Hirdetés

Point of View Mobii Tablet 10.1 - félkarú robot

Ismét egy tablet, aminél az erős hardvert olyan elemekkel vegyítették, hogy a végeredményt senki se fogja megkedvelni.

Hirdetés

Külső

A tablet tipikusan egy olyan állatfaj, aminél a külső formát kicsit nehéz egyedire belőni, hiszen mindegyikük egy nagy kijelző, némi kerettel és ennyi. A PoW tabletjénél mondjuk a „némi” keret kissé vastagra sikerült. Konkrétan ez a gép nagy és nehéz. Aki látta az első oldalon a Galaxy Tab 10.1V-vel való közös képet, ott ez különösen látszik. A Mobii több centivel nagyobb, és ami talán még rosszabb, jóval nehezebb is a Tabnál. 730 grammot nyom, ami a 600 grammos Tab 10,1V-vel szemben jól érezhető különbség. Minőségileg egyik oldalról nincs nagy baj, mert össze van rakva, igaz, szét se szedhető. Viszont másik oldalról az anyagminőség elég gyenge, a kijelző körüli keret és főleg a teljes hátlap csúszós, fényes, nagyon könnyen koszolódó műanyag, amit az oldalsó élen ezüst keret fog körbe.

Point of View Mobii
[+]

Az előlapon a vastag keret ellenére is a kijelző a fő tényező. 10,1 hüvelykes képátló, 1024 x 600 pixeles felbontás, kapacitív és multi-touch. Ez még akár jól is hangzana, a valóság viszont nem hozza a számok alapján vártakat. A kép kissé pixeles, a színek átlagosak, ám a legrosszabb a betekintési szög. Az ugyanis nincs, ami azt jelenti, hogy nem csupán azonnal torzulnak vagy inverzbe fordulnak a színek oldalról nézve, hanem igazából egyáltalán nincs olyan szög, ahonnan jó lenne a kép. Ezen felül csak egy kamerát láthatunk a kijelző felett, ami egy 1,3 megapixeles optikát rejt. Ezzel simán is lehet fotózni, de ezt inkább érdemes kihagyni, helyette videochat-re még jó lehet.

Point of View Mobii
[+]

A hátlap a már említett fényes felületen kívül egy méretes PoW logót, meg némi vonalkódos matricát tartalmaz. Kamera itt már nincs, mondjuk ez nem életbevágó egy tabletnál. Van viszont két hangszóró az alsó részen, ami már le van kerekítve, így asztalra téve sem némul el. Szintén itt kell keresni egy kis ajtót, ami mögött a SIM-foglalat helyezkedik el. Ide kissé nehéz betuszkolni a kártyát, viszont kivenni még nehezebb, hiába a rugós megoldás. A kis ajtót sem egyszerű visszapattintani, közben viszont kis betekintést nyerünk a gép lelkébe, mert látszik az alaplap széle.

Point of View Mobii
[+]

Oldalról körbejárva a bal szélén semmi sem található, alul van egy egyedi csatlakozó, ami elsőre Apple csatinak néz ki, aztán másodjára meg a Tabhoz hasonlít, de jobban megnézve kiderül, hogy egyedi. A jobb oldal egész zsúfolt, ide került a szintén egyedi töltőcsatlakozó, a 3,5 mm-es audio kimenet, a hangerőszabályzó. Egy széles fedél alatt újabb dolgokra bukkanunk, mégpedig HDMI, normál USB és microSD rejtőzik alatta. A fedél mágnessel rögzül a helyén, ami olyan erős, hogy sokszor a kinyitást is gátolja, mivel a körömmel kipiszkált fedelet rögtön vissza is rántja a helyére. Felülre került egy mikrofon, a bekapcsoló, a képernyőfordulást letiltó kapcsoló és a vissza billentyű.

Point of View Mobii
[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Google Pixel 9a - A Google AI-ban rejlő erő

PR Most ajándék Pixel Buds A fülhallgatóval

Advertisement

Azóta történt

  • ZTE V9+ - egy kis plusz

    Androidos táblagép érkezett hozzánk a ZTE-től, amely a cég eddigi szokásai szerint a kedvező ár mellé komoly hardveres képességeket kínál.

  • WayteQ xTAB-100 - iPad olcsón?

    A kisebbik tablet után a 10 hüvelykes modell is megérkezett a WayteQ-től, ráadásul közben át is nevezték. Vajon mit kapunk az alacsony árért?

  • Vodafone Smart Tab 7 - királyfi

    A ZTE által gyártótt táblagépen Honeycomb fut, hardvere erős; a gép nem tökéletes, de árához képest elképesztően jó.

Előzmények