Pebble Time - jó időben

Kezelhetőség, üzemidő, összegzés

A Pebble Time kezelése szerencsére gyerekjáték, az óra tervezését végző csapat egy okosórán tökéletesen működő, végtelenül egyszerű, gyorsan működő, reszponzív és látványosan animált, aranyos kezelőfelületet rakott össze. Alapértelmezésben ugyebár a számlapot láthatjuk, amely választásunktól függően akár képes lehet időjárási információkat is megjeleníteni, de ez az adott típustól függ. Ha a baloldali gombot megnyomjuk, ilyenkor nem történik semmi, ez ugyanis a visszafelé lépésre használható, ha már bent vagyunk a menürendszerben. Ha viszont nyomva tartjuk, lenémíthatjuk az órát, ilyenkor nem jönnek meg rá az értesítések. A számlapról a jobb oldalon lévő gombokkal mehetünk el, a felső és az alsó gombok rövid nyomás esetén az úgynevezett idővonalra visznek, a fent lévő gombbal a múltat (elmulasztott események, rögzített sportmérkőzések eredményei, korábbi programjaink), a lentivel a jövőt, azaz a soron következő eseményeket láthatjuk.


[+]

Ezeket a gombokat gyorsindítóként is használhatjuk, nyomva tartásuk előre kiválasztott alkalmazásokat tud elindítani. A számlapról a menübe a jobboldali középső gombbal jutunk el, ez egy teljesen egyszerű, vertikálisan görgethető lista, a megfelelő elemre állva a középső gombbal tudjuk elindítani az alkalmazást, a másik két gombbal pedig fel-le tudunk mozogni. Ennél sokkal érdekesebb opciókat rejtegetnek az értesítések, amelyekből ugyebár mindenféle típusú meg tud jelenni az órán, ezekre pedig akár az óráról válaszolhatunk hanggal, előre definiált szövegekkel vagy emojikkal. A beszédfelismerés magyar nyelven sajnos nem működik, angolul és egyéb világnyelveken viszont kiválóan, érdekesség, hogy a norvég, a finn és a svéd nyelvek is elérhetők ennél a résznél, holott maga az óra ezeken nem tud kommunikálni. Furcsaság viszont, hogy ha az okostelefonos alkalmazásban nem engedélyezzük, hogy az óra a használatra vonatkozó adatokat küldjön a Pebble-nek, akkor a hangfelismerés nem működik. Szerencsére az előre beállított szöveges válaszok magyar nyelvűek is lehetnek, viszonylag értelmesek már gyárilag is (igen, nem és társaik), de egyedi szövegek is felvihetők az okostelefonos alkalmazáson keresztül. Persze a beérkező üzenetekre nem kell feltétlenül az órán keresztül válaszolni, le is némíthatjuk az adott üzenettípust, illetve az órán keresztül megnyithatjuk az okostelefonon a vonatkozó alkalmazást. Arra külön beállítás vonatkozik, hogy az értesítések akkor is megjöjjenek-e, ha a telefonunk a kezünkben van, bekapcsolt kijelzővel.


[+]

Magán az órán is sok dolgot piszkálhatunk, nagyon hasznos a rezgés erősségének állítási lehetősége, a hármas skála legmagasabb fokozatán ugyanis piszkosul erősen vibrál az óra, ha véletlenül egy fa asztalon felejtjük, komolyan megijeszthetjük magunkat. A betűméret szintén hármas skálán állítható, a mozgásmonitorozás ki és bekapcsolható, utóbbi esetben azt is kiválaszthatjuk, hogy melyik alkalmazás mérje a dolgokat, mert több ilyet is feltelepíthetünk, ha úgy tartja kedvünk.


[+]

A baloldali fizikai gombbal előhozható némítás automatizálható is, a kijelzőre vonatkozó résznél pedig a háttérvilágítást lehet piszkálni, teljesen ki is kapcsolható, megadható az erőssége és az is, hogy mennyi ideig világítson, ha egyszer elkezdi. Ez egyébként történhet gombnyomásra vagy csuklómozdulatra is, ez utóbbi azonban nem tökéletes, sokszor hiába nézünk rá a kijelzőre és rántunk egyet a karunkon, nem kapcsol be a világítás.


[+]

Az üzemidő az eszköz egyik legnagyobb erőssége, elvileg egy teljes hétig is képes egy töltéssel működni, de nálunk ezt az értéket nem tudta hozni, inkább négy nap volt a jellemző. Ebben valószínűleg benne volt a viszonylag sok nyomkodás és az erősre állított háttérvilágítás, sok felhasználó arról számol be, hogy alacsonyabb fényerő esetén tényleg elérhető a hat-hét napos folyamatos működés is. A fentiek fényében kijelenthető, hogy a Pebble Time egy nagyon jó okosóra, de sajnos az ára is ennek megfelelő; míg az elődei kimondottan olcsón érhetők el, ezért a modellért több mint 80 ezer forintot kell az asztalra tenni, ennél lejjebb csak akkor lehet menni, ha az ember közvetlenül a gyártótól rendeli és elcsíp valamilyen akciót. A fémből készült variáns még ennél is drágább, itthon még nem érhető el, de valószínűleg 100 ezer forint környékén fog megállni. Ennyi pénzért pedig azért sok modell közül választhatunk, az viszont biztos, hogy a Pebble megoldásai nagyon is versenyképesek.

Pebble Time

Bocha

A tesztkészüléket a Pebble okosórák hivatalos magyarországi disztribútora, a BTECH Magyarország Kft. biztosította.

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Azóta történt

Előzmények

  • Samsung Gear S2 - egy gyűrű mind felett

    Öt perc használat és kiderül: a kijelzőt körbevevő lünettájával jó irányba mozdította el a Samsung az okosóra piacot. Vajon a Tizen OS és persze a hozzá kapcsolódó fejlesztői közösség is felnő a feladathoz?

  • Huawei Watch - pontosan egy klasszikus

    Okos, gyönyörű, érzi a szívdobbanásom és gondosan felügyeli minden lépésem. Ez nem az eszményi feleség, hanem csak egy okosóra. De abból az eddigi legszebb.

  • GOCLEVER Chronos Eco okosóra teszt

    Elsősorban a konkurens termékekhez képest rendkívül alacsony árával hívja fel magára a figyelmet a GOCLEVER alacsony fogyasztású kijelzővel szerelt okosórája, ami kicsit bugos ugyan, de használható.

  • Alcatel One Touch Watch - nem csupán egy óra

    A vállalat első okosórája nem csak a szemrevaló külseje, hanem kellemes szolgáltatásai, saját operációs rendszere és vonzó árazása miatt is egy érdekes termék.

Hirdetés