LG Optimus 2X P990 - az első kétmagos

Hirdetés

Multimédia

A készülék kamerája 8 megapixeles, autofókuszos, működését gyenge fényviszonyok között egy ledes fényforrás segíti. A legnagyobb elérhető felbontás állóképeknél 3264 x 2448 pixel, videókat pedig 1080p-s HD-felbontásban (1920 x 1088 pixel) is rögzíthetünk 24 képkocka/másodperces sebességgel, de ha ezt az értéket kevésnek érezzük, visszaválthatunk 720p-s HD-ra (1280 x 720 pixel), ott már 30 képkockát kapunk minden másodpercben. A kamerát kezelő szoftver rengeteg beállítási lehetőséggel bír, vannak előre definiált motívumprogramok (portré, sport, tájkép, naplemente, éjszakai), piszkálhatjuk az érzékenységet (ISO 100 - ISO 800), a fehéregyensúlyt, a jpeg-tömörítés mértékét, bekapcsolhatunk időzítőt, szoftveres stabilizációt, plusz lehetőségünk van expozíció-korrekcióra is (+/-2 FÉ 0,3-es lépésekkel). Extrának mondható a Felvételi mód nevű mező, ahol sorozatfelvételt, mosolyra exponálást és panorámafotót is válaszhatunk, plusz vannak olyan jól csengő dolgok, mint "szépség felvétel" (ez nyilván szép embereknél szükséges), és "alulfókuszált felvétel". Nem tudom, hogy hogyan lehet valami "alulfókuszált", a funkció mindenesetre a Lens Baby objektívekhez hasonló "szelektív fókusz" effektet csinál, azaz a kép csak egy sávban lesz éles, a többi helyen mosott.

LG Optimus 2X screenshot

A készülék szép, élénk színű felvételeket készít, melyek picit zajosak ugyan, cserébe részletgazdagok, a zajszűrés nem mossa el a fontos dolgokat. A vonalélesség rendben, a kromatikus aberráció mértéke minimális, a dinamikatartomány elég nagy, ennél sokkal többet egy telefontól nem igazán várhatunk. A videók ennél a hatalmas felbontásnál nyilván szépek, de az egyértelműen látszik, hogy egy jó videókamerába kell optikai képstabilizáció, márpedig egy telefonban ilyesmi nem lehet, ezért a készülékkel rögzített videókon jól látszik minden apró kézremegés. Két tesztvideónk is van, az egyik beltérben készült és megtudni belőle, hogy milyen a Radiocafénál úgy műsort vezetni, ha az ember műsorvezető társára rájön a nagy beszélhetnék. A másik felvétel pedig napfényes időben készült, mindkettő 3GP formátumú és elég nagy, mobilinternettel ne tessék rájuk kattintani!

A DLNA-nak és a HDMI-kimenetnek köszönhetően a masinán tárolt multimédiás tartalmainkat könnyedén kirakhatjuk a televíziónk képernyőjére. Sajnos a funkciót nem tudtuk magunk kipróbálni, mert nem kaptunk kábelt a nálunk járt tesztkészülékhez, de az LG-nél láttuk már működés közben, meggyőző. A beállításokban lehet állítani, hogy 1080p, 720p, 576p vagy 480p legyen a kép felbontása.

LG Optimus 2X screenshot LG Optimus 2X screenshot

A zenei rész teljesen rendben van, a háttérben is futó zenelejátszó alkalmazást a tálcáról is tudjuk irányítani, de talán ennél is fontosabb, hogy ID3-tagek szerint szűr a zenék között, megjeleníti az albumborítókat és tartalmaz előre definiált sémákkal operáló hangszínszabályzót is. A készülékhez járó fülhallgató nem volt benne a nálunk landoló csomagban, ezért annak minőségéről sajnos szintén nem tudunk nyilatkozni (majd igyekszünk pótolni a hiányosságot), az viszont fix, hogy a kihangosított hangminőségtől nem fog leesni az állunk, közepesen muzsikál az Optimus 2X. A szolgáltatáskínálat része a beépített FM-rádió, mely csak bedugott fülhallgatóval képes üzemelni, akkor viszont kiválóan. A fülescsatlakozó ugye teljesen szabványos, 3,5 milliméteres jack, tehát saját kiegészítőnket is bátran használhatjuk a telefonnal.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés