Mobvoi TicWatch Atlas - üzemidő ultra

Érdemes lehet futni egy kört a legújabb TicWatch-csal, ha viszonylag olcsón szeretnénk WearOS rendszert, de nem akarjuk minden este a töltőt keresni.

Szoftver, telefonos alkalmazás

Leggyengébb pontja az Atlasnak a szoftveres oldala. A WearOS 4-es rendszert futtatja az óra 2 GB RAM-mal és 32 GB belső tárhellyel egy Snapdragon W5+ Gen 1-es SiP-n. Ez nem a legfrissebb változat, és kérdéses, hogy lesz-e rá valaha szoftverfrissítés. Hibajavításokat adott ki egyébként a Mobvoi, és bejelentésük alapján a hét végén érkezik egy nagyobb patch is, ami novemberi biztonsági csomagot, valamint egy rakás hibajavítást tartalmaz majd. A teszt során mi nálunk 2024. október 5-i biztonsági csomaggal WearOS 4 futott, amire az Atlas azt mondta, hogy naprakész. Az év közepén tesztelt TicWatch Pro 5 Enduróhoz képest a WearOS 4 már előrelépés, de a Samsung és a Google órái wearzióelőnyben vannak az 5-ös rendszerrel.

A beállítás egyszerű, az Android elvégziA beállítás egyszerű, az Android elvégziA beállítás egyszerű, az Android elvégzi A beállítás egyszerű, az Android elvégzi (forrás: Mobilaréna) [+]

Hirdetés

A hardver kapcsán ami újdonság van az említett Enduro után, az valójában szoftveres. A beépített gyorsulásmérő, giroszkóp, szívritmus monitor és barométer alapján az óra képes felismerni az esést, és ha van megadott SOS kontakt, azt értesíteni. Pontosabb lett az automatikus edzésérzékelés, ez sétát és futást tényleg ügyesen felismert — autóvezetést pedig nem érzékelt fals módon bringázásnak, mint az Amazfit T-Rex 3. Szintén új, hogy képes aktív zónákat felrajzolni műholdképre egyes sportok, főleg labdajátékok esetén az óra utólag a GPS koordináták, iránytű és a rögzített pulzus, testhőmérséklet, valamint véroxigén-szint alapján.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Viszont az összes funkció angol, ami nem a WearOS-be épített, hanem a Mobvoi fejlesztése, mint az említett hőtérkép is. Ez pedig ismét kettősséget eredményez a felhasználói élményben, mert az óra félig-meddig beszél magyarul, a WearOS rendszer határáig. De amint például az edzés funkciók, az LCD kijelző beállításai, az egy gombnyomásos mérés, az iránytű vagy a számlap beállításai a téma, angolra vált. Ugyanez van a telefonos alkalmazással, az Android 8.0-s minimum rendszerkövetelménnyel dolgozó Mobvoi Health angolul beszél, magyarul nem. Az Atlas ahogy minden más WearOS-es óra csak Android rendszerű készülékkel használható, iPhone-nal nem!

Az alkalmazás, és az óra számlapjának beállítási opcióiAz alkalmazás, és az óra számlapjának beállítási opcióiAz alkalmazás, és az óra számlapjának beállítási opciói Az alkalmazás, és az óra számlapjának beállítási opciói (forrás: Mobilaréna) [+]

A Mobvoi Health a főoldalon gyűjti az aktuális egészségügyi adatainkat, edzésre vonatkozó információkat, alvásunkról szóló összefoglalót. Második oldalon találjuk az órára vonatkozó beállítási opciókat, a harmadikon pedig a fiókunkat. Mindenképp kell egy fiókot regisztrálni és a Mobvoi Health felhőbe feltölteni engedni pár adatot, mert enélkül nem tudunk például megadni felhasználónevet vagy elmenteni olyan alapvető adatokat, mint a testsúly, testmagasság. Ez nettó furcsa azért. Van egy TicCare nevű funkció, ami közösségi, itt barátaink és családunk adatait láthatjuk az ő Mobvoi eszközükből.

(forrás: Mobilaréna) [+]

Sajnos a párosított telefonnal (Pixel 9 Pro XL) nem megy a DnD szinkronizálása magától, és az is furcsa volt kissé, hogy ha az órával elmentem futni telefon nélkül, vagy egyszerűen csak kisétáltam a Bluetooth (v5.2) és Wi-Fi (2,4 GHz) hatótávolságából, akkor jött egy értesítés, hogy telefonról leválasztva, állítsam vissza az órát gyári állapotra, majd párosítsam újra. Amire természetesen nem volt szükség, amint újra a telefon közelébe került az óra, simán észrevették egymást és összeálltak, mint a rizses hús. Az adatok szinkronizálása megy a háttérben, az értesítések egyből érkeznek, a rögzített egészségügyi mértékeket pedig a Google Fitbe is menthetjük, de a Strava, az Adidas Running, a Nike Run Club és szinte minden egyéb WearOS-re lefejlesztett alkalmazás telepíthető az órán. Azért mondom, hogy szinte minden, mert a Google Asszisztens vagy a Gemini nincs rajta, és nem is telepíthető a Play Áruházból. Pedig van mikrofon és hangszóró, hívást intézni lehet a telefonról az órán keresztül, de virtuális segéddel csevegni vagy parancsokat elintéztetni nem. A szöveges diktálás is megy a hívások mellett, és ez egész pontosan érti a magyar nyelvet is, egyedül a központozással akad néha baja, abban az Apple-féle watchOS diktálás funkciója jobb.

(forrás: Mobilaréna) [+]

A szoftver a mindennapi használat során gyors, nem kell sokat várni, hogy egy app betöltsön, a felső gomb kétszeri megnyomására egyből előugrik a Google Wallet, és fizethetünk is rögzített kártyánkkal. De az NFC-t egyébként ki is kapcsolhatjuk, ha nem használjuk. Amellett, hogy nem teljes a magyar nyelvi támogatás, a probléma az óra rendszerével csak az, hogy nem a legfrissebb és a Mobvoi nem is közölt ütemtervet a WearOS 5 leszállítását illetően. Ezzel szemben mondjuk a OnePlus legalább nyilvánosan két WearOS-frissítést belengetett.

(forrás: Mobilaréna) [+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

Hirdetés