Nokia 7 Plus - eddig is így kellett volna

Multimédia

Miután a HMD a dicsőséges múltra is emlékezve összebútorozott a Zeiss-szel, nem meglepetés, hogy a Nokia 7 Plus mindhárom (kettő hátul, egy elöl) kameráját az ő közreműködésükkel alkották meg. Ez számszerűsítve egy 12 és egy elvileg 13 megapixeles kamerát jelent hátul, a normál látószögű F/1,75-ös apertúrát, a zoom lencse F/2,6-osat kapott (amiből már sejthető, hogy esténként nem érdemes túlzottan sokat várni tőle), előre pedig 16 megapixel került F/2,0-val, ez ilyen fotót készít. Van kéttónusú ledes villanó, nincs optikai stabi, van két mikrofon és Nokia OZO Audio hangfelvétel, PDAF és 4K felvétel, de nincs szuperlassítás.

Pro módban virtuális tárcsák segítségével állíthatjuk a legfontosabb paramétereket
Pro módban virtuális tárcsák segítségével állíthatjuk a legfontosabb paramétereket [+]

Fotózásnál automatikus mód mellett kérhető élő bokeh, ahol a háttér elhomályosításának erősségét egy csúszkán állíthatjuk, illetve ebben a cuccban is van bothie, vagy egyszerre lőhetünk képet az előlapi és a hátlapi kamerával. Ezt mindenki egyszer fogja kipróbálni és soha többet. Kapcsolhatunk pro módba is, itt kézzel állítható a fehéregyensúly, az ISO (100-3200), a záridő (1/500-4) és a fókusz egy félköríves tárcsa segítségével. DNG mentés nincs, vízjelet viszont tehetünk a képre (hely, idő, időjárás), illetve van szépítési mód és sorozatfelvételi opció is. Automata állásban születtek az alábbi felvételek:

Itt pedig a normál és a zoom lencse közötti eltérések láthatók páronként:

Ha megvizsgáljuk a felvételeket, akkor a normál kamerával készült fotókkal nem leszünk elégedetlenek, sőt. A színek nagyon rendben vannak, az algoritmus egyszerre próbálja eltüntetni a zajt és megtartani az élességet és ezt meglepően jó hatásfokkal teszi. A képek szélein azért vannak már lencserajzolati gyengeségek, némi torzítás is, de úgy összességében nappali fényviszonok között a Nokia 7 Plus elsődleges kamerája kimondottan jól működik. A zoom lencséről viszont nem tudunk ennyire pozitívan nyilatkozni, hiába van közelebb a téma, ha a vonalélesség sokkal rosszabb, rengeteg a zaj még jó fényviszonyok mellett is, mindenképpen úgy fest, hogy ez lényegesen gyengébb, mint a normál látószögű modul. Plusz annak ellenére, hogy 13 megapixeles a szenzor, a képek mérete pixelre akkora, mint a normál kamera esetén, azaz 4032 x 3024 képpont.

Este még jobban kijönnek az eltérések (fent), az elsődleges kamera is szenved, sok lesz a zaj, elmosódnak a részletek, beégnek a fények, a zoom lencse viszont látszólag ennél még sokkal gyengébb eredményt hoz, minden olyan, mintha digitálisan lenne felnagyítva, aminek nagyon egyszerű oka van: bizonyos fénymennyiség alatt egyszerűen nem használja a másodlagos kamerát a telefon, simán fogja az elsődleges modult és rátol egy kétszeres, digitális zoomot. Persze erről elfelejti tájékoztatni a júzert, de abból elég könnyen kiderül, hogy hiába takarjuk le a tele kamerát az ujjunkkal, mégis tudunk fotózni. Videózásnál is tudunk a két szenzor között váltani. Optikai stabilizátor viszont nincs, ezért eléggé remeg a felvétel (példa), ez pedig egy beltéri mozi, zoom használatával. Azt viszont mindenképpen pozitívumként kell felírjuk, hogy az OZO Audio segítségével működő, három mikrofonos hangfelvétel kifejezetten jó eredményt hoz.


[+]

És ha már zene: miután nincs saját lejátszó, ezért a Play Zene áll rendelkezésünkre az ismert funkcionalitással. A headset mondjuk közepes, kihangosítva viszont nem szól rosszul a masina, ugyan csak egyetlen hangszóró van alul, de abból — telefonhoz képest — hangos és relatív jó minőségű zene tör elő. A Play Zene szoftverben van equlaizer (de csak headset csatlakoztatását követően aktív), kicsit reménykedtem benne, hogy az OZO miatt valahol a beállítások menü bugyraiban lesznek további extra opciók, de még ennyire sem nyúltak bele az Android lelkébe a HMD feljlesztői. FM-rádió nincs.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés