerelt okosórája, ami kicsit bugos ugyan, de használható.

  • Pebble Time - jó időben

    Az Android Wear rendszerre épülő okosórák mellett a Pebble színes kijelzővel ellátott modellje is egy túlságosan egyszerű megoldásnak tűnhet, pedig egy jól átgondolt koncepció végeredménye.

  • Huawei Band / Honor Zero - amennyi kell

    Itthon Huawei Band néven kapható a kínai cég minimalista, alapvetően nőknek ajánlott okosórája, ami elérhető áron nyújt pont annyit, amennyit kell neki.

  • Runtastic Moment Basic - futottak még

    A futóalkalmazásáról ismert Runtastic a bluetoothos aktivitáskövetők között is kipróbálja magát. A legalapvetőbb modellt szíjaztuk fel a karunkra.

Előzmények

Hirdetés