Sony Ericsson Z530i - karikás szemű tégla

Telefonkönyv, üzenetek

Az 1000 neves telefonkönyv hozza a szokásos japán-svéd normát. Nevenként 5 szám, e-mail és webcím, fénykép, csengőhang, hangparancs, lakcím, születésnap és megjegyzés tárolható. A fénykép külső színes kijelző hiányában csak a belső kijelzőn látható kimenő és bejövő híváskor egyaránt. A névhez rendelt hangparancs nem csak hanghívásra használható, hanem bejövő híváskor is hallható, mely nagymértékben leegyszerűsíti a hívófél beazonosítását, főleg fejhallgató használatakor. Ilyenkor ugyanis a zenelejátszó elnémul, megszólal a hangcímke, végül pedig felzendül a kiválasztott csengőhang, és eközben még rezegni is tud.

Mind szöveges, mind multimédiás üzenetek könnyen és gyorsan szerkeszthetőek, feltéve hogy az ember fia megszokta a kissé kényelmetlen billentyűket. A magyar T9 szótár a régebbi modellektől eltérően sajnos nem használ fordított ékezetes „á” betűket, de minden másban ugyanolyan kényelmes. Persze aktiválható a „nemzeti karaktertámogatás”, de ilyenkor fele annyi betű fér el egy SMS-ben. Vannak mosolygó arcocskák, valamint EMS animációk és dallamok is tarkíthatják az üzeneteket. Az e-mail kliens tetszőleges csatolt állományokat küld és fogad méretkorlátozás nélkül. Ez utóbbi kellemes lehet akkor, ha valaki egyszerre szeretne több képet vagy nagyobb videóklippet megosztani másokkal.

Külön figyelmesség a gyártótól, hogy az üzenetek olvasottságát jelző nyitott vagy zárt boríték mellett egy újabb piktogramot is segítségül hívott kis nyilacskák formájában. Ezen nyilak emlékeztetnek arra, ha az adott üzenetet már megválaszoltuk, vagy netán továbbküldtük. Az üzenet státuszát megtekintve pedig nem csak az eredeti küldés és fogadás, hanem a továbbítás vagy megválaszolás dátuma is látható. Magyarországon egyelőre nem lehet kiaknázni a „Presence”, azaz jelenlét funkciót, melyet a „Barátok” menüpontból lehetne elérni. Itt az ismerősök elérhetőségét lehetne látni ugyanúgy, mint például az MSN vagy Yahoo Messengerben. További érdekesség a „vágólap”, mely segítségével nem csak üzeneten belül, hanem akár alkalmazások között is másolhatók szövegek.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények