UMi Zero - Zorro álarca

Hirdetés

Hardver, szoftverezettség

A Zero az UMi jelenlegi csúcsmodellje, amit a motorháztető alatt lakozó 28 nanométeres csíkszélességű MediaTek MT6592 is bizonyít. Az ARMv7 architektúrájú processzorban nyolc darab Cortex-A7 mag található, amik maximum 2 GHz-en órajelen képesek ketyegni, és tudnak akár egyszerre működni, vagyis egy true octa-core CPU-ról beszélünk. A grafikus gyorsítást a 700 MHz-es órajelen pörgő Mali-450MP4 végzi, RAM-ból pedig 2 GB került a készülékbe. A 16 GB-os belső tárhelyből nagyjából 12,5 GB-ot lehet szabadon felhasználni. Ha valaki nem vágyakozik két SIM-re, akkor az egyik slotot ugye microSD-ként használhatja, így akár plusz 64 GB-os kártyával is kibővíthetjük az adattároló méretét. A rezgőmotor nem túl erős, ilyen módba és zsebre téve a telefont sétálás közben már aligha vesszük észre az értesítéseket.

Teljesítmény-teszt
Benchmark UMi Zero Sony Xperia M2 Aqua Samsung Galaxy Grand Prime DuoS Huawei Ascend G620s
Chipset MediaTek MT6592 Snapdragon 400 Snapdragon 410 Snapdragon 410
AnTuTu 5.x Benchmark 32497pont 18500 pont 20846 pont 18781 pont
Vellamo Browser 2056 pont 1760 pont 2135 pont 1873 pont
Vellamo Metal 990 pont 745 pont 864 pont 748 pont
SunSpider 1.0.2 1230,6 ms 1480,3 ms 1103,3 ms 1186,6 ms
Geekbench 3 (single) 447pont 345 pont 464 pont 482 pont
Geekbench 3 (multi) 2484 pont 1109 pont 1420 pont 1432 pont
GFXBench Manhattan onscreen nem indult el 6,9 fps 6,4 fps 3,9 fps
GFXBench Manhattan offscreen nem indult el 1,7 fps 1,7 fps 1,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 12,0 fps 15,4 fps 12,8 fps 9,3 fps
GFXBench T-Rex offscreen 13,0 fps 5,9 fps 5,2 fps 5,2 fps

Tökéletesen látszik a pontszámoknál, hogy a MediaTek nyolcmagosa jelentős előnyben van a Qualcomm középkategóriás, négymagos megoldásaihoz képest, és ez grafikai téren sincs másképpen. A processzornak alapvető feladatok ellátása esetén nem szabadna bajba kerülnie, ám az optimalizáció egyáltalán nem sikerült jól, így ha a menüben szaladgálunk, akkor minden második körnél máris megdöccen a szoftver. Hatványozottan igaz ez akkor, ha egy kicsit magára hagyjuk a telefont, mert ilyenkor kell egy-két másodperc, mire magához tér a kütyü. A mérnöki galibát az mutatja meg még jobban, hogy a programok jól futnak, vagyis amit nem az UMi csinált, a sokkal pörgősebb, legyen szó összetett alkalmazásokról, vagy akár újabb játékokról. A melegedés egyébként a hátlap felső részén érezhető, kicsit már túlságosan is felhevül az üveglap ezen része, ha sokáig nyüstöljük a mobilt.

UMi Zero Screen Shot UMi Zero Screen Shot

Tesztalanyunkon az Android 4.4.2 KitKat operációs rendszer futott, amit szinte érintetlenül hagytak, mindössze annyi különbséget fedezhetünk fel, hogy a virtuális formában megjelenő menü gombnál egy karikába zárt UMi felirat köszön vissza. Érdekesség egyébként, hogy a telefon gyárilag rootolva érkezik, hiszen ott figyel a SuperUser a programok között, az "OTA" frissítés is úgy érkezik, hogy a microSD kártyáról kell telepíteni az új szoftvert. A zöld robotos rendszert valószínűleg az emberek kilencvenöt százaléka ismeri, pár szóban azért mégis érdemes pár dolgot részletezni. A menüben 4x5-ös elrendezésben láthatóak az ikonok, melyek akár a főoldalakra is kirakhatunk, a widgetekkel egyetemben. A billentyűzet szintén gyári, szerintem ez az egyik legkényelmesebb klaviatúra, amely még prediktív szövegbevitelre is képes. A legördülő információs függönyt lényegében mindenhonnan elérjük, ez tartalmazza az értesítéseket, valamint a gyorsbeállítások kapcsolóit. A névjegyzékben kereshetünk számok és betűk alapján, a kontaktokhoz név, telefonszám, email, cím, fontos dátum, csoport, megjegyzés kapcsolható. A naptár napi, heti, havi és napló nézetet tartalmaz, a számológép tudományos műveleteket is tud végezni. Plusz funkció még, hogy három ujjunkat a kijelzőn felfelé tolva képernyőképet rögzíthetünk.

UMi Zero Screen Shot UMi Zero Screen Shot

Az előbb említett SuperUser mellett legfőképpen az alapvető androidos alkalmazásokkal látták csak el a telefont: biztonsági mentés, fájlkezelő, böngésző, email kliens, hangrögzítő, navigáció, térkép, számológép, naptár, valamint zene- és videolejátszó képezi a repertoár legnagyobb részét. Van még azért a Teendő, ahová emlékeztetőket írhatunk fel (csak szöveg mehet ide, jelezni nem tud), elemlámpa és ébresztőóra. Ennyi. Valószínűleg a Play Áruházat sűrűn fogják majd látogatni a Zerók tulajdonosai.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • UMi

Azóta történt

  • Mobilarena TV: a gazdaságos telefon

    Mai adásunkban a Tesco saját forgalmazású készülékét teszteljük, mely négymagos processzorral, kellemes árral, és jó kijelzővel kecsegtet.

  • Op3n Dott telefon - a legkisebb is számít

    A Tesco saját forgalmazású telefonja igencsak kellemes áron kínál megfelelő alternatívát, hiszen négymagos processzor, IPS kijelző és két SIM-kezelés jellemzi.

  • InFocus M2 - a gyakorlat tenné a mestert

    A Foxconn műhelyéből származik, de InFocus néven lép piacra az a készülék, ami 4,2 hüvelykes HD kijelzőt, Snapdragon 400 SoC-t és felemás külső kapott.

  • THL 4000 - telepi gyerek

    A kínai vállalat újdonsága ugyanazt a négymagos MediaTek processzort hordozza magában, mint a konkurensek, ám az energiaforrása 4000 mAh-s, így jól bírja üzemidővel.

Előzmények

  • Jiayu S2 - színes álomvilág

    A kínai gyártó terméke nyolcmagos processzorral és Full HD felbontású, 5 hüvelykes kijelzővel szeretne hódítani, szép a formaterv, jó az anyaghasználat.

  • Karbonn Titanium X - nincs benne X-faktor

    Az indiai cég csúcsmodellje Full HD felbontású kijelzővel, négymagos MTK processzorral és 13 megapixeles kamerával venné fel a versenyt a konkurensekkel.

  • Philips Xenium W6500 - harcol a jó helyért

    Philips okostelefon ritkán jár nálunk, tesztalanyunk a középkategóriában szeretne sikeres lenni qHD IPS-kijelzőjével, négymagos processzorával, és kiváló színösszeállításával.

  • UMi X3 - umiverzum

    Kínából érkezett, papíron meglepően sokat tud, többféle módon is be lehet szerezni, de messze nem hibátlan. Egy a sok közül, de a paletta felső részéről kiválasztva.

Hirdetés