Samsung Galaxy Watch4 és Watch4 Classic - próbawearzió

Nagyot változtak a Samsung okosórái: a korábbi Tizen helyett a Google Wear OS-re cserélték a rendszert, ami jó is, meg nem is annyira jó.

Hirdetés

Külső, kijelző, üzemidő

AliceWake: A Watch4 értelemszerűen a Watch Active koncepcióját követi, letisztultabb és kompaktabb, viszont a fizikai funkciógyűrűről le kell mondani, cserébe van virtuális. Ha valaki hozzászokott a lünettához, nem biztos, hogy elsőre kényelmes lesz a kijelző szélén futó virtuális megoldás, de megszokható, annál pedig nyilván százszor kényelmesebb, mintha egyáltalán nem lenne. A visszafogott dizájn egyébként erős érv a sima Watch4 mellett, az új széria pedig semmilyen tekintetben nem kompromisszumos (mikrofon, hangszóró, LTE opció minkét modell esetében, minden méretben), de a valódi funkciógyűrűt azért érdemes kipróbálni a gyakorlatban, ritka addiktív.


[+]

A Watch4 széria két-két verzióban elérhető, de a modellek között már csak méretbeli és akkumulátorkapacitásbeli eltérés van. A 40 és 44 milliméteres, alumínium tokozású Watch4 is elérhető eSIM támogatással, ahogy a rozsdamentes acél Watch4 Classic 42 és 46 milliméteres változata is választható LTE képességgel vagy csak Bluetoothszal. Minden esetben adott az IP68-as minősítés, az 5 ATM nyomástűrés, tehát úszni is lehet bennük, a MIL-STD810G megfelelés, illetve a beépített mikrofon és a hangszóró.


[+]

A kisebb Watch4 1,2 hüvelykes, 396 x 396 pixel felbontású, Gorilla Glass DX védelemmel ellátott Super AMOLED panellel dolgozik, a nagyobb tokozásba pedig 1,4 hüvelykes, 450 x 450 pixeles panel fért, fényérzékelő szenzor és automatikus fényerőszabályozás pedig mindkettőbe. A kültéri láthatóság kitűnő, a reszponzivitás egyébként nagyon magas (csak a rendszer lassú néha), a panel használható zseblámpaként és van testreszabható mindig aktív kijelző (AoD).


[+]

Bog: A Watch4 Classic mindenképpen méretesebb darab, a kisebbik (42 mm) modell is már 46,5 grammot nyom, a nagyobb változik pedig 52 gramm tömegű. A keret rozsdamentes acél (316L), a kijelző mérete és felbontása viszont ugyanaz, mint amit a lünetta nélküli modell kínál. Itt sincs panasz a fényerősségre és a láthatóságra, napfény alatt az automatika erre is rárakja a kakaót, hogy minden körülmények között olvasható legyen a megjelenített információ.


[+]

AliceWake: A kisebb órák kifogástalanul mutatnak vékony női csuklón is, a nagy sem vészes, de érdemes az alkatunknak valóban megfelelő méretet választani a bioszenzorok miatt. A színválaszték mindkét modell esetében kellően széles, sportoláshoz és elegánsabb viselethez is passzolnak, a szíjak pedig cserélhetők. Bármilyen sztenderd 20 milliméteres, gyorskioldós szíjjal kompatibilis a kialakítás, a gyári szíjak dizájnján viszont kicsit variáltak.

Bog: A Watch4 Classic - főleg a nagyobbik - inkább férfias óra, ezzel együtt jól illeszkedik a csuklóra, a gyári szíjjal is elégedett voltam, tág határok között állítható, kellően rugalmas és valamennyire puha is. Akinek korábban is volt lünettás órája, az bizonyára ugyanolyan nehezen hajlandó ezt nélkülözni, ahogyan én is, a gyűrű finoman kattan tekergetés során, könnyű vele navigálni, ráadásul nem csak a híváskezelést lehet vele megoldani, hanem az óra felébresztését is, ha egyébként nem óhajtjuk a kijelző kocogtatását, a gombok nyomkodását, vagy a felemelést erre használni.

AliceWake: A szilikon szíjak egészen elképesztően rugalmasak, puha és finom tapintásúak, mindamellett érezhetően strapabíróak is, de számomra a merevített nyak rész és a süllyesztett gyorskioldó kevésbé volt ergonomikus, mint a hagyományos megoldás. Viszont nagyon jól néz ki, hihetetlenül kellemes érzetű a felülete, a befelé simuló szíj és a bújtató hiánya nagyon kényelmes és praktikus, csak nekem kicsit eláll a csuklómtól merev nyak miatt.


[+]

A Watch4 és Classic kisebb verzióiban 247 mAh-s telep teljesít szolgálatot, nekem ezzel ultra power user módban két éjszakát és szűk két napot sikerült összehozni, majd átálltam a reggeli töltésre. Az eredmény számszakilag ugyanaz. Egy teljes napot, két éjszakát és mondjuk egy bő fél napot bír az akku minden létező szenzort aktiválva, technikailag minden értesítés mellett. Ez folyamatos pulzusmérést és teljes körű alváskövetést jelent, éjszaka folyamatos véroxigénszint-méréssel és horkolás-figyeléssel, napi két-három vérnyomásmérést, egy testtömegöszettétel ellenőrzést és napi egy-két EKG-t, minden létező értesítést megjelenítve, automatikus fényerőn, de AoD nélkül. Annyira jól működik a mozdulattal való ébresztés, hogy nem éreztem szükségét a mindig aktív kijelzőnek. Az algoritmus egyébként folyamatosan figyeli a felhasználói szokásokat, de elég lassú a felfogása, úgyhogy a végleges üzemidő beállásának akár egy hétnél több idő is kell.


[+]

Bog: A nagyobbik Watch4 Classic üzemideje elég hektikusan alakult. Amíg csak értesítések megjelenítésére használtam, addig kiesett belőle két napnyi üzemidő. De aztán betoltam az all-int, bekapcsoltam minden létező mérést, always-on kijelzést és rátoltam egy órás gyaloglást is GPS-szel: no, ebben az esetben este már kerestem a töltőt. Viszont még a korábbi Samsung Duo töltőpaddal is elég hamar végzett, vacsora, tusolás, filmnézés, aztán éjszakára raktam is vissza a csuklómra, hogy az alvásos-horkolásos eszköztárat is kihasználjam.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés