Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition - tudásuk legjava

Hirdetés

Külső

Az újdonság természetesen magán viseli a Samsung táblagépek valamennyi jellegzetességét. A legtöbbet láthatóan a Note 3-ból merítette, a hátlapja ugyanaz a bőrhatású műanyag, amelyik erősen megosztotta ugyan a vásárlókat, de nekem személy szerint kifejezetten tetszik. A 171,4 x 243,1 x 7,9 milliméteres kiterjedés és az 540 grammos tömeg kellemes értéknek mondható ebben a kategóriában, az újdonság nem sokkal nehezebb, mint az iPad Air. Az előlapot nem hivatalos információk szerint Gorilla Glass borítja, oldalt krómozott keret fut körbe (mely nem valószínű, hogy fémből van), a hátlapról pedig már volt szó; a jó hír, hogy ezek az elemek makulátlan minőségben illeszkednek egymáshoz, de a hátlapot azért meg lehet nyomni olyan erősen, hogy elszíneződjön a kijelző. Talán fém hátlap esetén ez kevésbé fordulhatna elő.

Samsung Galasxy Note 10.1 2014 Edition
[+]

A fekete és fehér színekben is elérhető kütyün látszik, hogy nem egy felfújt telefon, hanem egy táblagép, méghozzá olyan, amit fektetett használatra terveztek. Ilyen állapotban tartva kerül középre a fizikailag is megnyomható Home gomb, melyek mellett az érintésérzékeny vissza és menü billentyűk tapogathatók, melyek az indokoltnál nagyobb fényerejű, fehér háttérvilágítást kaptak, de szerencsére csak akkor vakítanak minket, ha épp hozzájuk érünk, utána elég gyorsan elalszanak. Felülre egy Samsung logótípia került, mely mellett a 2 megapixeles, fixfókuszos előlapi kamera és egy érzékelő található.

Samsung Galasxy Note 10.1 2014 Edition
[+]

A lényeg persze maga a megjelenítő, melyben szerencsére nem kell csalódnunk, a 10,1 hüvelykes képátlójú Super LCD panel felbontása 2560 x 1600 pixel (WQXGA), betekintési szöge, színvisszaadása, napfényben való olvashatósága és 299-es hüvelykenkénti pixelsűrűsége a kategória legjobbjai közé emeli. A megjelenítő körüli káva viszonylag vékony, de elég vastag ahhoz, hogy véletlenül ne nyúlkáljunk bele a képbe.

Kijelző-teszt
Mérés Galaxy Note 10.1 2014 Allview Viva i8 Nexus 7 (2013) LG G Pad 8.3
Fehér fényerő 356 nit 321 nit 524 nit 284 nit
Fekete fényerő 0,44 nit 0,43 nit 0,25 nit 0,27 nit
Kontrasztarány 1:811 1:746 1:2096 1:1053
Színhőmérséklet 7379K 7198K - 8357K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A hátlap a bőrhatású textúrának köszönhetően látványosan néz ki. Szériaszámokkal és egyéb feliratokkal nem nagyon terhelték, az itteni fotón lévő matrica könnyedén eltávolítható, mely hozzájárul a letisztult összképhez. Felül található a 8 megapixeles, autofókuszos kamera, melyhez a kategóriában szokatlan módon egy ledes villanófény is tartozik. Innen nézve a bal felső sarokból húzható ki a Note 3-ból már jól ismert toll, melyen egy gomb is van annak érdekében, hogy a már ismert funkciókat is elérhessük.

Samsung Galasxy Note 10.1 2014 Edition
[+]

A sozozatszámot tartalmazó címke könnyedén eltávolítható

Fekvő helyzetben nézve felül található a bekapcsológomb, az infra sugárzó (ami a televíziók és egyéb eszközök távirányításánál jöhet jól), valamint a hangerőt szabályozó gombok, melyek véleményem szerint fordítva vannak a megszokotthoz képest; balra halkítunk és jobbra hangosítunk, ami pont úgy van, mint a fekvő kijelzőn megjelenő hangerőszabályzó csík, ezzel idáig nincs gond. Ugyanakkor álló helyzetben már fordítva lesz a dolog, a szerkesztőség tagjai és az általam megkérdezettek ugyanis az álló helyzetet egy 90 fokos jobbra fordítással érik el, ilyenkor alul lesz a hangosítás, felül pedig a halkítás. Ezzel kapcsolatban két kérdés is felmerült bennem; az emberek vajon inkább fekvő (portré), vagy álló helyzetben használják a táblagépet, és előbbiből merre forgatják, hogy utóbbi pozícióba kerüljön? A szavazásnak köszönhetően remélhetőleg kiderül, hogy a Samusung jól helyezte-e el a hangerőszabályzó gombokat, bár a kérdés inkább elméleti, hiszen a billentyűk amúgy jó nyomásponttal rendelkeznek és abszolút kézre esnek, hogy melyik melyik, az innentől csak megszokás kérdése.

Samsung Galasxy Note 10.1 2014 Edition
[+]

Hangszóró a Galaxy Tab szériával ellentétben itt jobb és baloldalon is van, ami elsősorban nem a sztereó élmény miatt fontos, hanem azért, mert a hang mindkét irányból jön, nem féloldalasan. Jobb oldalon egy-egy ajtó mögött található a microSD és a microSIM foglalat, utóbbi nyilván csak az LTE-s modellnél elérhető. A 3,5 milliméteres fülhallgató-kimenet bal oldalon van, alul pedig a microUSB port árválkodik, ami egyben azt is jelenti, hogy a táblagépet szinte bármilyen töltővel fel tudjuk pumpálni, amennyiben az képes elég áramot leadni. Búcsút inthetünk az egyedi csatlakozóknak.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények