LG V10 - plusz költség, dupla mulatság

Hardver, szoftverezettség

Ahogy a G4 esetén is, az LG nem akart kockáztatni a Snapdragon 810 rendszerchippel, helyette továbbra is a 20 nanométeres csíkszélességű, 64 bites Qualcomm Snapdragon 808 (MSM8992) chipsetet választotta és szerelte be a V10-be. Az ARMv8 architektúrájú processzor négy darab 1,44 GHz-re skálázott Cortex-A53 és két darab 1,82 GHz-en pörgő magot tartalmaz, a grafikus feladatok ellátása az Adreno 418-ra hárul. Viszonylag nagy erőlelépésnek mondható, hogy a dél-koreaiak nem fukarkodtak a RAM-mal, az új csúcsmodellbe már 4 GB-nyi rendszermemória került. Ugyanígy dicséretes, hogy az adattároló esetén sem hagyták annyiban a dolgot, tesztalanyunkban már 64 GB-os tárolóegységet találunk, amiből 47,45 GB használható fel szabadon (ez mondjuk elég komoly fricska az alapjáraton még mindig csak 16 GB-tal a felhasználók szemét kiszúró Apple-nek). Ha még ez sem lenne elég, akkor adott a microSD foglalat, ami mellett már a két évre szóló 200 GB-nyi ingyenes Google Drive tárhely tényleg csak hab a tortán. Rezgő módban kellemesen dorombol a hatalmas készüléktest, viszonylag jól érezhető még zsebben hordva is.

Dupla kijelző mellé dupla előlapi kamera dukál
Dupla kijelző mellé dupla előlapi kamera dukál [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark LG V10 Samsung Galaxy S6 edge+ HTC One M9 LG G4
Rendszerchip Snapdragon 808 Exynos 7420 Snapdragon 810 Snapdragon 808
AnTuTu Benchmark 5.x 52800 pont 70948 pont 56588 pont 49597 pont
Vellamo Browser 3967 pont 5224 pont 3599 pont 4131 pont
Vellamo Metal 2211 pont 2503 pont 2181 pont 2241 pont
Geekbench 3 (single) 1138 pont 1495 pont 1182 pont 1100 pont
Geekbench 3 (multi) 3613 pont 5170 pont 3792 pont 3495 pont
GFXBench Man. onscreen 9,4 fps 15 fps 23 fps 9,3 fps
GFXBench Man. offscreen 15 fps 25 fps 23 fps 14,9 fps
GFXBench T-Rex onscreen 23 fps 37 fps 49 fps 24,5 fps
GFXBench T-Rex offscreen 28 fps 57 fps 49 fps 34,32 fps
GFXBench Car onscreen 3,0 fps ? fps ? fps ? fps
GFXBench Car offscreen 4,8 fps ? fps ? fps ? fps

Egyértelmű, hogy az Exynosszal lehetetlen tartania a lépést a Snapdragon 808-nak, a 810-hez képest azonban nincs nagy lemaradása, ennyi teljesítménycsökkenés beáldozása pedig egyértelműen megérte, hiszen a készülék lényegében semmilyen esetben sem melegszik. Az LG ráadásul nem füllentett, tényleg a lehető legjobban optimalizálta a szoftveres felületet, nyoma sincs például a G3-nál tapasztalt akadozásnak, minden műveletet pillanatok alatt végrehajt a mobil. Nagyon érezhető a 4 GB-nyi RAM pozitív hatása, a G4-hez képest is fürgébb a rendszer, az alkalmazások között gyorsabban lehet váltani, nem utolsó sorban pedig több program képes a háttérben futni, nem tölti újra őket állandóan a launcher. Nem csak a TouchWiznek kell tehát sok rendszermemória, hanem az LG-nek, illetve talán a játékoknak is, nincs olyan game, ami ne futna maximum grafikán.


[+]

A V10-en most még az Android 5.1.1 Lollipop operációs rendszer fut, méghozzá az LG UX friss felülettel ellátva. A G4-re már több országban megérkezett a Marshmallow frissítés, így várhatóan tesztalanyunk sem marad ki a mályvacukorkás szoftverből. A zárolt képernyőn a legfontosabb értesítéseket jelennek meg, feloldáskor pedig a több lapból álló főoldalakhoz jutunk. Ezeket szabadon személyre szabhatjuk ikonokkal, widgetekkel, mappákat hozhatunk létre, amiket színek szerint különböztethetünk meg egymástól. A felülről lehúzható információs függönyben könnyedén elérjük a gyorskapcsolókat, ezeknek sorrendje és tartalma szintén saját magunk által adható meg. Kiválaszthatjuk, hogy alul milyen szoftveres vezérlőgombok jelenjenek meg, maximum öt helyezhető egymás mellé. Az alkalmazásváltó gomb segítségével láthatjuk a korábban megnyitott programokat, illetve így érjük el a kettős ablak üzemmódot, aminek aktiválása esetén félbe osztja a rendszer a képernyőt, így két alkalmazás nyitható meg egyszerre.


[+]

A tárcsázó prediktív, számok és betűk alapján kereshetünk a névjegyek között, amikhez egyébként kép, név, telefonszám, email, cím, csoport, weboldal, jegyzet, csengőhang társítható. A bekapcsológombbal (ha így állítjuk be) befejezhetjük a hívást, a korábban nem ismert számtól érkező megkeresések esetén pedig lehetőség nyílik ezen elérhetőségek elmentésére. A kontaktokat szinkronizálhatjuk több alkalmazással, importálhatjuk a SIM-en tárolt ismerősöket. Az üzenetek kezelése buborékos formában történik, ezek színe testreszabható, kérhető kézbesítési jelentés. A billentyűzet kényelmes és jól használható, gyorsan elérhetők a szimbólumok és más írásjelek.


[+]

Nagy újítás az ujjlenyomat-olvasó. A mintákat érintéssel vihetjük fel, körülbelül 8-10 alkalommal kell leolvastatni ujjbegyünket, maximum öt darab menthető el. A biometrikus védelem képernyőfeloldásra és a QuickMemóban valamint a galériában tárolt zárolt tartalom megjelenítésére használható. Működése kifogástalan és gyors, bár meg kell nyomni a bekapcsológombot ahhoz, hogy zárolt kijelző esetén a szenzor működésbe lépjen. A másodlagos kijelző az egyik legnagyobb dobása a V10-nek, alapesetben az éppen megnyitott alkalmazások legfőbb menüpontjait jeleníti meg. Ha csak a főoldalakon vagy a menüben mozgunk, akkor a legutóbb megnyitott applikációk ikonjait mutatja (ez hasznos, hiszen könnyebb a váltás), az értesítések is itt bukkannak fel, ezáltal nem zavarnak bele az elsődleges képernyő tartalmába. Zárolt képernyő esetén az óra és a jelzések ikonjai láthatók, ha röviden elhúzzuk rajta az ujjunkat, akkor pár gyorskapcsolóhoz férhetünk hozzá (zseblámpa, WiFi, repülőgép üzemmód). Az apró megjelenítő látja el egyébként az értesítési led funkcióját, mindaddig, ameddig ki nem kapcsoljuk, mert erre is lehetőség nyílik.


[+]

Az extrák közé tartozik még a Quick Remote, amivel távirányító varázsolható a mobilból. Az infraport küldeni és fogadni is tud adatokat, így létrehozhatunk egyedi gombkiosztást is. A QuickMemo+ jegyzetelésre használható, kép és szöveg csatolható ezekhez. Említést érdemel még az LG saját egészségügyi alkalmazása, a Health, amiben nemünket, korunkat, testsúlyunkat megadva lehet kikalkulálni a napi mozgásigényt, aminek teljesítését a szoftver folyamatosan figyeli. Az LG Backup az adatok biztonsági mentésében segít. Nem maradhatott el a számos nézetet tartalmazó naptár, az email kliens, a számológép, a Google alkalmazások (YouTube, Drive, Térkép, Chrome stb.), a zenelejátszó, a fájlkezelő, a galéria, az időjárás, vagy éppen a hangfelvevő sem.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • Mobilarena TV: Kétsoros elrendezés

    Ma sem maradunk adás nélkül, amiben az LG-nek a V10 névre hallgató csúcsmodelljét teszteljük. A készülék másodlagos kijelzővel és extra funkciókkal hívja fel magára a figyelmet.

  • Nem tudta megismételni tavalyi sikereit az LG

    2014 harmadik negyedévében több okostelefont szállított le az LG, mint idén, és a nyereség frontján is jobban állt tavaly.

  • LG Magna - ezért nem kapna diplomát

    A dél-koreai gyártó újdonsága enyhén ívelt formatervet, HD felbontású, 5 hüvelykes megjelenítőt kapott, ám a hardver és az ár tekintetében nagyon mellélőttek.

  • LG G4 - nehéz rajta fogást találni

    A dél-koreaiak csúcsmodellje nagyon jól teljesít, kiváló képeket készít a 16 megapixeles kamera, szép a Quantum IPS kijelző, és a rendszersebesség is szinte hibátlan.

Hirdetés