Sony Ericsson P1i - másról szól

Kijelző, vas

A 2,6 inch képátlójú kijelzőt nem érheti panasz. Felbontása 240x320 pixel, de nem is ez a lényeg, hanem hogy transflective technológiát kapott, amely eddig leginkább a GPS kütyük jellemzője volt. Ennek a megoldásnak az az előnye, hogy a képernyő napfényben sem válik használhatatlanná, és bizony emlékszünk, hogy a W950i-t mennyire szidtuk emiatt. A P1i kiejlzője ilyen szempontból kimondottan jól teljesít, tadaaam: látható napfényben is.

A processzor marad 208 MHz teljesítményű, ami önmagában elégnek bizonyult, hogy elhajtsa a gépet, de ismerve a Nokia 6290 teljesítményét és sebességét már azért van ok a fanyalgásra. A Symbian 9.1-es rendszerhez az ismert UIQ 3.0-ás kezelőfelület társul, amelyről mindenki tudja, hogy legfőbb erénye az érintőképernyő támogatása. Ennek ellenére (vagy ezzel együtt) a P1i kezelőfelülete olyan, hogy a legtöbb esetben nem szükséges hozzá elővenni a ceruzát, mert az ikonok nagyok, a jog-dial pedig elég jó hatásfokkal működik, ha különböző opciók között kell barangolni.

Mint a képeken is látszik, a nálunk járt készülék már magyar szoftverrel rendelkezett. A készenléti képernyő központi eleme a "Ma" feliratú sor, amely előtt kis pluszjel látható. Erre bökve megkapjuk a mai napi találkozóinkat, a nem olvasott üzeneteinket és a nem fogadott hívásainkat. Ha fut a zenelejátszó, vagy a rádió a háttérben, akkor a "Ma" fölé kerül ezek kiírása, ha pedig van valami elmulasztott esemény, akkor a "Ma" mögé egy felkiáltójelet csap a szoftver, bizonyára azért, mert az akarja mondani:" Volt valami Ma!".

Alul öt ikon üldögél, ám ez a sáv három sorosra növelhető, ha a középső ikon feletti kis nyilacskát megbökjük, így 15 általunk választott funkció érhető el egyetlen kattintással. A legfelső sávban a térerő kijelzése, a 3G ábrája, a futó webböngésző, zenelejátszó és rádió ikonja látható, ide írja ki a készülék az aktív Bluetooth és WLAN státuszát, a másik oldalon pedig az akkumulátor állapota (kattintásra százalékosan is) és a feladatkezelő pici ikonja látszik. Ha be bírunk kattintani ebbe a sarokba (körömmel nehéz, próbáltam), akkor láthatjuk a futó taskokat és a legutolsó öt, általunk indított alkalmazást.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés