Samsung Galaxy Note20 - még nem tollas a hátunk

Valamelyest olcsóbb az Ultránál, de sok kompromisszummal is jár a normál változat – 60 Hz-es kijelzővel, 4G-vel, műanyag hátlappal ennek nem ezen az árszinten lenne a helye.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A készülék jövőállóságát borsos nyitóára ellenére nem garantálja, hogy legfeljebb 4G-s mobilhálózatokat támogat alapesetben, az 5G-s változat felára egyébként nem lenne túl nagy, de egyelőre itthon még nem kapható. Ezen kívül azonban nincs komoly okunk panaszra, a WiFi minden friss szabványt ismer (802.11a/b/g/n/ac/ax), stabil és gyors, a Bluetooth 5.0-s és ANT+ támogatással bír, a műholdas pozíciószerzés pedig GPS, GLONASS, GALILEO és BDS műholdak támogatásával gyors és pontos, autós navigációnál sem fordult elő semmiféle késedelem.

[+]

Örömteli, hogy az USB Type-C csatlakozó a friss 3.2-es átviteli szabványt is támogatja, természetesen megvan az NFC, és az összes fontos szenzor is, a giroszkóptól kezdve a mágneses szenzoron át a légnyomásmérőig. Az infraport van még a hiányzók listáján, de ez nem meglepő, a Samsung ezt már rég száműzte eszközeiből. Tökéletes volt a beszélgetési hangminőség és a vételi stabilitás, megbízhatóan teszi dolgát a közelségérzékelő, kihangosítva is jól lehet a Note20-szal beszélni – ebben a kategóriában ez már kvázi egyértelmű, de néha a Xiaomi azért beleszalad egy-két öngólba ezen a vonalon.


[+]

Samsung Galaxy Note20
Pro
Jó megjelenésű, komplex, átgondolt kezelőfelület
Rengeteg funkcióra alkalmas S-Pen
Korrekt kamera és üzemidő
Kontra
Műanyag hátlap, több szempontból elspórolt kijelző
Nincs 5G, nincs bővíthetőség, lehetne gyorsabb töltés
Brutálisan drága
Pontozás
Kialakítás, védelem 8 pont
Kijelző 7 pont
Sebesség 8 pont
Szoftverfelület 10 pont
Fotózás, videózás 8 pont
Hangminőség 9 pont
Adatkommunikáció 8 pont
Üzemidő 7 pont
Ár/érték arány 4 pont
Indulóár (4G, 8/256 GB, HUF) 354 999

Régen az üzemidő kapcsán szinte kizárólag az akkumulátorkapacitásba tudtak kapaszkodni a felhasználók, ha nagyobb a telep, jobb a várható üzemidő, és napi, kétnapi szinten kerülhetett éjszakányi időkre töltőközelbe a kifulladó okostelefon. Mostanra legalább ennyire fontos lett a tölthetőség is, hiszen ha az ideálisnál 1-2 órával hamarabb is merül le az eszköz, ha egy félórás töltési ciklussal újabb kétharmadot bele lehet tölteni, akkor ez eggyel kevésbé fájó kompromisszum.

A Samsung egyik oldalon sem mutatott kirívót, de jó középutat talált az alapvetően egymás ellen dolgozó tulajdonságoknak (a nagyon gyors töltések mellé már kettéosztott telepekre van szükség, több hőelvezető területtel, azonos méretben kisebb összkapacitással), 4300 mAh kapacitású akkumulátora kvázi átlagosnak mondható 2020-ban, ahogy a 25W-os töltéstől sem koppan az áll, viszont így is 12 órányi böngészés vagy 15 órányi videólejátszás hozható ki az eszközből. Fél óra alatt közel 50%-ig ment fel az akkumulátor a gyári töltővel, a teljes töltés másfél órát vett igénybe. Van vezeték nélküli töltés is, felvenni 15W-tal tud (Qi/PMA), de egyéb eszközöket is tud tölteni, 4,5W- teljesítménnyel.

Összegzés

Kezdjük az összefoglalót azzal, ami egyértelmű: ez egy csúcskategóriás Samsung Galaxy Note, értelemszerűen nagyon jó volt használni, semmilyen konkrét hiba vagy egyéb anomália nem merült fel a tesztidőszakunk alatt, bátran ki merjük jelenteni, hogy nem csak jól kinéző és remekül összerakott, hanem kiforrott, megbízható eszközt fog vásárolni az, aki leteszi mellette a voksát. Azt ugyanakkor már kevésbé tudjuk mondani, hogy a 355 ezer forintos áráért jó vétel lenne ez a kütyü. Miközben a csúcsmobilos világ egyre inkább a 90 Hz fölötti képfrissítésekről és az 1000 nithez közelítő maximális fényerőkről, továbbá az 5G-ről és a tényleg brutálisan gyors töltési időkről szól, ez a mobil minden ilyen téren legfeljebb egy középkategóriás átlagot hoz, ráadásul még az abszolút elvárható prémium anyaghasználat sem mondható maradéktalannak, a műanyag hátlap miatt.

Nagyon jól használható, egyedi és ügyes extra a toll, amit ebben a formában tényleg csak a Samsung kínál a felhasználónak, de önmagában ez még kevés ahhoz, hogy érdemi többletköltséget megindokoljon még akár egy házon belüli Galaxy S20+-hoz képest, amibe ráadásul bekerült egy QHD kijelző, 120 Hz-es maximális képrissítéssel, és amiből nem spórolták el a Gorilla Glass 6 elő-és hátlapot, és akkor a tágabb értelemben vett konkurenciáról még nem is beszéltünk, hiszen lássuk be, ez a Note a kissé rosszul sikerült energiatakarékosságú és hőkezelésű Exynos 990-én, ugyanakkor tényleg nagyon erős kamerarendszerén kívül nagyjából egy középkategóriás szint. Akinek mindenképpen a tollra van szüksége, ezen az áron inkább a kifutó Note10-családot merjük javasolni, akinek pedig mindenből a csúcs kell, annak bizony az Ultrát kell megnéznie. Ezen az áron természetesen a plecsni is elmarad, ám ha valaki fél-egy évvel tesztünk megjelenése után, nagyon csábító szolgáltatói áron látja felbukkani az eszközt, annak bátran fogjuk majd javasolni, hiszen amit megígér, azt remekül hozza. De nem 355 ezer forintért.

szentkuti11

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Nem minden új hír jó hír a Note20 kapcsán

    Ígéretes felvétel készült a Galaxy Note20 Ultra profi videomódjáról, viszont csalódást keltő híresztelések terjengenek a hardverről.

Hirdetés