Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!

A piac legkompaktabb csúcs-közeli mobilja a Galaxy S25, de kell áldozatot hozni a méretért.

Adatkapcsolat, üzemidő, verdikt

A legtöbb elvárhatót kipipálja a Galaxy S25. Van hely két fizikai kártyának (nanoSIM) és telepíthető eSIM is. Egyszerre két aktív kártya lehet a telefonban, bármilyen kombinációban, mi egy Yettel és egy Telekom nanoSIM-mel használtuk a mobilt. Működött a VoLTE és a VoWi-Fi is tökéletesen, remek volt a hívások közben tapasztalt hangminőség. A Galaxy AI egyes nyelveken képes instant fordítani hívás közben, sajnos a magyar még nincsen köztük. Adott a háromsávos Wi-Fi 7 modem, van Bluetooth 5.4 (A2DP, LE) és bőséges a kodektámogatás is, mert SBC, AAC mellett LDAC, aptX és a Samsung saját fejlesztésű SSC-je is van. A GNSS modul GPS, GLONASS, Galileo, BDS és QZSS hálózatokon kommunikál, városi környezetben másodperces idő alatt talál jelet 3 méteres pontossággal. Adott a hátlap alatt az NFC, van gyorsulásmérő, környezeti fényérzékelő, közelségérzékelő, iránytű, giroszkóp és barométer is a telefonban. Az egyetlen hiányzó adatkapcsolati jellemző az UWB, ez csak az S25 Plus (S25+) és S25 Ultra változatokban megtalálható. A kicsi modellen is USB 3.2-es a Type-C csatlakozó, mely OTG-képes és DisplayPort 1.2 videós kimenetként is funkcionál, például az asztali mód DeX-hez. De a DeX megy vezeték nélküli kivetítéssel is. Az infravörös port, a 3,5 mm-es csatlakozó és az FM-rádió maradnak ki a telefon repertoárjából.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Hirdetés

A beépített akkumulátor 4000 mAh-s, ezzel 17 óra és 2 perc eredményt ért el a PC Mark Work 3.0-s üzemidőtesztjén, ami valós használatot szimulál. A mindennapi használat szerintem maximum egynapos üzemidőt biztosít, ha az ember gyakran készít fotókat, videókat telefonjával, ha inkább csak kommunikál, akkor benne van a két nap. Van energiatakarékos mód, ezt lehet ütemezni is, illetve van az akkumulátor élettartamát meghosszabbító beállítási lehetőség is, amivel a telefon maximum 80%-ig tölti magát. A töltés maradt PD 3.0-s szabvány szerinti 25 wattos maximumnál vezetéken keresztül. Vezeték nélkül Qi 2.1-et támogat a telefon, 15 wattot vesz fel, leadni pedig 4,5 wattot képes. A töltési sebességek ezen az áron úgy is cikinek mondhatók, hogy a kínai konkurencia jellemzően minimum 90 wattot kínál.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Samsung Galaxy S25
Pro
IP68-as vízálló kivitel, kényelmesen kezelhető kompakt méret
Lapos, fényes, 120 Hz-es LTPO AMOLED kijelző
Hét évnyi szoftveres támogatás ígérete
Sztereó hangszórók, melyek jobban szólnak a korábbi modellnél
A Galaxy AI funkciók egy része magyarul is tud (összegzés, szövegátírás)
Remek teljesítmény
Kontra
A 128 GB-os alapmodell UFS 3.1-es tárhellyel kerül forgalomba
Az AI funkciók egy része más készülékeken is elérhető (lesz), magyarul sok funkció még mindig nem használható
Lassú töltés, nincs fólia vagy tok a dobozban
Középszerű képminőség a segédkamerákkal
Nincs autofókusz az ultraszéles kamerában
Nincs UWB
A tükröződésmentes bevonat megint csak az S25 Ultra kijelzőjén elérhető
Pontozás
Kialakítás, védelem 9 pont
Kijelző 9 pont
Sebesség 9 pont
Szoftverfelület 8 pont
Szoftvertámogatás 10 pont
Fotózás, videózás 7 pont
Hangminőség 9 pont
Adatkommunikáció 8 pont
Üzemidő 8 pont
Ár/érték arány 8 pont
S25 indulóár (12/128 GB, HUF) 379 990
Tesztelt S25 indulóár (12/256 GB, HUF) 409 990

Összegzés — Samsung Galaxy S25

Ha valaki szereti a kisméretű telefonokat, akkor annak van miért lelkesednie a Galaxy S25 kapcsán, egyébként sok extrát vagy különlegességet nem nyújt a készülék. A kötelező elvárásokat teljesíti, korábbi hiányosságokat pótol és mutat pár szoftveres trükköt, de őszintén szólva semmiben sem emelkedik ki, ha a nagyobb fizikai méretű konkurenciát is bedobjuk a levesbe, hisz azoktól a mobiloktól ugyanez a teljesítmény is megvan. A kameraszett és a kijelző szinte változatlan a Galaxy S22 óta, az induló tárhely idén is 128 GB UFS 3.1-es tárolóval, és a töltés sem lett gyorsabb. Az UWB is kimaradt. Persze megvan a Samsung válasza erre, tessék megvenni a Plus verziót. De ha már ennyire iPhone-t akarnak csinálni a Galaxy S-ből, azt is átvehetnék almáséktól, hogy az alap és plusz verzió között csak a méret és az aksi a különbség.

Ebben az árkategóriában ott van az iPhone 16 és a Google Pixel 9, valamint a Xiaomi 14 hasonló méretben, hamarosan pedig érkezik a Xiaomi 15 európai változata is. Mind jobb fotókat lőnek, mint a Samsung, jellemzően van autofókusz az ultraszéles kamerában makrókhoz, videóban viszont az iPhone kivételével gyengébben teljesítenek. De a Xiaomi töltés és üzemidő terén javít valamit azért.

Egy jól összerakott, jól összeszedett és korrekt funkcionalitású kompakt készülék a Samsung Galaxy S25, kategória legvékonyabbja és legkönnyebbje. Erősebb is elődeinél, több a RAM, és van egy csomó szoftveres extra a Galaxy AI képében. Aki kitartott a Galaxy S10e mellett, esetleg S20-at vagy S21-et használ, annak biztosan jelentős ugrás lesz ez a modell, ugyanígy az S22-höz képest is azért már érezhető lesz a váltás. Már amennyiben szeretne a felhasználó a Samsung rendszerén belül maradni.

A Samsung Magyarország biztosította a Galaxy S25-öt tesztre, ezúton is köszönjük!

viragdani01

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés