Microsoft Lumia 550 - szellőztetés, friss levegő

Hirdetés

Kamera, videó, audió

A hátlapra egy 5 megapixeles, autofókuszos, 1/4"-es szenzor került, aminek munkáját sötétben egy apró ledes villanó segíti. Az előlapi kamera 2 megapixeles, videókat maximum 720p felbontásban és 30 képkocka / másodperc sebességben tud felvenni a telefon. A Lumia mobilok egyik nagy előnye, hogy számos beállítási lehetőséget ad a felhasználók kezébe. Ez az 550 esetén sincs másképp, hiszen babrálni lehet a fehéregyensúllyal, a fókuszálás módjával, az ISO (100-800) és expozíciós (-3 - +3) értékekkel, ráadásként pedig a zársebességgel (1/16000 - 1 másodperc) is, utóbbi egyáltalán nem szokványos dolog az ilyen árfekvésű termékeknél. Az időzítést 2, 5 és 10 másodpercre rakhatjuk, a GPS koordinátákat elmenthetjük, lőhetünk sorozatfelvételeket.


[+]

Szerencsére most nem igaz a sok hűhó semmiért kifejezés, a Lumia 550 kamerájában csakis pozitív értelemben lehet csalódni. Nappal egész korrekt képek lőhetők, nincs baj a vonalélességgel, és habár van zaj, aránylag jól megmaradnak a részletek is. Csodára persze nem képes a szenzor, a buszmegállós fotón például már nem láthatók a menetrenden feltüntetett apró számok, ám a távoli tárgyak kivehetők, nincs kromatikus aberráció sem. A szoftver egyébként mindig végez némi utómunkálatot, ami jelentősen javít a képek minőségén. Az aprócska vaku jó társa a fényképezőnek, persze egy-két méternél messzebbre nem képes elvilágítani. Éjszaka már fordul a kocka, nem lesznek használhatatlanok az alkotások, viszont nagyon messze állnak az ajánlott szinttől. A videók közepesek, ad hoc helyzeteket meg lehet örökíteni, családi videókat már azért nem annyira, mutatjuk is a tesztfelvételt.

Kicsi és közepes erős a ledes villanó
Kicsi és közepes erős a ledes villanó [+]

A videolejátszó, amit egyébként a Filmek+TV menüpont rejt, az MP4/H.265/DivX kódolású filmekkel boldogul el, a 480p, a 720p és az 1080p felbontás nem akadály, nem akadozik a lejátszás. Sokat mondjuk ezen kívül nem tud, nincsenek extra funkciók, mindössze a képarányon lehet változtatni.


[+]

Nyilván az alkalmazásboltban számos lehetőséget találunk a muzsikálásra, gyárilag mégis a Groove Zene áll rendelkezésünkre. A programban albumok, előadók, számok és listák szerint lehet szűrni az MP3/WAV/eAAC+ fájlok között. Választhatunk sötét vagy világos témát, lekérhetjük az internetről a médiaadatokat, a Groove Music Pass előfizetésével pedig az online zenetartalomhoz férhetünk hozzá. A hangszóró óriási ordibálásba kezd, ha maximumra tekerjük a hangerőt, a csengőhangokat így tutira meghalljuk, a dallamok azonban már egy kicsit recsegve szólalnak meg, érdemes inkább középre állítani a csúszkát. A hangszínszabályzó sem maradt ki, amit a Gépházon belül az extrák menüpontban lehet megtalálni. Van RDS-es FM-rádió, ami kizárólag füles csatlakoztatása esetén indul el, több csatornát képes eltárolni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés