THL 4000 - telepi gyerek

Bevezető, tartozékok

Ha van olyan márkanév a mobilos piacon, ami megmosolyogtat, akkor a THL biztos ezek közé tartozik. Az angolul Technology(-based) Happy Life, vagyis technológiaalapú boldog élet fordítással rendelkező három betű egy kínai vállalatot takar, melynek központja sok más céghez hasonlóan Shenzhenben található. A cél az volt, hogy innovatív marketingeszközöket felhasználva koncentráljanak az eladásokra, a végtermékkel kapcsolatos élményekből pedig a felhasználók is ugyanolyan mértékben részesüljenek, mint maga a THL. Az értékesítést ráadásul közvetlenül végzik, vagyis nem kell szolgáltatókkal bokszolniuk, ám ennek hátránya, hogy így a kedvezményes havi törlesztésű konstrukciók sem lehetségesek. 2012-ben hazai földön már számos városban rendelkeztek képviselettel, itthon pedig a WayteQ forgalmazza a kütyüket, most is tőlük kaptuk kölcsön a készüléket.

THL 4000 kézben tartva
[+]

Arról már többször esett szó, hogy a mai mobiltelefonok üzemideje sokszor finoman szólva is hagy némi kívánnivalót maga után, amit a gyártók vagy szoftveresen próbálnak megoldani (energiakímélő üzemmóddal vagy optimalizációval), vagy pedig feláldozzák a karcsúsítás őrületét, és inkább vastagabb készülékházat fabrikálnak, amibe egy jóval nagyobb kapacitású telep is belefér. A közelmúltban több ilyen mobilt is sikerült letesztelnünk, a Leagoo és az Allview is jelentkezett már ilyen masinával, most pedig a THL 4000-et helyezzük nagyító alá, mely szintén ezt a megoldást alkalmazza. A hatalmas energiaforrás kiemelkedően hosszú üzemidőt biztosít, a hardver pedig úgy lett összelegózva, hogy az árazás se fájjon senkinek, az viszont biztos, hogy csak az fizeti majd ki a telefonért kért összeget, akinek az üzemidő a legfontosabb szempontok egyike.

THL 4000 doboz
[+]

A THL nem csicsázta túl a dobozt, egy fehér kartonlapból készült téglatestet kapunk, amin mindössze a készülék megnevezése szerepel. A viszonylag méretes csomagban legfelül a telefon üldögél, ha pedig a kis tartórészt kiemeljük, akkor a további tartozékokat pillanthatjuk meg. A masina mellé egy microUSB kábelt, egy töltőfejet, egy normál kialakítású fülhallgatót, egy használati útmutatót, és egy védőtokot mellékelt a vállalat, utóbbi apró, de kedves gesztus tőlük.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • THL

Azóta történt

Előzmények

  • InFocus M2 - a gyakorlat tenné a mestert

    A Foxconn műhelyéből származik, de InFocus néven lép piacra az a készülék, ami 4,2 hüvelykes HD kijelzőt, Snapdragon 400 SoC-t és felemás külső kapott.

  • THL T6 Pro - nem felhőtlen boldogság

    Újabb kínai márka bontogatja szárnyait hazánkban. A T6 Pro alacsony áron kínál nyolcmagos processzort, de az összkép ennél azért árnyaltabb, akadnak gyenge pontok is.

  • UMi Zero - Zorro álarca

    A kínaiak üdvöskéje kellemes felhozatallal támad, ám az 5 hüvelykes, Full HD felbontású kijelzőt és a nyolcmagos processzort az akkumulátor nem bírja annyira.

  • THL T200C - a boldogító technológia

    Ma egy kínai készülék kerül górcső alá, melyben egy nyolcmagos processzorral ellátott lapkakészlet dolgozik, emellett kellemes dizájn és nagy kijelző jellemzi még.

Hirdetés