Napjaink sztereó Bluetooth fülhallgatói - 2. rész

Plantronics Voyager 855

Második tesztalanyunk már most biztos, hogy közönségdíjas, hiszen a Plantronics nevű cég gyártja, melyet oly sokan hiányoltak az előző tesztekből. A Santa Cruz-i székhelyű vállalat itthon is meglehetősen jó hírnévnek örvend, amit többek között a Pulsar 590 nevű sztereó Bluetooth fejhallgatójuknak köszönhetnek, mely sokak szerint az első valóban használható, kiváló hangminőségű eszköz volt ebben a kategóriában.

Platronics Voyager 855

A Voyager 855 kissé máshonnan közelíti meg a témát, mint a nagy előd. Az őt megálmodó mérnökök fejében valami ilyesmi járhatott: csináljunk egy olyan cuccot, mely mono headsetként ugyanolyan jól használható, mint sztereóként, elvégre nem mindig akarnak zenét hallgatni a tulajdonosok! Az eredmény a képen is látható, a Voyager gyakorlatilag egy mono headsetként is használható cucc, melyhez utólag tudjuk hozzákötni a második fülhallgatót, mely sztereóvá alakítja. Mivel szintén egy agybadugós megoldásról beszélünk, a kényelmi faktor egy kardinális kérdés, de a gyártó szerencsére tisztában van azzal az egyébként elég evidens ténnyel, hogy az embereknek nem ugyanakkora a fülük, ezért tartóból és a fülbe ülő részből is több méretet kapunk.

Platronics Voyager 855

Bár az új Voyager sztereó headset, arról nem informálja tulajdonosát, hogy melyik rész melyik oldalra való. Ha csak mono headsetként használjuk a cuccot, akkor ez értelemszerűen egy pozitív dolog, mert bármelyik fülünkbe rakhatjuk a cuccot. Ha viszont képbe jön a második fülhallgató, akkor már gondban lehetünk, a sztereónál ugyanis van jobb és baloldali csatorna is, nem esetleges, hogy melyiket hova rakjuk — fel is merült bennem, hogy egy jó minőségű mono megoldásról van szó, ugyanis a kézikönyv is csak azt emlegeti, hogy de jó, bármelyik oldalra rakhatod. További gond, hogy a második füles egy fül tetejére ülő pántban végződik, ami viszont fix méretű, tehát hiába kapunk két méretet is ebből a kiegészítőből, azokat csak akkor tudjuk használni, ha nem csatlakoztatjuk a második fülest. Az igazsághoz persze az is hozzátartozik, hogy a mikrofont és a kezelőszerveket is tartalmazó rész olyan könnyű (15 gramm), hogy mindenféle kiegészítő nélkül is teljesen stabilan ül a fülünkben.

Platronics Voyager 855

A hangminőségre nagyon odafigyeltek a mérnökök. A mikrofon hardveresen szűri a környezeti zajt, valamint kialakításának köszönhetően a szélzaj sem okoz gondot neki, telefonálás közben a mezőny legjobb hangminőségét hozta — ráadásul a mikrofonos részt előre lehet tolni, tehát a "nagyfejű" embereknek sem lesz bajuk az eszközzel. Szerencsére zenehallgatás közben is hasonlóan jól teljesített, nem volt vele gond, de arra fel kell készülniük az eszköz iránt érdeklődőknek, hogy a Voyager is teljes mértékben kizárja a környezeti zajokat. Az akkumulátor 7 óra beszélgetési vagy 6 óra zenehallgatási időt tesz lehetővé, ez elég szerénynek mondható, de pozitívumként megemlíteném, hogy szabványos microUSB töltőcsatlakozót kapott és számítógépre dugva is töltődik.

A Voyager 855 tehát elsősorban azoknak ajánlott, akiknek mono és sztereó headsetre egyaránt szükségük van — másként mondva azoknak, akik nem szeretnének akkor is sztereó fülest hordani a fejükön, amikor csak telefonálnak. A Plantronics kiegészítője azon kívül, hogy ennek megfelelően lett kialakítva, szép, jó minőségű, ráadásul a hangminőségét sem érheti kritika. Mindezért bruttó 19.000 forintot kell fizetnünk, ennyiért ez a fülhallgató is ajánlott.

Plantronics Voyager 855

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Gamer laptop: már felveszi a versenyt az asztali pc-vel

PR Sokáig tartotta magát az a nézet, hogy a játékosoknak nagy teljesítményű asztali számítógépre van szüksége. Ez mára megváltozott: a gamer laptopok sem maradnak le mögöttük.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés