Hirdetés
Alapfunkciók
A telefonkönyv 1000 bejegyzés eltárolására alkalmas. A Yendo (ahogy sok már Sony Ericsson készülék) erősen preferálja, hogy a SIM-ről a belső memóriába másoljuk a neveket. Ezt meg is tettem – életemben ilyen gyors másolást nem láttam még, pillanatok alatt átrántotta az adatokat a telefon. Aztán jönnek a negatívumok is. Nincs keresési lehetőség. Ott figyel a névlista, lehet görgetni (úgy-ahogy), oldalt pedig van egy sáv, amin végighúzva az ujjunkat a megfelelő kezdőbetűre tudunk ugrani. Kár, hogy annyira darabos az egész, hogy sosem fogjuk eltalálni a kívánt karaktert.
Az üzenetkezelés funkcionálisan jónak mondható. Csatolmányokkal is elboldoguló e-mail kliens van a készülékben, illetve természetesen SMS és MMS, amelyek közös szerkesztőfelületen készülnek. Az üzenetek nézete chat-thread jellegű, nem is lehet másfajta nézetre kapcsolni. Jópofa, hogy ha lezárt kijelző mellett jön SMS, akkor a feloldással egyből belezuhanunk az adott üzenetbe. Az érem másik oldala viszont a szövegbevitel, amely természetesen virtuális gombsoron történik, s itt kap egy nagy pofont az egész: nincs fektetett QWERTY nézet. Az nem érv, hogy mozgásérzékelő sincs, s ezért nem fordul el a kép, láttunk már olyat, hogy egy külön gomb megnyomása volt ehhez szükséges. Egyetlen pozitívuma van a történetnek: a kapacitív kijelző sokat segít abban, hogy fentiek ellenére se legyen a szövegbevitel túlzottan nyögvenyelős.
A szervezőfunkciók között egy közepes tudású naptárat találhatunk, itt havi és napi nézetünk van. Az eseményeknek nincs típusuk, de tárgy, helyszín, időpont, leírás és ismétlődő riasztás mindegyikhez rendelhető. A további funkciók között alapszintű számológép, stopper (köridős), időzítő, ébresztő, jegyzetfüzet és diktafon található. Ez utóbbi képes a folyamatban levő beszélgetéseket is rögzíteni, igaz, ilyenkor éles, csippanó hangot ad, tehát ha a másik oldalon nem degenerált idióták ülnek, akkor ők is rá fognak jönni, hogy mi zajlik. Nincs viszont dokumentumkezelő a Yendo eszköztárában, bár ezt egyébként is csak néhány konkurens modell tudja.
A hangminőségről viszont érdemes megemlékezni, mivel a tapizós Sony Ericsson ebből a szempontból jelesre vizsgázott. Mind a beszélgetési hangerő, s annak tisztasága, mind pedig a hátlapon elhelyezett hangszóró megdöbbentően jó. Ez utóbbinak köszönhető, hogy ha akarjuk, akkor a csengés igencsak erősen, s tisztán szólal meg, a vibrációs jelzés közepes szintű intenzitásra képes.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!