Oukitel A58 - oUkosóra

Az Oukitel második nekifutása a kiegészítőknek egyrészt jobban sikerült, mint az első, másrészt sorra hozza ugyanazokat a problémákat, mint az A28. Viszont olcsóbb lett és már irtó hangos is.

Párosítás, extra szoftverek

A többi funkció mobilkészülékkel való párosítás után válik elérhetővé több, de inkább kevesebb sikerrel. Sima Bluetooth kapcsolat létesítése már elegendő, hogy az A58 szinkronizálja az időt és dátumot, a telefonkönyvet, hívásnaplót és SMS-eket, valamint értesítsen az értesítésekről. Mégpedig mindenről. Mindaddig, amíg valamelyik letöltött társszoftver segítségével be nem állítjuk, hogy ezt ne tegye. A Remote Notifier appban megjelenő értesítések egyébként kimerülnek annyiban, hogy melyik alkalmazás küldte, chat programok esetében pedig a feladó is. Megnézni nem tudjuk, elvetni, vagy a készüléken megjeleníttetni viszont igen. Amennyiben a hívás és média hangját engedélyeztük, minden ugyanúgy szólal meg, ahogy a telefonon tenné. Csak kissé recseg.

Hívást kezdeményezni a névjegyzékből, tárcsázóból és hívásnaplóból is tudunk, a beszélgetés pedig alapvetően az eszközön keresztül zajlik. Ha nem kívánunk a környezetünkben mindenkit megörvendeztetni magánbeszélgetésünk tartalmával, egyrészt lejjebb vehetjük a hangerőt a kijelzőt lefelé simítva, másrészt a telefonon kikapcsolhatjuk a Bluetooth kihangosítást. Hívást elutasítani gyorsüzenettel sajnos nem tudunk, ahogy a csörgést is csak a hívás kissé bárdolatlan kinyomásával szüntethetjük meg. Az SMS-eknél viszont akadnak válaszlehetőségek. Noha legalább vannak, ezek nem szerkeszthetjük, ami azért probléma, mert egytől-egyig angolul kommunikálnak. Kivéve a szmájlikat, viszont odáig elgörgetni kész vesszőfutás a pontatlan érzékelés miatt, így nagyon valószínű, hogy akaratunk ellenére egy teljesen oda nem illő, ráadásul angol válaszüzenetet fogunk elküldeni, ahogy én is számtalan esetben tettem, pedig csak a lehetőségeket akartam végignézni.

A telefonkereső kiválóan működik. Nyilván hatótávon belül, ami a gyártó ígérete ellenére közel sem 80 méter. Valószínűleg a hagyományos, 10 méteres hatótávú modul került bele, nagyjából ekkora távolságból veszítik el egymást. A BT Connection az aktív kapcsolatot mutatja, ha ilyen nincs, felajánlja a keresés lehetőségét. A zenelejátszó rendben teszi a dolgát, bár néha nem hajlandó addig elindítani a lejátszást, amíg magán a telefonon nem nyitottuk meg a lejátszót. De ez nem gyakran fordul elő, a videolejátszóról viszont tényleg nem tudjuk, hogy mi végre van. A tárhely nem elegendő videók tárolására, a telefonon lévőket meg nem látja, ugyanez a helyzet a képnézegetővel.


[+]

Az egészségfunkciók önmagukban is használhatóak, és meglepő pontossággal üzemelnek. A pulzusmérő hibátlanul monitoroz, a kontrolleszközök egy Polar pulzusmérő öv és egy hagyományos vérnyomásmérő voltak. Van valós idejű, sorozatos pulzusmérő funkciói is, ami egy EKG-ra hasonlít leginkább, és vélhetően ugyanolyan pontos, mint a sima, bár ezt ellenőrizni nem tudtuk. Valamennyi mérési eredményt az óra is képes tárolni, értelme igazán viszont egy alkalmazással együttműködve lenne, ahogy a lépésszámlálónak és az alvásfigyelőnek is. Az óra alapján csak annyit tudtam meg, hogy 10 órát aludtam (nem nagy trükk, mert én állítom be manuálisan az alvási ciklus kezdetét és végét), az alvás minősége pedig szegényes (poor) volt. (Nyilván annak ehhez semmi köze, hogy számtalanszor felébredtem az orrba vágó minimum fényerővel felvillanó kijelzőre, egyszer pedig magamat vágtam orrba a méretes, fémcsatos órával.)


[+]

A gyártó által hivatalosan ajánlott app a Fundo Wear, amit elvileg leszedhetünk iOS és Android kompatibilis verzióban is, de a Play Áruházból letöltve, a telefon ismeretlen forrásból származó szoftverként azonosította, ami addig nem is lenne különösebb probléma, amíg megnyitva azt nem próbálja magát frissíteni, valami teljesen ismeretlen honlapról, teljesen sikertelenül. Ettől mondjuk, még használhatnánk, ha működne. De nem működik.


[+]

Pedig a programban a mérési adatoknak lehetősége lenne követhető, informatív, színes, grafikonos statisztikákká összeállni. De nem teszi, nemhogy automatikusan, de kézi erővel kényszerített szinkronizálás sem vezet eredményre. Cserébe minden alkalommal, amikor belépünk, a regisztrált fiók ellenére újra meg kell adni az adatainkat, mint nem, testtömeg, magasság, kitűzött lépéscél, ami meglepő módon ilyenkor az órán is módosul. Egyéb kommunikáció nem jön létre az óra és az app között. Többek között azért sem, mert ez utóbbi percenként összeomlik. A MediaTek Smart Device kizárólag iOS-szel áll szóba, így az egyetlen működésre bírható alkalmazás a FunDo SmartDevice marad, amivel viszont nem sok mindent lehet kezdeni, telepítése esetén pedig már esélyünk sincs letölteni mellé a Fundo Weart. Mondjuk, alapból nem is működik, de azért megpróbáltuk volna mégegyszer.


[+]

A FunDo SmartDevice egy facsipesz egyszerűségű, dísztelen, funkcionális(nak szánt) alkalmazás, meglepően kevés funkcióval. Első körben az óra megkeresése tűnik fel, majd néhány beállítási lehetőség sorakozik. A saját alkalmazásokból egy darab Yahoo időjárást és négy óralapot telepíthetünk az eszközre. A Yahoo borzasztó lassan szedi össze magát (egy egész perc, míg betölt) és kissé optimalizálatlan formában jelenik meg a kis kijelzőn. A többi meg csak dísz.


[+]

Beállíthatunk SOS hívást, összesen öt számra, viszont fogalmunk nincs, hogy kell ténylegesen segélyhívást kezdeményezni az órával. A riasztásnál megadhatjuk, hogy jelezzen-e az óra vagy a telefon (vagy mindkettő) le-illetve összekapcsolódásnál, és egymástól általunk kalibrált távolságba kerülésük esetén. Ez mondjuk okos ötlet. Ezen kívül már csak a készülék nevét tudjuk megváltoztatni, valamint az órán megjelenítendő értesítések körét megszabni, ami nem árt, mert tényleg mindent átdob alapból, tehát vég nélküli prüttyögésre, rezgésre, vagy ezek kombinációjára számíthatunk szelekció nélkül. Érdekes mondjuk, hogy a SmartDevice nem csak az alkalmazásokat látja, de a rendszeralkalmazásokat és egyéb rendszerszintű szolgáltatások és összetevők listája is megjelenik, amire nem feltétlenül lenne szükség.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Oukitel K6000 Pro - kínai telepes

    Továbbra is a bika akkumulátorokkal próbál hódítani az apró kínai cég, ezúttal a 6000 mAh-s telep lehet a fő hívószó. Legújabb mobiljuk sem sikerült rosszul, de határozottan erős a konkurencia is.

  • Dupla hátlapi kamerarendszer az Oukitel újdonságán

    A vadonatúj kínai phablet legnagyobb érdekessége, hogy visszafogott árképzés mellet dupla hátlapi kamerát és ujjlenyomat-olvasót nyújt a felhasználóknak.

  • Oukitel K7000 - túlélőkabát

    Kint rendkívül hideg van, az Oukitel K7000 külső tartozéka mégsem meleget, hanem a 2000 milliamperórás akkumulátor mellett 5000 milliamperórányi extra energiát áraszt. Íme az okostelefon, opcionális óriásteleppel.

  • Oukitel U7 Plus - oUlcsó megoldás

    Az U7 Plus minden tekintetben belépő szintű phablet, nem is akar más lenni, annak viszont meglepően jó, az ára is ennek megfelelő, kivéve a remek ujjlenyomat-olvasót, mert az aránylag ritka ebben a műfajban.

Előzmények

  • Extrém olcsó okostelefonnal készül az Oukitel

    A hatalmas akkumulátorkapacitású készülékekről ismert Oukitel ezúttal a legalsó szegmensben kíván maradandót alkotni.

  • Oukitel K10000 - a falu bikája

    Brutális méretű akkumulátort kapott a kínai gyártó új terméke, természetesen maga az eszköz sem kicsi, kézben tartani pedig hosszú távon kimondottan fárasztó.

  • Oukitel A28 - sokat ígér

    A mediatekes SoC-vel felszerelt okoskütyü rozsdamentes acél házzal, bőrszíjjal, pulzusszám mérővel, Bluetooth kihangosító funkcióval és kedvező árcédulával támad, ám a sikere az új platformon áll vagy bukik.