Oppo F1 Plus - nem esett messze az almafától

4 gigabájt rendszermemória, 64 gigabájt tárhely, 16 megapixeles előlapi kamera, mutatós és karcsú kivitel, illetve pazar összeszerelés – miért kellett az ígéretes recepten iOS-majmolással rontani?

Adatkommunikáció, üzemidő és verdikt

Az F1 Plus 2 nanoSIM-et fogad be dual standby technológiával (két szám is a hálózaton lehet, híváskor viszont csak az egyik aktív). A legnagyobb elérhető adatsebesség mindkét foglalat esetében 300/50 Mbps Cat.6-os LTE hálózaton (800/850/900/1800/2100/2600 MHz, azaz van B20 a globális termékoldal szerint). A beszélgetési hangminőség remek, mindketten tisztán értettük egymást a vonal két végén, a hangerővel sem volt gond. A WiFi kétcsatornás és 802.11a/b/g/n szabványú, jó vételi minőséggel, hotspottal és Directtel. Bluetoothból 4.0 jár A2DP-vel és LE-vel, USB-ből pedig 2.0 MTP-vel és OTG-vel. A földi antennák és routerek mellett a GPS és a GLONASS műholdak is segítenek a navigálásban. A pozíciószerzés gyors, azt viszont mozgás közben észrevettük, hogy pár métert téved az eszköz a pontos helyzet tekintetében. Az iránytű, a giroszkóp és a gyorsulásmérő nem maradt ki, az NFC és az infra viszont igen.

Az F1 Plus vagy 2 nanoSIM-et, vagy egy nanoSIM-et és egy microSD kártyát fogad be
Az F1 Plus vagy 2 nanoSIM-et, vagy egy nanoSIM-et és egy microSD kártyát fogad be [+]

Aki vékony készülékre vágyik, készüljön fel az üzemidő kompromisszumaira. Szerencsére ez a tételmondat most nem áll: az F1 Plus ügyesen bánik az 5,5 hüvelykhez képest szűkös, 2850 milliamperórás teleppel. Bár az akkumulátorstatisztikák a képernyőidőt nem részletezik, nekünk rendre kibírta az Oppo ajánlata egy-egy intenzív nap végéig – nagyjából ötórás aktív képernyőhasználatot tippelnénk. Visszafogott nyomkodással a másfél-kétnapos töltési ráta is kijöhet, az 5 volt / 4 amperes VOOC gyorstöltő pedig egy órán belül végez a teljes töltéssel, ami tényleg nem semmi. Ilyenkor sajnálja az ember, hogy csak egy ilyen szuper adapter van a csomagolásban, egy 2 amperes, hagyományos töltő dupla ennyi idő alatt tölti csurig az F1 Plus gyomrát. Netezni és a MinDig TV HD adását streamelni is 11 órán át sikerült egy-egy töltésről, közepes fényerőn.

Az F1 Plus igazolja az Oppo előnyös piaci helyzetét, ám ideje lenne saját képmásra szabni a ColorOS megjelenését
Az F1 Plus igazolja az Oppo előnyös piaci helyzetét, ám ideje lenne saját képmásra szabni a ColorOS megjelenését [+]

Értékelés: Oppo F1 Plus
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 10 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Remek készülék lett az Oppo F1 Plus, amely a felszereltségét tekintve egy ideális felső-középkategóriás versenyző zavarba ejtően ismerős küllemmel, ám fantasztikus összeszereléssel és az iPhone 6s Plusnál jóval karcsúbb kivitellel. Így is jó az üzemidő, amiből a közepes fényerejű AMOLED kijelző takarékossága is kiveszi a részét. A szoftvert megfelelően optimalizálták, így csak a komoly 3D-s játékoknál derül ki, hogy az ársávban a MediaTek Helio P10-es rendszerchipnél akad jóval erősebb SoC. Nem hiányzik a B20-as LTE sáv a globális termékoldal szerint, és bár a 16 megapixeles előlapi kamera annyira nem jó, mint azt ígérik, mégsem találkozik az ember ekkora felbontással minden nap. A hátlapi kamera minősége is rendben van, az állóképeké inkább, mint a mozgóké.

A képletet, mint mindig, most is az árcédula árnyalja, és itt most vissza kell nyúlnunk a teszt elejére. Az Oppo Ázsiában a prémiumra törekvő márkaként ismert, és bizony, 390 euróért, avagy 122 ezer forintért az F1 Plus már belenyúlik a felső kategóriába, és ott mindjárt más a konkurencia. A tavalyi modellek közül az LG G4 jobb kamerával és frissebb Android verzióval jelentkezik be, és bár szuper hír a 4 gigabájt RAM és a 64 gigabájtos belső tároló jelenléte, a OnePlus 3 ennél is több memóriát ajánl, plusz Android 6.0-s főverziót és kétszer gyorsabb rendszerchipet. Mivel a videoklipek hangminősége az F1 Plus esetében sem pazar, a valamivel jobb üzemidőn túl nincs erénye a OnePlusszal szemben, de még így is bőven kiérdemel egy tetszett plecsnit, mert elkerülte a kritikus hibákat.

Egyet leszámítva: az iOS utánzást, amiért osztjuk is a fekete pontot. A ColorOS felület gördülékenységével az Oppo egy ideje bizonyítja: ért a szoftvereléshez, a világ negyedik legnagyobb mobilgyártójaként viszont borzasztóan ciki, hogy nem képes saját dizájn csapatot alkalmazni, vagy csak nem akar. Egy tizedrangú kis tigrisnek ezt megbocsátjuk, egy Oppo-féle világcégnek viszont nem. Tessék egy kis egyéniséget belecsempészni a kódba, hogy ne maradjon az emberben tüske egy különben kitűnően összerakott, kissé túlárazott phablet visszajuttatása után. Ahogy érkezik az F1s és a többi, ígéretes gyártói ajánlat, úgy lesz egyre kevésbé tartható mások ízlésére hagyatkozni.

Oppo F1 Plus

Bone123

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Oppo

Azóta történt

Előzmények

  • Oppo F1s előzetes érkezett

    A gyártó kulcsajánlata érkezik nemsokára, amely az ígéretek szerint hozza az F-széria minőség- és tudásbeli színvonalát.

  • Bemutatkozott az Oppo F1 Plus

    Ami a nemrég bejelentett Oppo R9 nemzetközi variánsa. Nem maradt ki a 4 gigabájt RAM és a 16 megapixeles előlapi kamera.

  • Ujjlenyomat-olvasót kap az Oppo F1 Plus

    4 gigabájt RAM-mal érkezik a pár hete bejelentett Oppo F1 erősebbik kiszerelése.

  • Érkezik az Oppo F1 Plus

    Az F-széria második tagja egy phablet lesz, nem túl távoli érkezését a gyártó hintette el Indiában, ahol most mutatták be az F1-et.

Hirdetés