UMi Zero - Zorro álarca

Multimédia, kamera

A hátlapon egy autofókuszos, 13 megapixeles kamerával lőhetünk fotókat. Az f/1.8 apertúrájú Sony IMX214 szenzor 6 lencséből áll, ami elvileg 30 százalékkal több fényt képes átereszteni, mint az ennél gyengébb megoldások, a Focus Pixel pedig az élesítést segíti, elvileg 0,3 másodperces exponálási idővel. A fényképező mellé egy dupla tónusú ledes villanó dukál, mely zseblámpaként is használható, és természetesebb fényt bocsát ki a sima társainál. A szoftver azonnal lehetőséget ad a vaku bekapcsolására, valamint Full HD felbontású videók és normál felvételek készítésére. Válthatunk egyébként a 8 megapixeles előlapi kamerára is. A három pontocska a módokat rejti, HDR, gesztusfelvétel, arcszépítés, élő fotó, sorozatfelvétel, panoráma, és gömbpanoráma tartozik ide. A beállításokban piszkálhatjuk az expozíciót, a színhatást, a fehéregyensúlyt, az önkioldót (2, 10 másodperc), az ISO-t, valamint a felbontást. Itt egyébként érdekes módon 20 megapixelt enged szoftveresen a telefon, én maradtam inkább az eredeti felbontásnál.

UMi Zero kamera
[+]

A hosszas csinnadratta után sajnos kevésbé jó fotókat kapunk. Persze egyáltalán nem lehet azt mondani, hogy használhatatlanok, de a közepes vonalélesség és a jó makró mellett mást nem nagyon lehet pozitív kritikával illetni. Nagyon sok például a képzaj, mely a felhőknél látszik leginkább, szoftveres élesítés nincs, és a dinamikatartomány is maximum átlagosnak mondható, a sötét részeken lévő dolgok már kevésbé kivehetők. A HDR üzemmód persze sokat javít ezen (lásd 7-es és 8-as kép közötti különbség), de az általánosságban elmondható fakóság ekkor sem változik jobb irányba. A vakuval külön gond van, ugyan a két tónusú led miatt tényleg szebbek a színek, a kamera nem akkor menti a képet, amikor a legnagyobb a fényerő, hanem valamikor utána, így viszont habár zseblámpaként erős a fényforrás, fotózáskor elég gyenge eredmények születnek. A videók már egy fokkal jobbak, eme kékkel kiemelt linkre kattintva lehet elérni tesztfelvételünket, mely aránylag éles és részletgazdag, és a hangok sem vészesek.

UMi Zero oldalról
[+]

A zenelejátszónál elég lenne azt mondani, hogy jól működik, ám némi elemzésbe azért belebonyolódnék. A kicsit többre vágyó felhasználók előadók, albumok, számok és listák szerint tudják kiválogatni a dalokat, az érzékenyebb fülűek pedig a hangszínszabályzóval játszadozhatnak egy sort. Kihangosítva ugyan nem szól rosszul a telefon, mondjuk közepesen hangos csak, legalább nincs torzulás, ettől függetlenül sem így, sem pedig egy telefonhoz használt fülessel nem érződik jelentősen az equalizer állítgatása. Ahhoz viszont mindenképpen csatlakoztatni kell a headsetet, hogy a rádiót elindítsuk, ugyanis ez a tartozék szolgál antennaként.

UMi Zero Screen Shot UMi Zero Screen Shot

A videólejátszó szintén fapados, pedig a Super-AMOLED kijelzőn már azért bátran neki lehet látni akár egy hosszabb film végigizgulásához is. Az MP4-et csont nélkül viszi, legyen HD vagy Full HD felbontású, a DivX tartalmakkal viszont meggyűlik a baja a szoftvernek, nekünk pedig a feliratokkal akad majd gondunk, ha a hangyányi méretet nagyobbra állítanánk. Kútba ugrani persze nem kell, hiszen most is tudunk megfelelő szolgáltatásokat nyújtó applikációkat letölteni a Play Áruházból.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • UMi

Azóta történt

  • Mobilarena TV: a gazdaságos telefon

    Mai adásunkban a Tesco saját forgalmazású készülékét teszteljük, mely négymagos processzorral, kellemes árral, és jó kijelzővel kecsegtet.

  • Op3n Dott telefon - a legkisebb is számít

    A Tesco saját forgalmazású telefonja igencsak kellemes áron kínál megfelelő alternatívát, hiszen négymagos processzor, IPS kijelző és két SIM-kezelés jellemzi.

  • InFocus M2 - a gyakorlat tenné a mestert

    A Foxconn műhelyéből származik, de InFocus néven lép piacra az a készülék, ami 4,2 hüvelykes HD kijelzőt, Snapdragon 400 SoC-t és felemás külső kapott.

  • THL 4000 - telepi gyerek

    A kínai vállalat újdonsága ugyanazt a négymagos MediaTek processzort hordozza magában, mint a konkurensek, ám az energiaforrása 4000 mAh-s, így jól bírja üzemidővel.

Előzmények

  • Jiayu S2 - színes álomvilág

    A kínai gyártó terméke nyolcmagos processzorral és Full HD felbontású, 5 hüvelykes kijelzővel szeretne hódítani, szép a formaterv, jó az anyaghasználat.

  • Karbonn Titanium X - nincs benne X-faktor

    Az indiai cég csúcsmodellje Full HD felbontású kijelzővel, négymagos MTK processzorral és 13 megapixeles kamerával venné fel a versenyt a konkurensekkel.

  • Philips Xenium W6500 - harcol a jó helyért

    Philips okostelefon ritkán jár nálunk, tesztalanyunk a középkategóriában szeretne sikeres lenni qHD IPS-kijelzőjével, négymagos processzorával, és kiváló színösszeállításával.

  • UMi X3 - umiverzum

    Kínából érkezett, papíron meglepően sokat tud, többféle módon is be lehet szerezni, de messze nem hibátlan. Egy a sok közül, de a paletta felső részéről kiválasztva.