Hirdetés
Bevezető, tartozékok, megjelenés
Nem új játékos a Mobvoi a hordható okoseszközök piacán, és alapvetően a TicWatch Pro 5 Enduro sem egy tök új termék, mert a hardver ugyanaz benne, mint a TicWatch Pro 5-ben, a szoftver sem különbözik, csak az Enduro kicsit vékonyabb lett (11,95 mm), a Gorilla Glass edzett üveget zafírkristályra cserélték az AMOLED és FSTN kijelzők felett, mindeközben pedig megnövelték a tekerhető és kattintható koronát a könnyebb kezelésért és lecserélték a szilikon szíjat a dobozban fluorelasztomerre a nagyobb kényelem érdekében.
TicWatch Pro 5 Enduro a tesztasztalon [+]
A dobozban a 24 mm-es gyorskioldós szíjak mellett egyébként sokra ne számítsunk, egy mágneses, pogo pines töltőcsatlakozót és pár papírt mellékel a gyártó. A töltő USB-A csatlakozóval dugható fali adapterbe vagy számítógépre, az órára pedig mágnesekkel tapad rá, kizárólag egy irányból. 360 eurós árért, mert hogy ennyibe kerül a TicWatch Pro 5 Enduro, azért elvárható lenne a Qi töltés is akár, vagy ha már egyedi csatlakozóhoz ragaszkodik a gyártó, akkor az használható lehetne adatátvitelre is a lá Garmin.
Megjelenésében pozitív véleményt keltett az Enduro szerkesztőségünkben, az 50,15 x 48 x 11,95 milliméteres tokozás nem vészesen nagy egyik irányban sem és vékony csuklómon is kényelmesen megült, nem lógott le egyik irányban sem az óra. A termékoldal szerint 44,5 gramm szíj nélkül a rozsdamentes acélból, 7000-es sorozatú alumíniumból nagy szilárdságú nylon üvegszállal ötvözve készült óratok, a gyári szíjakkal együtt már 75 gramm lesz vele a csuklón. Kizárólag fekete színben elérhető az Enduro változat, ez szolid, sportos megjelenést kölcsönöz neki, az egyetlen látható szín a koronára rajzolt piros kör.
A korona a jobb oldalra esik, felette nyomógomb, alatta mikrofon, a tokozás bal oldalán pedig hangszóró. Az óra használható hívások lebonyolítására, ha a párosított telefon a Bluetooth 5.2-es hatótávolságán belül van, önmagában viszont nem jó hívásokhoz az óra, eSIM nem programozható belé. Wi-Fi kapcsolatra képes, a 2,4 GHz-es sávot használja. Az óra Wear OS 3.5-ös rendszert futtat, így a minimum követelmény mellé egy Android 8.0-s rendszerű telefon, az Android Go, a Google-szolgáltatások nélküli készülékek és az iPhone-ok nem párosíthatók.
Megvan az 5ATM vízállósága az órának és megfelelt a MIL-STD810H katonai standardoknak is, a Mobvoi szerint nyílt vízi úszásra is tökéletesen használható, bár azért az 50 méteres vízállóság kissé kevés egy Enduro eszközön, a Polar és a Garmin kínálatában vannak erre a célra, akár merüléshez is megfelelőbben szigetelt órák. A kültéri edzéseket segíti az Enduróba beépített helymeghatározó rendszer (GPS, GLONASS, Galileo, QZSS és Beidou konstellációkra hagyatkozva), a barométer és az iránytű adataival. Az óratest alján a már említett töltőcsatlakozó mellett megtalálható az optikai puzlus- és véroxigén-szint mérő szenzor, valamint egy bőrhőmérséklet mérő szenzor, melynek használata korlátozott, elvileg edzések vagy alvás során és ciklusfigyeléshez lehet bevetni, csak úgy nem méregethetünk vele. Viszont a kipróbált edzésformák (futás, séta, evezőgép) közben nem rögzített, bekapcsolásához gombot sem találtunk a szoftverben, csak az alváskövetés alatt rögzített. Itt viszont valamiért csak Fahrenheitben volt hajlandó kiírni a bőrhőmérsékletünk változásáról szóló adatokat, hiába volt az órán és a telefonos appban is megadva, hogy az angolszász helyett a normális metrikus mértékegységeket használja.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!