Hirdetés

Sony Ericsson P1i - másról szól

Alapfunkciók

A főmenü okos, mert kilenc ikonból fel bírták építeni, ezek pedig akkora rajzokat kaptak, hogy még Muhammad Ali is gond nélkül el tudná őket találni az ujjával. A vezérlőpult opciói között bekapcsolható a animáció, ilyenkor a kijelölés átúszik egyik ikonról a másikra, de bentebb, a menü listás szegmensében is az egyes pontok között finoman átvándorol a kijelzést szimbolizáló sáv. A háttérkép cserélhető, nagyítható, de csak a késznléti kijelzőre vontakozik, a menü egésézre érvényes megjelenítést témák segítségével érhetjük el, alapból három ilyen volt a készülékben.

A telefonkönyv igen sokoldalú. A SIM kártya bejegyzéseit csak külön opciós menün keresztül átverekedve tudjuk elérni, érdemes ezeket átmásolni a belső memóriába. Így aztán rengeteg adat csatolható, de azért van egy hibája a dolognak, mégpedig az, hogy a fényképezőgéppel lőtt 700-800 KB méretű fotókat nem hajlandó a bejegyzésekhez csatolni, mondván, hogy azok túl nagyok. Ezzel nekem két gondom van: egyrészt nem gondolom, hogy különösebben nagy erőfeszítés lett volna megírni egy kicsinyítő algoritmust, másrészt a nagy képeket is elég gyorsan jeleníti meg egyébként az eszköz, ha a galériában bóklászunk, szerintem bejövő hívás esetében sem lett volna gond.

Az üzenetkezelésnél a P sorozat eddigi tudását találjuk, minden üzenet egy nagy közös mappába jön, amelyben tetszés szerinti folderek alakíthatóak ki. Azt hiszem, hogy csak a Sony Ericsson csinál olyat, hogy el mer küldeni 300KB-nál nagyobb tartalmat is MMS-ben, csak a másik oldal egyébként sem tudja fogadni, no meg a hazai hálózatok sem támogatják az ekkora multimédiás üzeneteket. Az e-mail kliensnél sincsen mérletkorlátozást, normális okostelefonhoz méltóan mindenféle formátum csatolható, maximum nem tud velük mit kezdeni a készülék. Maga a szövegbevitel ezen a fura gombsoron is leginkább fura, jó viszont, hogy a prediktív nem a megszokott T9 jelleggel működik, hanem a Windows alapú gépek rendszeréhez hasonlóan próbálja a szó végét kitalálni helyettünk, ráadásul öntanuló. Amit egyszer leírtunk, azt megjegyzi, kedves tőle.

A havi, heti és napi szinten is grafikus naptár nagyon jól áttekinthető. Négyféle bejegyzés pakolható bele, találkozó, emlékeztető, egész napos program, illetve évforduló. Mindegyik ismétlődhet, kár, hogy a naptár nem jelzi más színnel őket, úgy lenne igazán informatív. Az ébresztőóra három időpontot tárolhat, mindegyikhez adhatunk szöveget, dallamot és ismétlődést is. Kikapcsolt állapotban viszont nem riaszt... átmeneti megoldás, hogy ne kapcsoljuk ki, csak lökjük át repülő üzemmódba, ilyenkor alig zabál áramot, de fog ugrálni, ha eljő az idő. A számológép jól néz ki, ujjbeggyel is működtethető, de nem tudományos. Könnyen használható a stopper és az időzítő is. A mértékegység átváltó sokoldalú, kódmemória viszont nincs.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés