Sony Ericsson Z530i - karikás szemű tégla

Multimédia és szervezőfunkciók

A Z530i szervezőfunkciói átlagosak. A napi, heti és havi nézetes naptár sajnos továbbra sem kezeli az ismétlődő eseményeket – csekély vigaszt nyújt a telefonkönyv születésnap opciója – viszont PC-vel mindenféle külön szoftver nélkül szinkronizálható és természetesen riasztani is tud – kikapcsolt állapotban is. A feladatok menüpontban nyomon követhetők az el (nem) végzett feladatok. Ezen kívül van még ismétlődő riasztásra képes ébresztőóra, számológép, valutaváltó, hangfelvevő, stopper és visszaszámláló. Plusz egy igazi csemege: ez pedig a szoftverfrissítés. Bizony ám, az új Sony Ericsson telefonokkal nem kell szervizbe rohangálni, a szoftverfrissítés ugyanis GPRS WAP vagy Internet hozzáféréssel bárhol, bármikor elvégezhető, melyre külön kérésre havonta egyszer figyelmeztet is a kis ketyere.

A telefon legerősebb funkciója a médialejátszó. A beépített 27 MB memória akár 2 GB kapacitású „M2” kártyával is bővíthető. Némi üröm az örömben, hogy idehaza még kisebb kapacitású változat sem kapható, ráadásul nyitóára – a Sony árpolitikája miatt – biztosan magas lesz, de ne legyen igazam. A lejátszó nem csak MP3, hanem jóval fejlettebb AAC és eAAC+ kódolású zenékkel, valamint H.263 és MPEG-4 videókkal is megbirkózik. A mozik nem jeleníthetők meg teljes képernyőn, a muzsika hangjai viszont kézi ekvalízerrel is tökéletesíthetőek. Sajnos fejhallgató nincs az alapcsomagban, de kihangosítva, monóban sem szól rosszul, a basszus viszont sokkal kevesebb mint fülessel. A lejátszás háttérben is folytatódik. A készüléket összecsukva az aktuális szám címe és előadója látható a kijelzőn. A hangerőszabályzó gombjait hosszabban lenyomva egy számmal előbbre vagy hátra lehet lépni a lejátszási listában, mert hogy azokat is kezeli a szoftver.

A kamera minden kétséget kizáróan a telefon gyenge pontja. 640 x 480 pixeles felbontása ma már kategórián aluli, bár az elkészített fotók részletgazdagok és jó fényviszonyok mellett szépek is, csak talán túlságosan is agresszívek a színei, melyek – pont emiatt – a kijelzőn jól mutatnak. Fotózás közben állítható a minőség és felbontás – mely akár megnövelt, 1280 x 960 is lehet – fehér egyensúly; valamint hatások, keretek és panoráma mód is kiválaszthatók. Utólag a PhotoDJ segítségével kerettel, pirinyó piktogramokkal, valamint számítógépes képszerkesztőkből ismert hatásokkal, mint például „zúzmarás üveg” tarkíthatóak.

Az arcok mókás eltorzítására hivatott a FaceWarp Java alapú alkalmazás, melynek különlegessége, hogy eléri a telefonon tárolt fájlokat, tehát hamarosan más alkalmazások is kiaknázhatják az új Java motor ezen funkcióját. Sajnos videó terén sem domborít a kütyü, maximum 176 x 144 képpontos „egérmozikat” rögzít, bár azt „magas minőségben” is képes. Az egyetlen ehhez kapcsolódó pozitívum a VideoDJ, mellyel villámgyorsan és egyszerűen feliratokkal, állóképekkel, képátmenetekkel és háttérzenékkel tarkított „mozik” vághatók össze közvetlenül a telefonon.

Íme néhány megbolondított fotó, valamint egy videófelvétel is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés