Hirdetés

LG Optimus 2X P990 - az első kétmagos

Menürendszer, szoftverek

A képernyőzárat nem a megszokott módon kell feloldani, hanem úgy, hogy a kijelző alját megfogva felfelé toljuk az ujjunkat; olyan érzés, mintha egy üveglapot tolnánk el, ami jól passzol a kijelzőt borító masszív Gorilla Glass-hez. A készenléti képernyőn nagy csodát nem láthatunk, hét oldalra pakolhatjuk ki widgetjeinket és parancsikonjainkat, de ha ezt soknak találjuk, három vagy öt darabra is redukálhatjuk az oldalak számát. A multi-touch már a kezdőképernyőn is működik, két ujjunkat egymáshoz közelítve egy áttekintő nézetet kapunk az oldalakról, valamelyiket kiválasztva egyből arra ugorhatunk; ez a telefon leglassabb pontja, az itteni animáció valamiért kicsit akadozik, valószínűleg nem fektettek elég nagy hangsúlyt ennek a résznek az optimalizálására. A képernyő alján van egy mindig látható ikonsáv, melyen a tárcsázót, a névjegyzéket, az üzeneteket és a főmenü indítóját találjuk, az itteni ikonok fixek, nem nyúlhatunk hozzájuk. A giroszenzor egyébként sem a kezdőképernyőn, sem a főmenüben nem működik, azaz a kép nem fordul el, ha a telefont az oldalára billentjük.

LG Optimus 2X screenshot LG Optimus 2X screenshot

A widget-kínálat kellemes, rengeteg minialkalmazásból válogathatunk: analóg ébresztőóra, analóg óra, digitális ébresztő, e-mail, emlékeztető, FM-rádió, időjárás & óra, képkeret, kettős óra, könyvjelzők, mai események (ez kétszer is szerepel a listában), naptár, névjegyek, saját állapot (SNS-hez), társasági események, üzenetek, Yahoo! NEWS, zene. Impresszív lista, ráadásul hozzájön kilenc darab gyári androidos widget - a fordításnál viszont nem figyelt eléggé az LG, több widget neve is el van gépelve vagy helyesírási hiba van benne. Hasznos funkció a kezdőképernyő kiürítése, melynek segítségével egy gombnyomással eltávolíthatjuk a kipakolt cuccokat, így egy esetleges újrarendezéskor nem kell bajlódnunk az elemek kukába dobálásával.

LG Optimus 2X screenshot LG Optimus 2X screenshot
A menü háttere fekete, ezen nem változtathatunk

A főmenü rácsos elrendezésű, vertikálisan görgethető, az ikonok szépek és egységesek, az összkép jó. Rengeteg extra alkalmazást kapunk az LG-től, kezdetnek rögtön ott van az Alkalmazások, melynek segítségével prémium tartalmakat tölthetünk le ingyen a készülékünkre; ezek között van a Spider-Man és a Shrek Karting játékduó, plusz további nyolc alkalmazás. Hasonló a funkciója az App Advisornek, mely a Market ingyenes részéből szemezgetve ajánl nekünk fel kiváló alkalmazásokat letöltésre. A Car Home egy autóban is jól nyomkodható, alapfunkciókat kínáló kezelőfelület, a Diktafon funkcióját nem kell magyarázni, az F-Secure pedig egy antivírus szoftver, hogy minek, azt a fene sem tudja: persze ki tudja, lehet, hogy idővel az okostelefonokat is elözönlik a vírusok, de hogy őszinte legyek, én azért viszonylag csekély esélyét látom a dolognak. Mindenképp extrának mondható a natív Facebook, MySpace és Twitter kliens, de legalább ennyire örömteli a Polaris Office megléte, melynek segítségével Word, Excel és PowerPoint fájlokat hozhatunk létre és szerkeszthetünk, ráadásul azokat egy Box.netes online tárhelyen is őrizhetünk.

LG Optimus 2X screenshot LG Optimus 2X screenshot

A Remote Call egy vezeték nélkül "távirányító", melynek segítségével nem a televíziót kapcsolgathatjuk, hanem egy másik mobiltelefont irányíthatunk, mondjuk távsegítség céljából. A SmartShare egy multimédiás megosztó szolgáltatás (kulcsszó: DLNA), a Tükör az előlapi kamera képét rakja a kijelzőre; más extra nincs. A Marketból vagy egyéb helyekről letöltött alkalmazások a fenti képernyőfotókon is látható programlista alá kerülnek, magyarán a gyári programok nem keverednek az utólag letöltöttekkel.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés