Hirdetés
Bevezetés
Az egyszerűsített felhasználói felületű, jellemzően hagyományos kialakítású modellek nem mindig olyan puritának, mint amit elvárnánk tőlük, viszont az évek, a rutin és a visszajelzések alapján kezd körvonalazódni az ideális megoldás. Spoiler: most sem lesz meg a nagyitelefonok Szent Grálja, de összességében mind a négy tesztpéldány korrekt és jól használható készülék, kivételes anyag és összeszerelési minőséggel, de ritka kényelmetlen megnevezéssel.
A Panasonic kevésbé felhasználóbarát nevet ad a készülékeinek, így mi csak számok alapján fogunk hivatkozni rájuk. Szerencsére száma mindegyiknek van, úgyhogy eltekintünk a KX-TU[szám][és még pár betű] formátumtól és csak simán 110, 150, 456, 466-ként emlegetjük őket. A százas széria hagyományos nyomógombos kialakítású, míg a négyszázas kagyló formátumú. Mindkettőnek megvan a maga előnye, amit az objektív szempontok mellett szubjektív preferenciák is árnyalhatnak. Ki, mit szokott meg, melyik tetszik neki stb.
Általánosságban a kagyló formátum legnagyobb előnye nyilvánvalóan a kompaktság, kényelmesen lehet kezelni a hívásokat, nem kell a billentyűzárral bajlódni és jellemzően van valamilyen megoldás az értesítésjelzésre, ami szükségtelenné teszi a készülék folyamatos piszkálását. A hagyományos kialakítás ugyanakkor strapabíróbb (legalábbis biztosan nem törik ketté, ha véletlenül ráülünk), a kijelző pedig kellően széles ahhoz, hogy ne kelljen buta rövidítéseket használni vagy várakozni, míg végigcsordogál a megjeleníteni szándékozott szöveg. Mindazon által, ha a híváskezelés kényelmes, egészen kiváló használati értéke lehet egy ilyen eszköznek is, függetlenül attól, hogy a nagyobb betűméret miatt nem minden fér ki.
Noha a kagyló formátumot számos praktikus okból továbbra is szeretjük (meg egy csomó felhasználó is), igen csinosra is tudnak sikerülni (például a 456 és a 466), az optimális kialakításnak (még mindig általánosságban) mégis inkább a hagyományos tűnik, lehetőleg szélesebb kivitelben, hatalmas, szeparált gombokkal, széles, nagykontrasztú kijelzővel, megfelelő felhasználói felülettel és lehetőség szerint dedikált gyorshívó gombokkal. A szoftveres elvárások között a minél egyszerűbb struktúra, a lehető legkönnyebb híváskezelés és a sallangmentes rendszer szerepel első helyen.
Nem árt továbbá, ha a készülék hivatalosan is hallókészülék-kompatibilis, van valamilyen SOS funkció, jár hozzá töltődokkoló, a többit pedig határozzuk meg egyéni preferenciák alapján (FM-rádió, zseblámpa, miegymás). Nézzük is a Panasonic kínálatát, ha már a múltkori szórásból kimaradtak. Bár nem biztos, hogy akkor több készüléket még tudtam volna menedzselni…
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!