LG Optimus 2X P990 - az első kétmagos

Előszó, tartozékok

Amikor az ember már azt hinné, hogy egy időre lecsendesednek a dolgok és nem várhatunk nagy fejlesztéseket az okostelefonoknál, kiderül, hogy téved, ugyanis nincs megállás. Úgy tűnt, hogy az 1 gigahertzes órajel körül mozgó ARM Cortex-A8 alapú processzorok egy erőteljes grafikus gyorsítóchippel és megfelelő mennyiségű központi memóriával karöltve elegendő teljesítményt tudnak nyújtani a felsőkategóriás okostelefonoknak is, de a gyártók ennek ellenére elkezdték tuningolni a hardvert. Így tavasz elején egy mag már nem menő, kettő viszont az, de nem ám csak a táblagépeknél, hanem az okostelefonoknál is. Az LG Optimus 2X az első fecske, azaz a világ első kétmagos processzorral szerelt androidos okostelefonja.

LG Optimus 2X P990
[+]

Hogy szükség van-e a plusz teljesítményre, az majd cikkünkből kiderül, azt viszont már most leszögezhetjük, hogy nem mindegyik gyártó pörög az efféle dolgokra. Az LG erőteljesen kommunikálja, hogy ők nagy hangsúlyt fektetnek a hardveres fejlesztésekre, tesztünk tárgya csak az első lépés, a pár hónapon belül piacra kerülő Optimus 3D-ben például már kétcsatornás memória lesz, biztos, ami biztos. A Samsung és a HTC is bejelentette már a maga kétmagos megoldását, a táblagépeknél pedig lassan mindenki próbálkozik ilyesmivel. Igaz, ott egyértelműen szükség is van hasonló lépésekre, mivel nagyobb felbontású kijelzőket kell meghajtani, mint az okostelefonok esetében.

LG Optimus 2X P990
[+]

Bár a P990 névre is hallgató eszköz Dél-Koreában már hónapok óta kapható, a magyar boltok polcaira egyelőre még nem jutott el hivatalosan, amit többek között az is bizonyít, hogy a nálunk járt tesztpéldány még nem volt teljes mértékben véglegesnek tekinthető. Ennek megfelelően sajnos a dobozról sem tudunk nyilatkozni, az viszont biztos, hogy jár hozzá töltő, adatkábel és headset is.

Külső

Nem tudom, hogy miért, de több ismerősöm is megjegyezte, hogy az Optimus 2X egy kicsit hasonlít az iPhone 4-re. Szerintem egyáltalán nem, csak annyira, amennyire maguk az érintőkijelzős telefonok hasonlítanak egymásra, talán a kihangosító hangszórójának elhelyezése az, ami emlékeztet azApple készülékére, de ennyi. A dolog rögtön ott kezdődik, hog az LG versenyzője nagyobb konkurensénél, ugyanis 4 hüvelykes kijelzőt kapott; mérete 123,9 x 63,2 x 10,9 milliméter, tömege 139 gramm. Az anyaghasználat kellemes, az előlapot egy minden behatásnak ellenálló Gorilla Glass védi a fizikai behatásoktól, oldalt szürkés sáv fut körbe, a hátlap pedig selymes tapintású műanyagból készült, közepét egy fémből készült csík dobja fel. Az összeszerelés minőségére nem lehet panasz, az egyébként pattintós megoldással rögzülő hátlap is tökéletesen ül a helyén.

LG Optimus 2X P990
[+]

Az előlap tetején a telefonhangszórót, a fény- és a távolságérzékelő szenzorokat, valamint az 1,3 megapixeles előlapi kamerát találjuk. Rögtön alattuk terül el a 4 hüvelykes képátlójú, 480 x 800 pixeles felbontású kapacitív érintésérzékelő technológiát használó IPS-es TFT-LCD panel, mely 16 millió színárnyalat megjelenítésére képes. Elképesztő képe van, színei élénkek, betekintési szöge nagy. Egyetlen egy probléma van vele: az előlapi plexi (akarom mondani Gorilla Glass) nagyon tükröződik, ami az erős napfényben való olvashatóságot kicsit megnehezíti, mert bár maga a panel minden körülmények között jól látható, a felületen sokszor a saját arcunk tükröződik vissza. Jópofa viszont, hogy a felülete nem teljesen sík, oldalt egy kicsit íves, ami jó érzés az ujjaknak. Alulra négy darab érintésérzékeny gomb került, melyek fehér háttérvilágítást kaptak. Elhelyezésük jó, elég távol ülnek egymástól ahhoz, hogy érdemben lehessen őket használni.

LG Optimus 2X P990
[+]

A hátlap grafitszürke színben pompázik, a dizájnt a középen elterülő, szálcsiszolt felületű fémből készült betétlap dobja fel, melyen egy gravírozott with Google kapott helyet. Felül a 8 megapixeles, ledes villanóval ellátott kamerában végződik, mely FullHD felbontásban tud mozgóképeket rögzíteni, ami azért nem semmi. A kamera egyébként kicsit kiemelkedik a hátlap síkjából, magyarán az asztalra letéve erre támaszkodik a masina; ettől nem kell megijedni, maga az optika elég mélyen ül ahhoz, hogy ne karcolódjon meg.

LG Optimus 2X P990
[+]

Az oldalsó részek csatlakozókban és gombokban gazdagok. Felülre a bekapcsológomb, a 3,5 milliméteres fülhallgató kimenet és a fedlappal takart HDMI csatlakozó került, melynek segítségével könnyedén ráköthetjük a 2X-et a televíziónkra. Alul két darab hangszórónak tűnő egységet helyeztek el a mérnökök, ezek közül azonban (az iPhone-hoz hasonlóan) csak az egyik hangszóró, a másik mikrofon; a kettő között a szabványos microUSB csatlakozó helyezkedik el. A baloldali rész teljesen üres, jobbra a hangerőszabályzó gombpáros került, a kamerának nincs dedikált gombja, ami sokaknak fájó lehet, de azért túl lehet élni a hiányát.

Hirdetés

Hardver, operációs rendszer

Az Optimus 2X-ben 512 MB RAM és 8 GB ROM található, utóbbi két részre oszlik, a belső SD-kártya elnevezésű tárterületből 5,5 GB áll a felhasználók rendelkezésére, a "sima" belső memória mérete pedig 1,28 GB. A legizgalmasabb rész azonban nem ez: a készülékben egy NVIDIA Tegra 250-es processzor (pontosabban SoC) duruzsol, ezzel az új Optimus az első kétmagos okostelefon a világon. A Tegra 250 a maga nemében igazi úttörő, ő az első Cortex-A9 architektúrájú központi feldolgozóegység, azaz processzor. A Tegra 2-es családba tartozik, órajel/teljesítmény értéket nézve 25 százalékkal nagyobb számítási kapacitással kecsegtet az előző generációs Cortex-A8-hoz képest, de ha ehhez hozzávesszük, hogy tesztalanyunkban két processzormag végzi a számolásokat, igen komoly teljesítményre számíthatunk. A processzor órajele 1 GHz.

A chip 40 nanométeres csíkszélességgel készült, amivel jelenleg csúcstartó, hiszen az első generációs Snapdragonok 65, a második generációsok pedig 45 nanométeren kerülnek gyártásra; igaz, az ebben az évben érkező harmadik generációs modellek elvileg már 28-on fognak készülékni. Az SoC (System on Chip) kilenc darab chipet tartalmaz, ebből nyolc megegyezik a Tegra 1-es architektúra tagjaival. A különbség a processzornál keresendő: míg az első Tegrában egy darab processzormag volt, az újabb Tegrában két feldolgozó egység teszi a dolgát, azaz egy kétmagos chipet kapunk. Emellett hét dedikált chip került rá: egy audio feldolgozó, egy 2D/3D grafikus egység (egy ultra alacsony fogyasztású GeForce-ról van szó, mely 4 pixel és 4 vertex árnyalót tartalmaz), egy HD decoder-encoder páros, melyek akár 1080p-s HD videók lejátszására és rögzítésére is alkalmasak, egy képfeldolgozó chip, amely akár 12 megapixeles kamerát is támogat, valamint egy amolyan "mindenes" chip, ami összefogja a többi egységet, valamint ő felel a járulékos feladatokért is, mint az adatfolyamok kezelése, energiaellátás vezérlése stb. Az NVIDIA üdvöskéje támogatja az LP-DDR2-es memóriákat, melyeknek az előző techológiához, azaz az LP-DDR1-hez képest akár kétszeres sebességgel is képesek működni.

Az operációs rendszer az Android 2.2-es változata, mely magyar nyelven kommunikál a felhasználóval. Nem egy gyári rendszerről van szó, az LG rengeteg widgetet és alkalmazást pakolt rá, melyekről a következő oldalon lesz szó. Számunkra most a sebesség a lényeg; a készülék elképesztően gyors. Az alkalmazások elindulására nem igazán kell várnunk, a görgetések is folyamatosak, pár olyan elem van csak, ahol kevésbé szép az animáció, ilyen például a zoom használata a készenléti képernyőn. Az viszont biztos, hogy jelenleg az Optimus 2X az egyik leggyorsabb androidos okostelefon a piacon; viszont az is tény, hogy nem kétszer gyorsabb, mint az egymagos processzorokkal szerelt társai, ami felveti a kérdést, hogy valóban szükség van-e két processzormagra.

Az biztos, hogy egy ideig még nem fogunk tudni olyan alkalmazásokat letölteni, melyek érdemben kihasználják az efféle plusz teljesítmény, mert amíg nincs elárasztva a piac kétmagos telefonokkal, a programozóknak nem éri meg túl sok munkát fektetni az optimalizálásba. A jövő nyilván a két mag, de elég valószínű, hogy a gyors használathoz még jóideig elég lesz egy 1 GHz körüli órajelen mozgó egymagos chip is. A fenti videót viszont érdemes megnézni, mert látszik rajta, hogy mit tud a valóságban az LG új versenyzője.

Menürendszer, szoftverek

A képernyőzárat nem a megszokott módon kell feloldani, hanem úgy, hogy a kijelző alját megfogva felfelé toljuk az ujjunkat; olyan érzés, mintha egy üveglapot tolnánk el, ami jól passzol a kijelzőt borító masszív Gorilla Glass-hez. A készenléti képernyőn nagy csodát nem láthatunk, hét oldalra pakolhatjuk ki widgetjeinket és parancsikonjainkat, de ha ezt soknak találjuk, három vagy öt darabra is redukálhatjuk az oldalak számát. A multi-touch már a kezdőképernyőn is működik, két ujjunkat egymáshoz közelítve egy áttekintő nézetet kapunk az oldalakról, valamelyiket kiválasztva egyből arra ugorhatunk; ez a telefon leglassabb pontja, az itteni animáció valamiért kicsit akadozik, valószínűleg nem fektettek elég nagy hangsúlyt ennek a résznek az optimalizálására. A képernyő alján van egy mindig látható ikonsáv, melyen a tárcsázót, a névjegyzéket, az üzeneteket és a főmenü indítóját találjuk, az itteni ikonok fixek, nem nyúlhatunk hozzájuk. A giroszenzor egyébként sem a kezdőképernyőn, sem a főmenüben nem működik, azaz a kép nem fordul el, ha a telefont az oldalára billentjük.

LG Optimus 2X screenshot LG Optimus 2X screenshot

A widget-kínálat kellemes, rengeteg minialkalmazásból válogathatunk: analóg ébresztőóra, analóg óra, digitális ébresztő, e-mail, emlékeztető, FM-rádió, időjárás & óra, képkeret, kettős óra, könyvjelzők, mai események (ez kétszer is szerepel a listában), naptár, névjegyek, saját állapot (SNS-hez), társasági események, üzenetek, Yahoo! NEWS, zene. Impresszív lista, ráadásul hozzájön kilenc darab gyári androidos widget - a fordításnál viszont nem figyelt eléggé az LG, több widget neve is el van gépelve vagy helyesírási hiba van benne. Hasznos funkció a kezdőképernyő kiürítése, melynek segítségével egy gombnyomással eltávolíthatjuk a kipakolt cuccokat, így egy esetleges újrarendezéskor nem kell bajlódnunk az elemek kukába dobálásával.

LG Optimus 2X screenshot LG Optimus 2X screenshot
A menü háttere fekete, ezen nem változtathatunk

A főmenü rácsos elrendezésű, vertikálisan görgethető, az ikonok szépek és egységesek, az összkép jó. Rengeteg extra alkalmazást kapunk az LG-től, kezdetnek rögtön ott van az Alkalmazások, melynek segítségével prémium tartalmakat tölthetünk le ingyen a készülékünkre; ezek között van a Spider-Man és a Shrek Karting játékduó, plusz további nyolc alkalmazás. Hasonló a funkciója az App Advisornek, mely a Market ingyenes részéből szemezgetve ajánl nekünk fel kiváló alkalmazásokat letöltésre. A Car Home egy autóban is jól nyomkodható, alapfunkciókat kínáló kezelőfelület, a Diktafon funkcióját nem kell magyarázni, az F-Secure pedig egy antivírus szoftver, hogy minek, azt a fene sem tudja: persze ki tudja, lehet, hogy idővel az okostelefonokat is elözönlik a vírusok, de hogy őszinte legyek, én azért viszonylag csekély esélyét látom a dolognak. Mindenképp extrának mondható a natív Facebook, MySpace és Twitter kliens, de legalább ennyire örömteli a Polaris Office megléte, melynek segítségével Word, Excel és PowerPoint fájlokat hozhatunk létre és szerkeszthetünk, ráadásul azokat egy Box.netes online tárhelyen is őrizhetünk.

LG Optimus 2X screenshot LG Optimus 2X screenshot

A Remote Call egy vezeték nélkül "távirányító", melynek segítségével nem a televíziót kapcsolgathatjuk, hanem egy másik mobiltelefont irányíthatunk, mondjuk távsegítség céljából. A SmartShare egy multimédiás megosztó szolgáltatás (kulcsszó: DLNA), a Tükör az előlapi kamera képét rakja a kijelzőre; más extra nincs. A Marketból vagy egyéb helyekről letöltött alkalmazások a fenti képernyőfotókon is látható programlista alá kerülnek, magyarán a gyári programok nem keverednek az utólag letöltöttekkel.

Adatkommunikáció, telefonálás, internet

A készülék adatkommunikációs szolgáltatáskínálatával kapcsolatban nem lehet egy rossz szavunk sem. A GSM-modul négynormás (850/900/1800/1900 MHz), van 3G-támogatás (900/2100 MHz), adatátvitelre GPRS-t, EDGE-t, UMTS-t és HSPA-t használhatunk, ez utóbbinál a maximális letöltési sebesség 10,2 Mbps, feltölteni pedig akár 5,76 Mbps-sel tudunk. A WiFi 802.11b/g/n szabványokat ismer, extra funkció a hotspot funkció, melynek segítségével a SIM-kártyánkon lévő mobilinternetet könnyedén megoszthatjuk más WiFi-s eszközökkel. A microUSB csatlakozó 2.0-s, számítógépre kötve a készülék képes Mass Storage eszközként viselkedni, azaz a fájlok másolása a belső memóriába roppant egyszerű. Egyedül a Bluetooth nem a legfrisebb, ugyanis nem 3.0-s, csak 2.1-es, aminek egy ideig még nem fogjuk hiányát érezni, főleg, mert az eszköz támogatja a sztereó hangátvitelt és ebből adódóan a sztereó Bluetooth fejhallgatókat is.

LG Optimus 2X screenshot LG Optimus 2X screenshot

Telefonálás közben a hangminőség nagyon jó, a hangszóró hangos, nem torzít, a túloldalon sem panaszkodtak semmi ilyesmire. Bár sokszor találkoztunk már vele, de még mindig egyfajta extrának mondható az, hogy a bejövő hívásokat a telefon lefordításával el tudjuk némítani; ugyanezt a módszert használhatjuk az aktuálisan futó videó leállítására is, zenéinket pedig a telefon oldalának megérintésével is tudjuk léptetni.

LG Optimus 2X screenshot LG Optimus 2X screenshot

A telefonkönyv kapacitása korlátlan, azaz a belső memória erejéig pakolgathatunk bele adatokat; extra mezőkből rengeteg van, az embereket összeköthetjük facebookos ismerőseinkkel, sőt, a telefon képes intelligens módon felismerni az egyezéseket, tehát nem feltétlenül kell manuálisan vacakolnunk. A régebbi androidos géptulajdonosok egy része biztos örül annak, hogy a listák görgetésekor a készüléken megcsodálható az iPhone-on kezdetek óta jelenlévő "overscroll effekt", azaz a listákat túl tudjuk húzni az üres területig, amit egy "rugó" aztán visszatol.

Az üzenetkezelő modul is hibátlan, SMS, MMS és e-mail is jöhet a készüléknek, utóbbinál a csatolt fájlokkal és a hitelesített szerverekkel sincs gond. A virtuális billentyűzeten álló és fekvő módban is kellemesen lehet gépelni, de az összhatás talán egy hangyányival gyengébb, mint mondjuk az iPhone-on, de a 4 hüvelykes képátlójú kijelzőn azért így sem fogunk túl gyakran félrenyomni.

LG Optimus 2X screenshot LG Optimus 2X screenshot

Ha valahol, akkor böngészés közben érezhetjük igazán, hogy a kétmagos processzor milyen teljesítményre képes. A weboldalak elképesztően gyorsan betöltődnek, a nagyítás és a kicsinyítés olyan, mint a villám, ráadásul van Flash támogatás is, a reklámok is akadásmentesen mozognak. A móka kedvéért kipróbáltam azt, hogy milyen egy teljes képernyős Flash játék futtatása; nem olyan, mint számítógépen, de azért pár alkalmazással lehetett érdemben játszani. A kompatibilitást mérő Acid3 teszten egyébként 93 pontot kap a böngésző a maximális 100-ból.

LG Optimus 2X screenshot LG Optimus 2X screenshot

Az LG Facebook kliense nagyon profi. Gyorsan elindul, jól átlátható és könnyen kezelhető, a fontos eseményekre (valaki ismerősnek jelölt, üzenet érkezett) a képernyő tetején lévő tálcán is figyelmeztet, állapotunkat a kezdőképernyő egyik widgetjéről is beírhatjuk. Egy dolgot nem tud: hozzászólást nem lehet vele lájkolni és nem is mutatja, ha valaki lájkolja valakiért. Majd biztos belekerül ez is, addig kénytelenek leszünk mellőzni a komment-lájkolásokat.

Multimédia

A készülék kamerája 8 megapixeles, autofókuszos, működését gyenge fényviszonyok között egy ledes fényforrás segíti. A legnagyobb elérhető felbontás állóképeknél 3264 x 2448 pixel, videókat pedig 1080p-s HD-felbontásban (1920 x 1088 pixel) is rögzíthetünk 24 képkocka/másodperces sebességgel, de ha ezt az értéket kevésnek érezzük, visszaválthatunk 720p-s HD-ra (1280 x 720 pixel), ott már 30 képkockát kapunk minden másodpercben. A kamerát kezelő szoftver rengeteg beállítási lehetőséggel bír, vannak előre definiált motívumprogramok (portré, sport, tájkép, naplemente, éjszakai), piszkálhatjuk az érzékenységet (ISO 100 - ISO 800), a fehéregyensúlyt, a jpeg-tömörítés mértékét, bekapcsolhatunk időzítőt, szoftveres stabilizációt, plusz lehetőségünk van expozíció-korrekcióra is (+/-2 FÉ 0,3-es lépésekkel). Extrának mondható a Felvételi mód nevű mező, ahol sorozatfelvételt, mosolyra exponálást és panorámafotót is válaszhatunk, plusz vannak olyan jól csengő dolgok, mint "szépség felvétel" (ez nyilván szép embereknél szükséges), és "alulfókuszált felvétel". Nem tudom, hogy hogyan lehet valami "alulfókuszált", a funkció mindenesetre a Lens Baby objektívekhez hasonló "szelektív fókusz" effektet csinál, azaz a kép csak egy sávban lesz éles, a többi helyen mosott.

LG Optimus 2X screenshot

A készülék szép, élénk színű felvételeket készít, melyek picit zajosak ugyan, cserébe részletgazdagok, a zajszűrés nem mossa el a fontos dolgokat. A vonalélesség rendben, a kromatikus aberráció mértéke minimális, a dinamikatartomány elég nagy, ennél sokkal többet egy telefontól nem igazán várhatunk. A videók ennél a hatalmas felbontásnál nyilván szépek, de az egyértelműen látszik, hogy egy jó videókamerába kell optikai képstabilizáció, márpedig egy telefonban ilyesmi nem lehet, ezért a készülékkel rögzített videókon jól látszik minden apró kézremegés. Két tesztvideónk is van, az egyik beltérben készült és megtudni belőle, hogy milyen a Radiocafénál úgy műsort vezetni, ha az ember műsorvezető társára rájön a nagy beszélhetnék. A másik felvétel pedig napfényes időben készült, mindkettő 3GP formátumú és elég nagy, mobilinternettel ne tessék rájuk kattintani!

A DLNA-nak és a HDMI-kimenetnek köszönhetően a masinán tárolt multimédiás tartalmainkat könnyedén kirakhatjuk a televíziónk képernyőjére. Sajnos a funkciót nem tudtuk magunk kipróbálni, mert nem kaptunk kábelt a nálunk járt tesztkészülékhez, de az LG-nél láttuk már működés közben, meggyőző. A beállításokban lehet állítani, hogy 1080p, 720p, 576p vagy 480p legyen a kép felbontása.

LG Optimus 2X screenshot LG Optimus 2X screenshot

A zenei rész teljesen rendben van, a háttérben is futó zenelejátszó alkalmazást a tálcáról is tudjuk irányítani, de talán ennél is fontosabb, hogy ID3-tagek szerint szűr a zenék között, megjeleníti az albumborítókat és tartalmaz előre definiált sémákkal operáló hangszínszabályzót is. A készülékhez járó fülhallgató nem volt benne a nálunk landoló csomagban, ezért annak minőségéről sajnos szintén nem tudunk nyilatkozni (majd igyekszünk pótolni a hiányosságot), az viszont fix, hogy a kihangosított hangminőségtől nem fog leesni az állunk, közepesen muzsikál az Optimus 2X. A szolgáltatáskínálat része a beépített FM-rádió, mely csak bedugott fülhallgatóval képes üzemelni, akkor viszont kiválóan. A fülescsatlakozó ugye teljesen szabványos, 3,5 milliméteres jack, tehát saját kiegészítőnket is bátran használhatjuk a telefonnal.

Üzemidő, összegzés

A készülékben természetesen van GPS-vevő, melyet gyárilag többek között a kiváló Google Maps-szel tudunk kihasználni; látványosan kezelhető alkalmazásról van szó, két ujjunkat használva dönthetjük és forgathatjuk is a képet, de minderről a pár oldallal ezelőtti tesztvideón már mindenki meggyőződhetett.

LG Optimus 2X P990
[+]

Bár az NVIDIA hangsúlyozta, hogy a Tegra 2 SoC fogyasztása rendkívül alacsony, az LG új telefonja nem bírja túl sokáig szuflával, 1500 mAh-s akkumulátor ide vagy oda. Nálam volt, hogy a nap végét sem bírta ki, amiben nyilván benne volt, hogy magas fényerőn használtam a kijelzőt, de könyörgöm, miért ne tehetném meg? Nem tudni, hogy a két mag eszik ilyen sokat, vagy a hatalmas méretű TFT-LCD kijelző, valószínűleg mindkettő elég nagy energiaigényű, de a mérleg a kijelző felé dől. A konklúzió mindenesetre az, hogy az Optimus 2X mellé nem árt beszerezni egy külső akkumulátort.

Értékelés: LG Optimus 2X P990
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 9 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 10 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 10 pont
Multimédia
Vizuális 9 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 4 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Ha eltekintünk attól, hogy az LG Optimus 2X P990 a világ első kétmagos processzorral szerelt telefonja és mint ilyen, egy piacformáló, innovatív eszköz, akkor is kijelenthetjük, hogy egy nagyon jó telefon. Hatalmas méretű, gyönyörű kijelzője van, kellemesen összerakták, a kamera a legjobbak között foglal helyet, minden szempontból jó vele telefonálni, megfelelő mennyiségű alkalmazással van ellátva, zenei téren sem vall kudarcot, hogy őszinte legyek, nem sok gondom volt vele azalatt az egy hét alatt, amit nálam töltött, bár azt nem értem, hogy miért nem 2.3-as Android fut rajta. Azzal valószínűleg még ennél is gyorsabb lenne.

Egy viszont volt, ez pedig az üzemidő, mely sajnos nagyon kevés. Ez egyben egy üzenet a piac felé, hogy ideje lenne fejleszteni egy szép nagyot az akkumulátorokon, mert a jelenlegi technológia már a végét járja, ha még erősebbek lesznek a hardverek, elképzelhető, hogy nem is lesz elég az, amit egy efféle lítium-ion telep nyújtani tud. Hogy pontosan mikor kerül hivatalosan piacra, azt nem tudni, ahogy az árát sem, mindenesetre úgy néz ki, hogy 130 és 160 ezer forint között fog landolni, ami nem kevés pénz, de a csúcsmodellek már csak ennyibe kerülnek. Mivel a konkurens gyártók hasonló kijelzővel szerelt modelljei sem olcsóbbak ennél, az Optimus 2X-re kiváló kamerája és kétmagos processzora miatt bátran rásütök egy ajánlott plecsnit.

LG Optimus 2X P990

Bocha

A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

LG Optimus 2X P990
LG Optimus 2X P990 (Official) Általános
Technológia GSM/UMTS
Méret 123,9 x 63,2 x 10,9 milliméter
Tömeg 139 gramm
Színvariációk fekete
Kijelző
Kijelző átlója 4 hüvelyk
Kijelző felbontása 480 x 800 pixel
Kijelző típusa Kapacitív IPS technológiás TFT-LCD érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Memória 512 MB RAM / 8 GB ROM
Memória bővíthetősége microSDHC
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 900/2100 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA van / 10,2 Mbps / 5,76 Mbps
IrDA / Bluetooth nincs / 2.1 (A2DP)
WiFi 802.11b/g/n, DLNA
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
Alapfunkciók
Profilok némaüzem
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 2.2 (Froyo)
WAP / HTML böngésző van / van
E-mail kliens van
Java van
Játékok letölthetők
Valutakonverter nincs
Extra szoftverek LG Alkalmazások, LG App Advisor, Car Home, F-Secure, Facebook, MySpace, Polaris Office, RemoteCall, SmartShare, Twitter
Multimédia
Fő kamera 8 megapixeles, autofókuszos, ledes villanó
Másodlagos kamera 1,3 megapixel
Videófelvétel van (1080p @ 24 fps / 720p @ 30 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van, előre beállítot sémák
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 1500 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő 400 óra
Beszélgetési idő 7 óra 50 perc
Egyebek
kétmagos NVIDIA Tegra 2 processzor (1 GHz-es órajel), gyorsulásérzékelő, 3,5 milliméteres fülhallgató kimenet, HDMI-kimenet, FullHD videórögzítés
  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés