Hirdetés
Multimédia
Egy 50 ezer forintos telefon kamerájától nagyon sok extrát nem várunk ugyan, már az is furcsa, hogy itt van három lencsénk, igazából egy is elég lehet ebben a kategóriában, ha az megfelel az általános elvárásoknak képminőség tekintetében. A Realme C3 főkamerája egy 12 megapixeles szenzort rejt F/1,8-as apertúrával, PDAF élesítéssel, de optikai stabilizáció nélkül. Az sajnos nem ismert, hogy ki a beszállító, de ha jó képeket csinál, akkor talán mindegy is. Ezt a modult egészíti ki egy 2 megapixeles mélységszenzor a portrék érdekében, valamint egy szintén 2 megapixeles makró lencse, amely 4 centiméteres távolságból lő valamit, ami elvileg éles igyekszik lenni, ezen gyorsan essünk is túl, itt van négy példa.
A főkamerával már több opció is kínálkozik, kérhetünk rácsvonalakat, időzítőt, HDR-t és Chroma-erősítés néven futó extra szaturációt is. Ez a megoldás más Realme telefonokban is megjelent már, itt relatív finoman nyúl hozzá a képekhez, mutatok egy példát, balra az eredeti felvétel, jobbra pedig a felturbózott variáció:
A további lehetőségek között van “szakértő” mód is, ez igazából a kézi beállítás takarja, ahol az EV-t, a fehéregyensúlyt, a záridőt és az ISO-t lehet babrálni, illetve akad kézi fókusz is. Vannak még filterek, plusz a beállítások között kapcsolható, hogy az ujjelnyomat-olvasóval is tudjunk exponálni, kikapcsolható a zárhang és a geotagging. Külön éjszakai mód nincsen, viszont zoom van (csak digitális), ezt a kereső jobb oldalán tudjuk babrálni. Az alábbi képek mindenféle különösebb trükközés nélkül készültek automatikus módban:
Sajnos a Realme C3 kamerás produkciója sem az, ami kiemelkedne az 50 lepedős telefonok mezőnyéből. A színekkel nincs baj, de minden fotó olyan, mintha 60 fokon kimosták volna, a részletek a nagy zajmentesítési elkenésben eltűnnek, néhol viszont túlélesít az algormitmus és nagyon digitális a látvány. Nincs a fotóknak tere, mélysége, a tájképek festmény jellegűek, este pedig zajos, életlen, itt-ott beégett eredmények születnek. Nem akarom túlságosan lehúzni, de a legnagyobb ellenfél Redmi 8 sokkal ügyesebb kamerás fronton. Videózásban valamivel jobb a helyzet, bár nincs stabilizáció, de a legnagyobb elérhető felbontás Full HD 30 fps, ami persze nem meglepő, de nem téveszt a fókusz és nem is esik szét a kép. Szelfit 5 megapixelben alkot, ilyet.
Zenei szempontból próbál kompenzálni a C3, és ebben egész ügyes. Az egyetlen kis alsó hangszóró persze nem tesz csodát, de nincs minőségbeli gondja, bár kissé halk. A 3,5 mm-es jack csatlakozón a fülesre jutó hangminőség viszont korrekt, ebben a Realme-nek a Dirac Research segített. A saját fejlesztésű zenelejátszó alkalmazás is teszi a dolgát, megjelenít albumborítót, dalszöveget, a hab a tortán pedig, hogy nem maradt ki a headset csatlakoztatása után működőképes FM-rádió sem.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!