LG V10 - plusz költség, dupla mulatság

Hirdetés

Külső, kijelző

Két észrevételünk azonnal lesz, ha kezünkbe kapjuk a készüléket: az egyik, hogy a 159,6 x 79,3 x 8,6 milliméteres dimenziói miatt már egy igencsak méretes eszközről beszélünk, szóval egy kézzel mondhatni lehetetlen nyomogatni, még akinek lapáttenyere van, az sem tudja annyira megtornáztatni ujjait ahhoz, hogy a kijelző minden pontját elérje. A másik a 196 grammos tömeg, ez már határeset egy telefon esetén, nehéz, nem lehetetlen, hogy ez valakit zavarni fog. Szerencsére a testes kialakításnak azért pozitív okai vannak, az oldalkeret ugyanis 316L típusú acélból készült, a hátlap pedig DuraSkin, ez egy speciális műanyag, viszont az átlagos plasztiknál kétszer erősebb, olyannyira, hogy a phablet ütésálló, megkapta a MIL-STD-810G minősítést is, ami a nem specifikusan ilyen célra készült mobiloknál elég ritka és dicséretes tulajdonság. Az összeszerelésért csillagos ötös jár a gyártónak, prémium kialakítás, semmi recsegést nem lehet hallani, és összeillesztési hibák sincsenek.

Nagyon impozáns a telefon, és ráadásul még ütésálló is
Nagyon impozáns a telefon, és ráadásul még ütésálló is [+]

Kijelző-teszt
Mérés LG V10 Samsung Galaxy S6 edge Google Nexus 6 Lenovo Vibe Z2 Pro
Fehér fényerő 487 nit 359 / 564 nit 266 / 436 nit 700 nit
Fehér fényerő (min.) 4,3 nit ? nit ? nit ? nit
Fekete fényerő 0,28 nit 0 nit 0 nit 0,34 nit
Kontrasztarány 1738:1 végtelen 951:1 2053:1
Színhőmérséklet 7845 K 7275 / 6499 K 6520 K 6933 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Rögtön érdemes azokkal az extrákkal kezdeni, amik a V10-et nagyon egyedivé teszik, nem csupán házon belül, hanem a mobilos iparágban is. Az, hogy az előlapon egy kiváló fényerővel, színhőmérséklettel és jól kalibrált színekkel rendelkező, 5,7 hüvelykes, 1440 x 2560 pixel felbontású Quantum IPS kijelzőt találunk, valószínűleg senkinek nem okoz különösképpen meglepetést. Az LG viszont készült egy újítással (forradalminak persze nem nevezhető), hiszen a képernyő felett egy másodlagos, érintésérzékeny, 2,1 hüvelykes, 160 x 1040 pixeles megjelenítő is helyet kapott, ami mindig az éppen megnyitott programhoz tartozó, vagy egyéb plusz funkciókat, értesítéseket mutatja, erről természetesen a későbbiekben bővebben lesz szó. A probléma egyébként az, hogy oldalról nagy a fényszivárgás, a feketék az apró kijelző széleinél fehéresen virítanak. Nem szép. Arról viszont, hogy még inkább unikum legyen a phablet, az 5 megapixeles dupla előlapi kamera gondoskodik. A készülék elején találunk még beszélgetési hangszórót, LG logót, plusz fény- és közelségérzékelő szenzort, az értesítési led azonban kimaradt.

Az alumínium oldalkeret prémium minőséget kölcsönöz a mobilnak
Az alumínium oldalkeret prémium minőséget kölcsönöz a mobilnak [+]

Jobbról és balról az acél keret fogása végre elhozza azt az érzést, amit az LG termékektől, illetve a felső kategóriától elvárunk. A fémet nem bontották meg a gyártósorokon, helyette az alsó részre szerelték a 3,5 milliméteres jack kimenetet, a microUSB 2.0 csatlakozót, a beszédmikrofont, illetve a hangszórót is. Korábban ez a G4 esetén is hátul kapott szerepet, ám jó döntés volt ide átrakni, hiszen így ha asztalra vagy más felületre helyezzük a telefont, akkor sem fog tompulni a csengőhang vagy zene ereje. Felül egy infraportot és egy másodlagos mikrofont lelhetünk fel, ami a zajszűrés és a sztereó hangfelvételek esetén végez fontos munkát.

Hátul már ott figyel a home gombba épített ujjlenyomat-olvasó
Hátul már ott figyel a home gombba épített ujjlenyomat-olvasó [+]

A recézett felületű DuraSkin hátlap tapintása egyáltalán nem szokványos, nem gyűjti az ujjlenyomatokat, nem csúszós. Az LG még mindig ragaszkodik ahhoz, hogy a borítást le lehessen venni, és az akkumulátort is lehessen cserélni. A telepet mindenképpen ki kell vennünk ahhoz, hogy a microSD és a két nanoSIM foglalatok közül az egyikhez (a másik kikapcsolás nélkül cserélhető) hozzáférjünk, vagyis aki erre a termékre vált, érdemes figyelnie, hiszen az eddigi LG modellek még microSIM-et kezeltek. Középen felül figyelhető meg a vaku, a hozzá tartozó színskálát mérő szenzorral és a fókuszálást segítő lézerrel. Ezek együttesen segítik a köztük meghúzódó, 16 megapixel felbontású kamerát. Mindezek alatt a hangerőszabályzó és a home gombok találhatók, utóbbiba ujjlenyomat-olvasó szenzor került.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • Mobilarena TV: Kétsoros elrendezés

    Ma sem maradunk adás nélkül, amiben az LG-nek a V10 névre hallgató csúcsmodelljét teszteljük. A készülék másodlagos kijelzővel és extra funkciókkal hívja fel magára a figyelmet.

  • Nem tudta megismételni tavalyi sikereit az LG

    2014 harmadik negyedévében több okostelefont szállított le az LG, mint idén, és a nyereség frontján is jobban állt tavaly.

  • LG Magna - ezért nem kapna diplomát

    A dél-koreai gyártó újdonsága enyhén ívelt formatervet, HD felbontású, 5 hüvelykes megjelenítőt kapott, ám a hardver és az ár tekintetében nagyon mellélőttek.

  • LG G4 - nehéz rajta fogást találni

    A dél-koreaiak csúcsmodellje nagyon jól teljesít, kiváló képeket készít a 16 megapixeles kamera, szép a Quantum IPS kijelző, és a rendszersebesség is szinte hibátlan.

Hirdetés