Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés
Adatkommunikációs rész olyan rövid lesz, mint az óra üzemideje. Az A58 központi vezérlőegysége mindössze energiahatékony protokollal működő, 4.0-s Bluetootht és 2G modemet integrál. Egyéb kapcsolódási lehetőségünk nincs, így WiFi, NFC vagy GPS sem áll rendelkezésre, pedig végső soron mindháromnak lehetne értelme, persze nem várjuk el ezen az árszinten. Viszont microUSB segítségével rendezgethetjük az órán tárolt fájlokat számítógépről, bár néhány hangfelvételen és pár naplózott mérésen kívül nem sok mindent találunk ott, ami rendezgetésre szorulna. Az óra nem GSM képes, viszont hívást bonyolíthatunk rajta keresztül. Ilyenkor a hangminőség kissé recsegős, de legalább a tavalyi modellel ellentétben irtó hangos, valamint minket is tisztán hallottak a vonal másik végén.
A férfimodell szerepében: szentkuti11 (csukló mérete: 21 cm)
Az üzemidő nem meggyőző, a 280 mAh-s telep maximum másfél napot bír, amiben egy alvásfigyelés mellett számtalan felesleges felvillanással eltelt éjszaka is benne foglaltatik, szinkronizálás viszont nem. Ilyenkor nyilván lecsatlakoztatjuk az eszközt, mivel repülő mód, vagy ne zavarjanak funkció nem elérhető rajta. A lecsatlakoztatás azért is szükségszerű, mert az óra nem veszi figyelembe, ha magát a telefont ne zavarjanak módba csaptuk és továbbra is rendületlenül értesít mindenről. Noha hamar feltöltődik, ilyen jellegű eszköznél ez igen sovány teljesítmény.
Mint a mellékelt ábra mutatja, az Oukitel oUkosórája egyedül álló. Igen, tudjuk, hogy egybeírva is van értelme, pont ellentétes, mint amit az óra képvisel. Szegény eszköz valóban magára van utalva, pedig nem lenne reménytelen. De. A társalkalmazások kiábrándítóak, működésképtelenek, vagy ezek tetszőlegesen súlyozott kombinációja. Az anyagminőség ugyan kifogástalan, az összeszerelésé már korántsem, a lényegi komponensek pedig katasztrofálisak, vagy hasonló minőségű teljesítményt nyújtanak, kezdve azzal, hogy a gyári töltőbölcső egyrészt szétkaristolja a mutatós óratestet, másrészt kérdéses, hogy egyáltalán meddig marad egyben. Az még hagyján, hogy a rendszer, vagy az elégtelen hardver, vagy a gondatlan optimalizálás miatt, de szenved, az időjárás megtekintése önmagában egy teljes perc töltést igényel, pedig ez az egyetlen letölthető alkalmazás. Ezen csak ront az érintőkijelző elképesztő pontatlansága apró, nem kellően elkülönülő választási lehetőségekkel tetézve, ami igen megkeseríti a felhasználói élményt. Ugyanakkor. Maga a holmi kulturáltan néz ki, a szíja valóban bőr, bár nem prémium kategória, kétségkívül több, mint vállalható; javítottak a hangszóró minőségén, így hívások lebonyolítására például már kiválóan alkalmas, legalábbis tökéletesen hallható mindenki némi digitális recsegéstől eltekintve, a pulzusmérő pedig megdöbbentően pontos. Kár, hogy ez ennyiben is marad, ugyanis továbbra sincs egyetlen kompatibilis alkalmazás sem, ami a mérési eredményeket, összefüggő és értelmezhető adatokká fűzné, így pillanatnyi állapotokat (a pulzus esetében abból is csak húszat) tudunk regisztrálni, ennek viszont kevés haszna látszik. Az értesítések klasszak és üzembiztosan érkeznek, de kevésbé informatívak, legalább azt megtudjuk, hogy szedjük-e elő lázasan a telefont, avagy ne. A konstrukció összességében kiforratlan és szétszórt, fájóan átgondolatlan, ostoba korlátokkal lehetetlenítve el a benne rejlő potenciál kibontakozását. Nettó 12 ezer forintért viszont talán még belesik a miért is ne kategóriába, legalábbis személy szerint ezek ellenére is megkedvelhetőnek tartom a kütyüt, mert sima órának egészen okos és mutatós. Ajánlani nem tudjuk, szakmai szempontok alapján nem is tetszhetne (és nem is fog), de akinek pont ez a formavilág való kedvére és pont órára vágyik, az pont annyi, többnyire jól, csak kontextus nélkül működő extrát kap a pénzéért, aminek örülni fog.
AliceWake
A tesztkészüléket a TinyDeal biztosította. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!
A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.