Realme C3 - ez kéne legyen a minimum

Továbbra sem ismert márka a Realme itthon, de a C3-mal van esélyük ezen változtatni. A márka legolcsóbb telefonja nem okoz csalódást.

Adatátvitel, akkumulátor

A mobilhálózati támogatottsággal nincs gond, az összes hazai frekvencián elmuzsikál a Realme C3. Viszont a WiFi modul nem ismeri az 5 GHz-es routereket, illetve az NFC is hiányzik. A Bluetooth verziószáma ellenben 5.0-s, a pozíciószerzéssel sincs gond, a GPS modult GLONASS és BDS támogatás is segíti. A beszélgetési hangminőségre nem volt panasz egyik oldalon sem, de a két SIM ebben a készülékben is csak dual-standby módon működik együtt. Böngészéshez ott a Chrome, illetve fent van gyárilag az Opera is, csak ízlés dolga, hogy melyiket választjuk. A telefon ereje bőven elég ahhoz, hogy komplexebb weboldalakat is gyorsan megjelenítsen, ilyen szempontból nem érheti kritika.

[+]

Ahogyan az üzemidő kapcsán sem, a hátlap alá belapátolt, 5000 mAh-s akkumulátor igen méretesnek számít és hozza is elvárásoknak megfelelő produkciót: átlagos használat mellett 2-3 napos üzemidő is kieshet a Realme C3-ból, a chipset kellően takarékos, a kijelző sem eszik túl sokat ezzel a felbontással. A gyári dobozban levő, 10 W-os töltőfejnél ugyan tudnak már mások erőteljesebbet kínálni akár ebben az árkategóriában is, de valamivel több mint két óra alatt ez a jókora akkumulátor így is telepumpálható. WiFi-n át streamelt Full HD videót 14 órán át tudtunk nézni egy töltéssel, ami szintén kifejezetten jó értéknek számít.


[+]

Értékelés: Realme C3
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Összegzés. Semmiképpen sem mondhatjuk, hogy a Realme C3 csak a futottak még kategóriájába tartozik, ezen az árszinten egyetlen igazán komolyan vehető vetélytársa van, méghozzá a Redmi 8. Mindkét modell mellett vannak érvek és ellenérvek, a Realme mindenképpen kiemelkedik az árszinthez képest erős hardverével, egyedi színű és mintázatú hátlapjával, korrekt audiós képességeivel és nagy akkumulátorával. De kamerás fronton épp csak megüti a szintet, a microUSB csatlakozó 2020-ban nagyon nem menő, az NFC hiánya pedig olyan apróság, ami bele kellett volna férjen még akkor is, ha láthatóan egy árbajnokot akart összehozni a gyártó. A 10-es Androidra felrajzolt Realme UI nagyon sokoldalú rendszernek tűnik, amely annak ellenére kapott egy minden menüpontra vontakozó magyar fordítást is, hogy a C3 forgalmazásának kezdete még hetekre van a cikk írásának időpontjától. Sebességben és üzemidőben a Realme C3 ennek a kategóriának a legjobb vétele, de nem csak ez a két dolog fontos egy telefonnál. Képalkotás és adatkommunikáció kapcsán vannak elmaradásai, de még ezeket a mérlegre téve is tud az árbajnok Redmi 8 alternatívája lenni például azoknál, akiknél a mobilos játékok futtatása fontosabb, mint a fotózás. Ha pedig bekerül esetleg szolgáltatói kínálatokba, akkor ott fog virítani a polcon kékben és pirosban a legolcsóbb, két év rabláncért cserébe ingyen lenyúlható telefonok között, aki pedig az itthon relatív ismeretlen márkanév ellenére ezt a modellt választja, az nem fog különösebben csalódni, ha egyébként tisztában van azzal, hogy 50 ezer forint alatt milyen egyéb alternatívák léteznek. Nagyon ingott a plencsi az Ajánlott és a Tetszett között, de amikor átnyálaztam a fotókat, akkor eldőlt a dolog. Így aztán ez már a harmadik Realme, amely ezzel a minősítéssel távozik tőlünk: Tetszett

Realme C3

Bog

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés