Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!

A piac legkompaktabb csúcs-közeli mobilja a Galaxy S25, de kell áldozatot hozni a méretért.

Kamerák, fotók, videók

Sok hardveres újdonságot nem tartogat a kamerahardver a Galaxy S25-ben, maradt az 50 megapixeles főkamera (f/1,8 rekesz, 1/1,56” szenzorméret, dual pixel PDAF, OIS), alatta egy 10 megapixeles teleobjektív 3x optikai nagyítással (f/2,4 rekesz, 1/3,94” szenzorméret, PDAF, OIS), valamint egy 12 MP-es ultraszéles kamera (120 fokos látótér, f/2,2 rekesz, 1/2,55” szenzorméret). Az előlapon egy 12 MP-es autofókuszos érzékelő van (széles látószög, f/2,2 rekesz, 1/3,2” szenzorméret). Érdekes, hogy kimaradt az ultraszéles kamerából az autofókusz, holott ezen az árszinten standard a konkurenseknél. A Galaxy S25-ben az ultraszéles kamera kivételével a Samsung saját érzékelői vannak, ISOCELL GN3 a főkamerában, 3K1 a teleobjektívben, 3LU az előlapon. Az ultraszéles Sony IMX-564-et használ.


[+]

Frissítették a képi motort, új ugyebár az ISP, és a One UI 7-tel átrendezték a kamera alkalmazást a jobb átláthatóság érdekében. Videós téren viszont van több újdonság, például a LOG felvételek készítésének lehetősége, melyet a főkamerával akár 8K-s felbontásban is lehet menteni. De ha elég a 4K, akkor bármelyik látószöget használhatjuk a LOG videókhoz. Viszont ilyen képességek mellett a 128 GB-os indítás megint csak gáz. De nézzük a fotókat!

Hirdetés

50 MP főkamera (f/1.8, 24mm ekvivalens, 1/1.56", 1.0µm, Dual Pixel PDAF, OIS)

12 MP főkamera

Tiszta, jó részletességű képeket csinál a főkamera, kirobbanó, de nem természetellenes színekkel. A zajszűrés nagyon erős este és nappal is, esti képeknél viszont csak a kép közepére figyel az algoritmus, így a szélek felé haladva teljes felbontásban szétesik a téma. A főkamera gyors és pontos autofókusszal rendelkezik, az éjszakai mód automatikusan kapcsol 12 MP-ben. Érdemesebb ezt a módot használni, a zajszűrés pontosabb, a színkezelés jobb, ahogy a vonalélesség is.

12 MP főkamera, 2x hibrid nagyítás

Az 50 MP-es érzékelő adatait felhasználva a telefon felkínálja a kétszeres nagyítási értéket is a 3x optikai előtt. Ez csak 12 MP-ben érhető el, valamiért az 50 MP-es módban 4x-et ajánl fel a telefon, de ez csak egy felskálázott fotó lesz. A minőség jónak mondható, esti környezetben simán hozza a teleobjektív szintjét a képminőség. Ügyesen megoldotta a Samsung a szenzoros nagyítást, de nappal jó fények mellett azért érdemesebb az optikai nagyításra hagyatkozni.

10 MP teleobjektív (f/2.4, 67mm ekv., 1/3.94", 1.0µm, PDAF, OIS, 3x optikai nagyítás)

Ügyesen egységes a zajkezelés, és a háromszoros érték a legjobb gyújtótáv a mindennapokban. Viszont a teleobjektív minőségét tekintve kanyarban sincs a csúcskategória periszkópos egységeihez képest, és nem segíti a helyzetet az sem, hogy a natív felbontás helyett 12 MP-re skálázza fel ezeket a képeket a rendszer. Az eredmények nappal jók, de nem kiemelkedők, este pedig ha nincsenek jó fények, akkor nagyon lágy a rajzolata a képeknek és a zajszűrés sincs a helyzet magaslatán.

12 MP ultraszéles kamera (f/2.2, 13mm ekv., 120˚ látószög, 1/2.55" 1.4µm, szuper stabil videó)

Az ultraszéles kamera képeinek közepe éles, a szélek felé eltűnnek a valódi vonalak. Este erősen túlvilágosítja a képeket a mobil, nappal viszont pontos a dinamika és esti környezetben is egységes a színkezelése a főkamerával és a teleobjektívvel. Videózás közben jobban kiütközik, hogy a főkameránál jelentősen gyengébb szenzorról és kisebb fényerősségű blendéről van szó.

12 MP előlapi kamera (f/2.2, 26mm ekv., Dual Pixel PDAF)

Az autofókuszos előlapi kamera jó minőségű fotókat készít, remek az élesség és részletesség, portré módban pedig ügyes a háttér szeparációja. A széles látószöget két módon tudja vágni a szoftver, a háttér elmosásának stílusa pedig beállítható idén is és utólag lehet rajta módosítani is.

Változás, hogy immáron 4K60 esetén is lehet váltani a látószögek között videózás közben, ez a tavalyi modellben nem volt lehetőség. A főkamerával rögzíthető 8K 30 képkockával, a Profi Videó módban pedig akár a 24 FPS is bekapcsolható. Viszont a 4K felbontású 120 képkockás felvételek nem, az csak az S25 Ultrában van. A HDR videók 10-bitesek, így szomorú, hogy a kijelző maradt 8-bites. A Galaxy LOG videó a Profi Videó módban bekapcsolható. Az előlapi kamera is kapott elektronikus stabilizációt, és van szuperstabil mód is, utóbbi viszont csak az ultraszéles kamerával működik. Több videó a beágyazott lejátszási listában.

4K-ban jó minőségű videót rögzít a telefon és ügyes a váltás a látószögek között. Viszont este a teleobjektív és az ultraszéles kamera minősége jelentősen alulmarad a főkameráéhoz képest, mind részletesség, mind dinamika, mind fényesség, mind zajszűrés terén — nagyon lágy, zavaros felvételek születnek. A javaslatunk az most is, hogy amennyiben remek fények vannak, használhatjuk az összes kamerát, de félhomályban vagy sötétben hagyatkozzunk a főkamerára.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés