Extra szoftverek
Az alapvető alkalmazások megbízhatóan és stabilan működnek, jól használható a névjegyzék, remek az üzenetkezelés, villámgyors és logikusan felépített a galéria, a Google-szoftvercsomag pedig természetesen előre telepítve megtalálható a készüléken. A S Tervező névre hallgató menüpont a hagyományos naptárat helyettesíti, az adott napokhoz 7 napra előre képes időjárás-előrejelzést adni, a korábban elutasított/lemondott eseményeinket pedig automatikusan törli, amiket viszont visszaigazoltunk (például Facebookon), azokat hozzáadja. Az S Voice egy átlagosan működő hangvezérlési szoftver, magyarul nem tud, a beszéde pedig idegesítően gépies. Funkciók terén megállja a helyét, de a legtöbb dolgot elég kezdő módon végzi el, ha például azt mondom neki, hogy find restaurants nearby, akkor simán beírja a Google-ba, hogy restaurants nearby, ennél azért lehetne profibb.
Az S Health, bár egészségügyi programnak hangzik, első indításakor felhívja a figyelmünket, hogy adatai tájékoztató jellegűek és kizárólag a szoftver összességében a fitt életmód egyik kiegészítő eleme lehet, de egészségügyi kérdésekben nem mérvadó. Egyébként elég sokrétűen használható, megadhatunk aktív perceket, amikor figyeli az előre beállított tevékenységünket (futás, kerékpározás, túrázás, egyéb sport), de a gyaloglásunkat folyamatosan figyeli és ha teljesítettünk egy adott napi lépésszámot, akkor büszkén küldi az értesítést erről. Ezen kívül mérhetünk vele pulzusszámot, Sp02 (oxigéntelítettség, más néven véroxigén szint) értéket és stresszt, minden mérés után meg kell adjuk, hogy milyen hangulatban vagyunk és hogy érezzük magunkat. Extraként követhetjük étel és italbevitelünket, monitorozhatjuk testsúlyunkat, megfelelő kiegészítők vásárlása esetén pedig vércukorszintet és vérnyomást is mérhetünk vele. A Samsung Galaxy Life itthon továbbra sem elérhető, a hazai forgalmazásba kerülő készülékekre valószínűleg nem is kerül telepítésre a szoftver.
A fenti programokon kívül rengeteg szoftver érkezik a Microsofttól, a jól ismert irodai alkalmazásokon (Word, Excel, PowerPoint, OneNote) kívül akad még Skype, illetve OneDrive, a redmondi vállalat felhőszolgáltatása, amiben 100 gigabájtot ajándékba kap ajándékba az összes Note5-tulajdonos. A Saját fájlok névre hallgató program természetesen egy hagyományos fájlkezelő, a készülék USB OTG-vel is rendelkezik, tehát külső háttértárakat és perifériákat is képes kezelni. A hangrögzítő hagyományos módon működik, van normál, interjú és konferencia módja, mindhárom esetben az adott szituációhoz illően állítja be a mikrofonok érzékenységét. A Samsung Gear nevű program értelemszerűen a gyártó okosóráihoz való kapcsolódást teszi egyszerűvé.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!