Hirdetés

Tronsmart Apollo Air - nem a levegőbe beszél

Qualcomm zenei chip aptX-képességgel, aktív zajszűrés akár 35 dB erősséggel, IP-védettség és grafén-alapú dinamikus meghajtó: a 20 ezer forintos kategóriában prezentálja versenyképességét a gyártó.

Bevezető, doboz, külső

5 éve teszteltünk először Tronsmart terméket az oldalon, ennyi idő alatt pedig nagyon sok kínai gyártó megjelenését és eltűnését követhettük végig, miközben a Tronsmart nem csak piacon maradni, de fejlődni is tudott, és végig stabil alternatívát nyújtott a mobilos audiotermékek kapcsán. Sokan ismerhetik a céget a jó ár/érték arányú hangszórókról, amik jellemzően mindig jól sikerültek, de a dinamikusan fejlődő TWS-ligában is mindig hoztak terméket, hol kisebb, hol pedig nagyobb sikerrel.


Az Apollo Bold volt az idén 8 éves Tronsmart első komolyabb TWS-e [+]

Az Apollo Air tulajdonképpen egy alsó-középkategóriás fülhallgató, nem annyira olcsó, mint egy Honor Choice vagy egy Redmi AirDots 3, viszont nem csak a százezres csúcskategóriához képest, de abszolútértékben is megfizethető, 20 ezer forintos árához képest pedig papíron tisztességesen kipipálja azokat az extrákat, amiket általánosságban keresni érdemes, ha az ember vezeték nélküli fülhallgatót vesz.

Ez pedig itt tesztünk alanya, az Apollo Air
Ez pedig itt tesztünk alanya, az Apollo Air [+]

Csinos és igényes dobozban érkezik a termék, nincs semmi különös extra tartozék, hiszen három pár szilikon gumiharang, egy Type-C-s végű USB kábel, illetve maga a fülespár és a töltőtok jelenti a teljes felszereltséget, viszont minden szépen elhelyezve, jól elrendezve foglal helyet, ami egy általános minőségérzetet mindenképpen ad. A 20 órás össz-üzemidőt a fekete töltőtokjával együtt tudja az eszköz, ez magas és aránylag vaskos is, tehát egy szűkebb zsebben kis eséllyel fog elférni, egyéb panasz viszont nem lehet rá, a fedlapja minimálisat lötyög, feszes a mágnese, kint (a toknak) és bent (a füleseknek) is jutott rá állapotjelző led.


[+]

Maguk a fülesek sem a legkecsesebbek, amikkel eddig találkoztunk, üzemszerűen ki fognak lógni a fülünkből egy bő fél centit, van, akit ez kifejezetten bosszant, másokat egyáltalán nem zavar, mindenesetre a beépített akksijuk így sem túl nagy, 35 mAh kapacitással nagyjából 3,5-4 órás reális lejátszási időkkel lehet számolni egyhuzamban. A fülesek kapcsán még az IP45-védettséget lehet megemlíteni, ez nagyjából annyira elég, hogy egy közepes esőben sem kell félni attól, hogy bármi baja lesz a kütyünek.

Hirdetés

Alkalmazás, hangminőség, üzemidő

Említésre méltó és nagyon jó testreszabhatósággal bír az alkalmazás, ami a kütyühöz tartozik: persze, állíthatjuk a zajszűrési módot, látjuk a töltöttségeket, de ami még fontosabb, nagyon pontosan be tudjuk állítani, mit vezéreljenek a füleseken lévő érintőgombok: hangerőállítás, számléptetés, hangasszisztens, megállítás/elindítás, hosszú érintés, tripla érintés, sima érintés, tényleg úgy állítjuk be a rendszert, ahogy akarjuk, ha pedig egyáltalán nem kérjük az érintésérzékelést, mert például zavar, hogy egy esetleges igazításra is aktiválunk valamit véletlenül, akkor az egész vezérlősdit teljesen ki lehet kapcsolni.

[+]

A hangminőséggel kapcsolatban voltak kisebb-nagyobb meglepetések: az Apollo Bold mélyekre kihegyezett hangzásvilága után az Air jóval világosabb, részletezőbb hangképet mutat, főleg a felső-középtartományban van hallható kiemelése, cserébe viszont egy érezhető alapzaj is van a zenék csendesebb részeinél a kiemelés miatt. Kevésbé kerülnek előtérbe és nyomnak el mindent a mélyek, van basszus, de nem az a minden teret betöltő, súlyos, nehéz fajta, hanem egy jóval kellemesebb, lágyabb. Elektronikus zenéknél előfordul, hogy a legdurvább mélyek túlvezéreltnek, vérszegénynek érződnek, az akusztikus muzsikák viszont megfelelő élettel, testességgel szólalnak meg. Az AptX-képesség és a Qualcomm QCC3046 chip, illetve a grafén-alapú dinamikus meghajtó nagjyából az árkategóriában elvárt hangminőség-átlagot hozza ki a fülesből, létezik SBC-vel is hasonlóan jó zenei élmény, de a Tronsmart eszközének sem kell szégyenkeznie.


[+]

Összesen hat, azaz három-három mikrofon felel a zajszűrésért, illetve a jó beszélgetési minőségért. A hallgatói oldal aktív zajszűrése elvileg 35 dB erősségű, ám a gyakorlatban elmarad a hatékonysága például a Huawei hasonló specifikációjú zajszűrő technológiájától: amit a Huawei nem tud teljesen letompítani (például egy hangosabb porszívót), azt a Tronsmart még eggyel kevésbé tudja, ám a kontrollmikrofon hatása érezhető, hiszen a szélzajon és az ajtócsukódáson kívül nem nagyon találkoztunk olyan egyéb hangforrással, ami az ellenpólussal pont felerősítette volna, nem pedig tompította volna a zajt. A zajbeengedő mód is rendben van, nincs benne zavaró késedelem, teljes természetességgel lehet beszélgetni segítségével.

Balra a Huawei FreeBuds 4i, jobbra az Apollo Air
Balra a Huawei FreeBuds 4i, jobbra az Apollo Air [+]

Hivatalosan 5 órát adnak meg a fülhallgatók lejátszási idejére, ám már a gyártó is leírja, hogy ehhez maximum 50%-os hangerőre, kikapcsolt zajszűrésre és terhelés szempontjából nagyon optimális tartalomra van szükség, ha hangosan zenét hallgatunk, akkor már nem jön ki a dolog, ha telefonálunk is, akkor pedig még kevésbé, vegyes használattal, zajszűréssel körülbelül 2,5 óra lehet a legrosszabb, ami új állapotában kijöhet, ha pedig rászámolunk fél év aktív használatot, akkor a pici akksik öregedése miatt még egy fél órát le lehet belőle vonni, és már nem is hangzik annyira jól az aksiidő. Mindazonáltal nálunk, egy szintetikus teszten kijött 4 óra is zajszűrés nélkül, aránylag magas hangerőn, így nagy okunk azért nincs panaszra, de azzal számolnunk kell, hogy ennél jóval kecsesebb fülhallgatókból is ki tudnak ennél jelentősen komolyabb üzemidőt is hozni a konkurens gyártók. Legalábbis egy részük. A töltőtok aránylag gyorsan, és egy töltéssel összesen háromszor tölti fel teljesen a füleseket, Qi-opció viszont nincs benne, csak a Type-C-s, kábeles megoldás vethető be.


[+]

Itthon egyelőre nem lehet kapni az eszközt, hozzánk a Geekbuying küldte el az Apollo Airt, a sima változatot egyelőre a webshop hong kongi raktárából, 20 ezer forintos áron lehet megvenni, amire jó eséllyel rakódni fog némi extra adóteher is, és ha mindent összeadunk, akkor gyakorlatilag egy Huawei FreeBuds 4i árszintjén vagyunk, ami szinte minden szempontból túlmutat ezen az eszközön. Ugyanakkor azt is látni kell, hogy a 20-25 ezer forintos árkategória itthon elérhető Xiaomi, Skullcandy vagy Razer true wireless fülhallgatói nem kaptak zajszűrést és AptX-képességet, a Baseus és az XO termékeinél pedig jelentősen magasabb polcra rakható a Tronsmart általános minősége, így egy tetszett plecsni mindenféleképpen kerül az Apollo Air tesztjének végére.

Tronsmart Apollo Air

szentkuti11

A tesztkészülék a Geekbuying jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide! Aki a GKBTSCN11 kuponkódot használja, további kedvezményt kap, és 46 eurós áron (~16 200 forint) dobhatja be a kosárba a terméket.

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Előzmények