LG V10 - plusz költség, dupla mulatság

Hirdetés

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs szempontból nincs olyan, amit az elérhető tudásból ne mondhatna magáénak a V10. A készülék két darab nanoSIM-et tud kezelni, vagyis az LG is áttért a legkisebb kártyákra. Ezek csak standby módban működnek együtt, vagyis ha az egyikről hívást kezdeményezünk, a másik nyugalomba vonul, és sem csevegésre, sem internetezésre nem használható. Mindkét foglalat támogatja a Cat.6-os 4G/LTE hálózatokat, ezáltal optimális esetben akár 300 Mbps letöltési sebességet is elérhetünk. 3G-re kapcsolva némileg visszafogottabb, 42/5,76 Mbps-os maximum értékekkel lehet számolni, ám ez is teljesen jónak mondható. A 802.11a/b/g/n/ac-es WiFi kétcsatornás, internetmegosztásra használható. Bluetoothból 4.1-es verzió jár (A2DP, LE, apt-x), az NFC sem maradt ki. Az A-GPS a földi routerek és antennák mellett látja a GLONASS és Beidou műholdakat, nem véletlen, hogy már mire a navigációs program megnyílik, a telefon tudja, merre vagyunk, utána pedig a jeltartás is stabil. Van infraport, ami fogadni és küldeni is tud adatokat. Próbáltam OTG kábel segítségével pendrive-ot kapcsolni a mobilhoz, ám sajnos nem jártam sikerrel.


[+]

Nem saját böngészőt telepített a cég, így ha nem akarjuk a Chrome-ot használni, akkor valami mást kell letölteni a Play Áruházból. A google-ös szoftverben, ha bejelentkezünk a fiókunkba, azonnal elérjük a többi platformon használt programok előzményeit, jelszavait és könyvjelzőit, ez nagy könnyebbség, de egyáltalán nem egyedi, hiszen ezt maga a Chrome, nem pedig az LG tudja. A megnyitott lapok az alkalmazásváltóból érhetőek el, az opciók között pedig inkognitóoldalt és asztali webhelykérést találunk. A Flash nem támogatott. A dupla koppintásos nagyítás egy szintben működik, ilyenkor a képernyő széléhez igazodnak a sorok.

Immár az LG is áttért a nanoSIM-re, a microSD foglalatot viszont szerencsére meghagyták
Immár az LG is áttért a nanoSIM-re, a microSD foglalatot viszont szerencsére meghagyták [+]

Már a G2 óta 3000 mAh kapacitású akkumulátorokat szerel csúcstelefonjaiba az LG, ez akkor még jó ötlet volt, azóta viszont egyre kevésbé tűnik logikus lépésnek. A G3-ban például leszerepelt a telep, a G4-ben átlagosat nyújtott, a V10-ben pedig megint nem teljesít fényesen. Átlagosan 3,5 óra kijelző érhető el, a MindigTV teszt alapján pedig nagyjából 5 óra HD felbontásban történő videostreamre számíthatunk. Van energiatakarékos üzemmód, ami visszaveszi a processzor teljesítményét és kikapcsolja a másodlagos kijelzőt, de ez csak vészmegoldás, sokat sajnos nem segít.

Az LG G4 bőr illetve az LG V10 Dura Skin hátlapja
Az LG G4 bőr illetve az LG V10 Dura Skin hátlapja [+]

Értékelés: LG V10
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 9 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 10 pont
Multimédia
Vizuális 9 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Az LG minden tudásást latba vetette, amikor a V10 fejlesztésén dolgozott. A dél-koreai gyártón látszik, hogy próbált olyan extrákkal kedveskedni, amik nem csak hogy fontosak a felhasználóknak, de egyedinek is számítanak, és anyaghasználat terén is sikerült még előrébb lépni. Kezdjük rögtön a dupla kijelzővel. Már az 5,7 hüvelykes, QHD felbontású Quantum IPS sem gyenge eresztés, a másodlagos panel még egy fokkal meg tudja dobni a használati élményt. Más kérdés persze, hogy lehet enélkül élni, és ez egy olyan plusz szolgáltatás, amire a távol-keleti júzerek sokkal jobban pörögnek, mint az európaiak, nem beszélve arról, hogy az üzemidőre egyáltalán nincs jótékony hatással, a 3000 mAh-s energiaforrás nem bír el könnyedén ennyi terhet. Egy AMOLED-nél sokkal optimálisabb lett volna a megoldás, nem utolsósorban akkukímélőbb. A kamera továbbra is az egyik legjobb a piacon, szép nappali felvételeket manapság már nem nagy kunszt előállítani, éjjeli alkotások terén azonban nehéz jól teljesíteni, az LG viszont ezt csillagos ötösre hozza. A dupla előlapi szenzor páratlan megoldás, csak nem mobilpiaci értelemben, arra szuperül használható, hogy manapság oly divatos (bár számomra még mindig értelmetlen) szelfi képeket akár csoportosan is kattinthassunk. Az ujjlenyomat-olvasó szinte hibátlanul működik, ez a G4-ből nagyon hiányzott anno, ám egyértelmű volt, hogy az LG a Nexus 5X és a hamarosan debütáló saját fizetési megoldása miatt megteszi ezt a lépést. A cserélhető akkumulátor még mindig a dél-koreaiaktól származó modellek nagy előnye, mint ahogy a microSD foglalat, és a 64 gigabájtos adattároló is a pozitív oldalra tartozik. A rendszer nagyon gyors, a 4 gigabájtnyi rendszermemória érezhetően nagyobb teret nyújt a hardver működéséhez. Ha meg akarjuk vásárolni a terméket, akkor szürkeimportos kínálat esetén 200 ezer forintot kell elővarázsolnunk a pénztárcánkból, egyelőre nem tudni, hogy hivatalosan mennyiért lesz kapható, ám jelenleg is van olyan ismert bolt, ami gyári garanciával hirdeti, bár nagyon borsos, 271 ezer forintos áron. Mindkét összegért már lehet kapni új, hazai garanciával rendelkező Samsung Galaxy S6 edge-et, jönnek az Microsoft Lumiák, és nem szabad kihagyni a házon belüli fenegyereket, a G4-et sem, ami nem kínál sokkal kevesebb tudást, mégis több tízezer forinttal olcsóbb. A V10-re tehát lazán rásütöm a tetszett plecsnit, mindazonáltal a gyengécske üzemidőn, valamint a másodlagos kijelző szükségességének megkérdőjelezhetősége miatt ennél többel nem tudok neki szolgálni.

LG V10

Legendd

A tesztkészüléket az XXL GSM küldte el nekünk, a vásárláshoz kérem, kattintson ide.

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • Mobilarena TV: Kétsoros elrendezés

    Ma sem maradunk adás nélkül, amiben az LG-nek a V10 névre hallgató csúcsmodelljét teszteljük. A készülék másodlagos kijelzővel és extra funkciókkal hívja fel magára a figyelmet.

  • Nem tudta megismételni tavalyi sikereit az LG

    2014 harmadik negyedévében több okostelefont szállított le az LG, mint idén, és a nyereség frontján is jobban állt tavaly.

  • LG Magna - ezért nem kapna diplomát

    A dél-koreai gyártó újdonsága enyhén ívelt formatervet, HD felbontású, 5 hüvelykes megjelenítőt kapott, ám a hardver és az ár tekintetében nagyon mellélőttek.

  • LG G4 - nehéz rajta fogást találni

    A dél-koreaiak csúcsmodellje nagyon jól teljesít, kiváló képeket készít a 16 megapixeles kamera, szép a Quantum IPS kijelző, és a rendszersebesség is szinte hibátlan.