LG K10 (2017) - mindenki belefér

Az ötvenezer forintos árkategóriában próbálkozik az 5,3 hüvelykes, ujjlenyomat-olvasótól megfosztott mobil, és bár a konkurencia erős, a dél-koreai gyártó terméke megállja a helyét.

Bevezető, tartozékok

Akárhonnan nézzük, az LG remek pénzügyi negyedéve nem a mobilos iparágnak köszönhető. Nagy reményekkel indult 2017, hiszen a G6 kapcsán azt lehetett olvasni, hogy remek stratégiai lépéssel készülnek: a tavalyi, még mindig rendkívül erős Snapdragon 821 rendszerchip tűnt az egyetlen járható útnak, hogy a Samsungot megelőzve heteket, akár hónapokat nyerjenek a legnagyobb konkurenshez képest. Az MWC-n bemutatkozott, kiállították, ám a remek első benyomások után jött a hideg zuhany: egyelőre nem lesz kapható. Eltelt egy hónap – ami ilyenkor egy kisebb örökkévalóság –, bemutatkozott a Galaxy S8-duó, majd szempillantás alatt a boltok polcaira került. Vadonatúj rendszerchippel, és temérdek egyéb újdonsággal.

A CES-en már láttuk, de mire ideért, eltűnt belőle az ujjlenyomat-olvasó
A CES-en már láttuk, de mire ideért, eltűnt belőle az ujjlenyomat-olvasó [+]

Ugyanez a csúszás nem ennyire feltűnően, de hasonlóképpen jelen van a középkategóriában: már decemberben lehullott róla a lepel, a CES-en ki volt állítva, a legtöbb piacon azonban csak mostanában indul el az idei K-széria, aminek legkomolyabb tagjával, a K10-zel fogunk most foglalkozni, ahogy az a címből is feltűnhetett. Máris rossz hírrel kell kezdenünk: az itthon hivatalos forgalomba kerülő példányok nem kaptak ujjlenyomat-olvasót, csak néhány régióban tették elérhetővé ezt a funkciót, ahogy SOS-hívást sem indíthatunk a hátlapi gomb nyomkodásával. Ez nálam lényegében annyit idézett elő, hogy a használat kezdete után néhány perccel el is felejtettem, hogy a hátlapon van bármilyen billentyű, hiszen az LG-től évek óta megszokott módon remekül működik a duplakoppos feloldás és lezárás, újraindítani pedig szerencsére nem kellett a telefont.

Ennél egyszerűbb dobozzal ritkán találkozunk
Ennél egyszerűbb dobozzal ritkán találkozunk [+]

Az egyszerű, halványkék doboz büszkén hirdeti a kijelző és a kamera tulajdonságait, illetve a processzort és az akkumulátort, odabenn pedig átlagos felszereltséget kínál. A telefonon és a hozzá tartozó energiahordozón kívül az üzembe helyezést és az alapvető funkciókat ismertető kézikönyv lapul, alatta pedig 1,2 A-s, hagyományos töltőadapter, earbud kialakítású, egyszerű headset és microUSB kábel foglal helyet.

Külső, kijelző

A tavalyi előd középszerű külseje után extravagánsabb megjelenéssel találkoztunk, ez kizárólag a fényviszonyoktól függően réz- vagy aranyszínűnek mondható betéteknek köszönhető. Egyesek szerint ciki, mások azonban gyönyörűnek tartják a hangszórórácsot, a hátlapi kameragyűrűt és az oldalkeret díszcsíkját, mi pártatlanul annyit mondunk, hogy a kialakítás minősége első blikkre hibátlan, és remélhetőleg a későbbiekben sem fog csúnyán megkopni a fényes felület. Az anyaghasználat nyilván plasztik, ahogy a lepattintható hátlap is múltidéző, viszont nincs jelentős recsegés-ropogás, sem egyéb kellemetlenség. Olcsó, de korántsem gagyi a hatás, amit áraszt.

Menő vagy gáz? Mindenki döntse el!
Menő vagy gáz? Mindenki döntse el! [+]

Kijelző-teszt
Mérés LG K10 (2017) Meizu M5 Xiaomi Redmi 3S Vernee Thor
Képátló 5,3 hüvelyk 5,2 hüvelyk 5 hüvelyk 5 hüvelyk
Felbontás 720 x 1280 720 x 1280 720 x 1280 720 x 1280
Technológia IPS LCD IPS LCD IPS LCD IPS LCD
Fehér fényerő (max.) 327 nit 412 nit 454 nit 432 nit
Fehér fényerő (min.) 2,5 nit 12 nit 1,0 nit 20 nit
Fekete fényerő 0,19 nit 0,44 nit 0,41 nit 0,20 nit
Kontrasztarány 1723:1 937:1 1107:1 2160:1
Színhőmérséklet 7260 K 7839 K + kézi 8356 K + kézi 8535 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az előlapon lévő 5,3 hüvelykes, 720 x 1280 pixel felbontású kijelző sokat fejlődött a tavalyihoz képest, sokkal jobbak a betekintési szögek, általánosságban pedig körülbelül azt hozza, amit a közelmúlt középkategóriás LG telefonjai: pontos kalibráció, kiemelkedő kontrasztarány és éjjel meglepően kellemes minimum fényerő, viszont napfény alatt gyenge láthatóság. Az aránylag alacsony pixelsűrűség (277 ppi) érezhető a kontúrokon és a betűk élességén, viszont egyáltalán nem zavaró a dolog, aki sokat szeretné mobilon böngészni az internetet, annak fog feltűnni, hogy teljes weboldalakat csak erősebb nagyítással lehet kényelmesen olvasni.

Szépek a színek, jók a betekintési szögek, de harmatos a fényerő
Szépek a színek, jók a betekintési szögek, de harmatos a fényerő [+]

Az értesítési led továbbra is a hiányzók listájára írható, nem maradt el azonban a széles látószögű szelfikamera, a beszédhangszóró, illetve a fény-és távolságérzékelő páros sem. A kijelző alatt csak az LG logo tud árválkodni, az előlapi billentyűk továbbra is virtuális formában jelennek meg, ha szükség van rájuk. A hátlapi bekapcsológombot jó eséllyel mindenki hamar elfelejti, hiszen rendkívül könnyű átszokni a duplakoppos kezelésre, helyette remekül használhatók a bal oldali gombok, és nem csak a hangerő állítása miatt, dupla nyomással akár lezárt képernyőről is azonnal eljuthatunk a jegyzetelős alkalmazásba vagy a kamerához.

5,3 hüvelykes kijelzővel még nem a phabletek közé soroljuk
5,3 hüvelykes kijelzővel még nem a phabletek közé soroljuk [+]

Alul találjuk a csatlakozókat: persze ma már sem a microUSB, sem a 3,5 milliméteres jack nem számít divatosnak, itt mindkét port remekül teszi a dolgát. A telefon tetején egy másodlagos mikrofon árválkodik, oldalt pedig a gombokon kívül semmi sincs, így könnyedén kitalálható, hogy a SIM-et, illetve a microSD-t a hátlap eltávolítása után lehet behelyezni, ahogy a 2800 mAh kapacitású akkumulátorhoz is így férünk hozzá.

Egymás alá passzol a két kártya
Egymás alá passzol a két kártya [+]

A főkamera nem lóg ki a telefon síkjából, ami asztalon stabilitást jelent, a hátlapi hangszóró szempontjából azonban jelentős tompulást és árnyékolást, mindezt úgy, hogy önmagában sem indult túlságosan magasról, kimondottan laposan és halkan szól akkor is, amikor egyébként nem áll az útjában semmi. A rezgőmotor legalább határozottan és csendesen kelti fel a figyelmet.

Hardver, szoftverezettség

Nyilvánvalóan fontos kérdés, hogy hardveresen hogy állunk, hiszen ha valami, ez általában a kínai konkurensek mellett szól. A jó hír az, hogy maga a rendszerchip ugyanaz a MediaTek MT6750, ami a hasonló árszinten lévő Meizu M5-ben is remekül teljesít, egyedül a 2/16 GB-os memóriapáros az, amiben lehetne jobb, alkalmazásváltáskor szinte mindig érezteti magát a szűkös RAM, legalábbis az előbb említett Meizu mellett próbálgatva.

A teljesítmény miatt nem kell aggódni, de memóriából elfért volna több A teljesítmény miatt nem kell aggódni, de memóriából elfért volna több
A teljesítmény miatt nem kell aggódni, de memóriából elfért volna több [+]

Teljesítmény-teszt
Benchmark LG K10 (2017) Meizu M5 Nubia Z11 mini ZTE Axon 7 Mini
Rendszerchip MediaTek MT6750 MediaTek MT6750 Snapdragon 617 Snapdragon 617
AnTuTu Benchmark 6.x 39778 pont 40898 pont 45950 pont 46427 pont
Vellamo Browser 2553 pont 2079 pont 2297 pont 2644 pont
Vellamo Metal 1024 pont 1071 pont 1258 pont 1195 pont
Geekbench 4 (single/multi) 589 / 2215 pont 598 / 2174 pont 696 / 2201 pont 703 / 2016 pont
GFXBench Man. onscreen 11 fps 10 fps 6,1 fps 6,3 fps
GFXBench Man. offscreen 5,3 fps 5,2 fps 6,6 fps 6,4 fps
GFXBench T-Rex onscreen 22 fps 21 fps 14 fps 16 fps
GFXBench T-Rex offscreen 13 fps 13 fps 14 fps 16 fps

A komponensek itt is referenciaértéken dolgoznak, tehát négy darab 1,5 GHz-es és négy darab 1,0 GHz-es processzormag alkotja a nyolcmagos Cortex-A53 tömböt, a Mali-T860 MP2 IGP pedig legfeljebb 520 MHz-en intézi a grafikai folyamatokat. Első bekapcsolás után körülbelül 9 GB jut a felhasználónak, ám a legfontosabb alkalmazások és kiegészítők (több Play-szolgáltatás nincs is előre telepítve) letöltése után körülbelül 8 GB lesz az, amivel ténylegesen gazdálkodhatunk. A microSD persze segítségünkre lehet, a gyártó akár 256 GB-os bővítést is lehetségesnek tart., akár elsődleges tárolóként.

A QSlide mellett vált elérhetővé az osztott kijelzős mód A QSlide mellett vált elérhetővé az osztott kijelzős mód
A QSlide mellett vált elérhetővé az osztott kijelzős mód [+]

Nem elavult az operációs rendszer sem, Android 7.0 teljesít szolgálatot, természetesen LG UX 5.0+-szal a fedélzeten. Nem véletlen, hogy csak egy + került a verzió mögé a Marshmallow-alapú rendszerhez képest, hiszen nagyjából annyival tud többet az új felület, amennyivel a Nougat funkciógazdagabb elődjénél: így került bele a QSlide-ablakokat kiegészítő, osztott kijelzős mód, illetve a villámgyors alkalmazásváltás. Ugyanakkor a beállítások menü nem követi a friss trendeket, az LG nem ereszti a saját, kategóriákra osztott megoldását. Ez egyébként érthető, hiszen kezdők számára is könnyedén használható séma szerint működik.

Alul akár 6 darab gyorsindító elfér Alul akár 6 darab gyorsindító elfér
Alul akár 6 darab gyorsindító elfér [+]

Alapértelmezetten továbbra sem jár alkalmazásmenü, minden parancsikon és minialkalmazás a balra-jobba lapozható kezdőképernyők valamelyikén foglal helyet, alulra pedig akár 6 darab fix gyorsindítót helyezhetünk el. Az értesítési felületért fel kell kapaszkodni a legfelső sávba, 5,3 hüvelykes kijelző ismeretében ez nem mindig kényelmes, viszont ha elértük, tisztességes felhozatalt láthatunk magunk előtt, szintén balra-jobbra lapozható, szerkeszthető, hosszú érintéssel részletesebb beállításokat kínáló kapcsolók vannak itt. Az animációk egyáltalán nem lassúak, de a fejlesztői opciók aktiválásával természetesen tovább gyorsíthatóak, vagy kikapcsolhatóak, ez sokat lendít az amúgy is korrekt sebességérzeten.

SmartWorld és üzenetkezelés SmartWorld és üzenetkezelés
SmartWorld és üzenetkezelés [+]

Megmaradt a Rögzítés+, amivel érdekesen körbevágott, megjelölt vagy feliratozott képernyőfotókat gyárthatunk, és természetesen itt van a Google-fiókkal szinkronizáló QuickMemo+, amivel kategóriákba szedett, akár képekkel feldobott jegyzeteket készíthetünk. Megmaradt az LG SmartWorld, ahonnan főleg témákat tölthetünk le a három darab gyári megjelenés helyett. Törölt alkalmazásainkat 24 óráig visszatelepíthetjük a vonatkozó program megnyitásával, tehát ha véglegesen, azonnal ki akarjuk dobni a programot, onnan külön el kell távolítanunk.

Biztonsági mentéseket is gyárthatunk, ha szükség van rá Biztonsági mentéseket is gyárthatunk, ha szükség van rá
Biztonsági mentéseket is gyárthatunk, ha szükség van rá [+]

Az extra szoftvereket és játékokat nyilván mindenki beszerzi magának, hiszen már csak egyetlen mappa maradt ki a felsorolásból: a menedzsment, ahonnan energiatakarékossági és memóriakezelési opciókat érhetünk el amellett, hogy van biztonsági mentésre és visszaállításra használható program, illetve RemoteCall Service a távoli segítségkéréshez.

Kamera, video, audio

Egyértelmű volt a cél, amikor a 13 megapixeles, f/2,2-es fényértékű lencsével szerelt kamerához szoftvert társítottak: a lehető legegyszerűbben kezelhető legyen. Ez abból a szempontból sikerült, hogy tényleg nincs benne ijesztőnek látszó funkció, ám a valóságban egy kezdő szinte biztosan nem fog vele jó képeket lőni. Egyrészt ott van a fókuszálás, ami a segédszenzorok hiánya miatt lassú és képlékeny egyszerre, érintőfókusszal sem jobb a helyzet. Másrészt nagyon gyakoriak az expozíciós hibák, és ezzel nem is tudunk mit kezdeni, hiszen még az AOSP-szoftverben fellelhető, teljesen egyszerű korrekció sincs meg, manuális módról vagy egyéb kézi opciókról ne is álmodjunk. Van helyette megannyi filter meg hangvezérlés. A felbontások állításán kívül még HDR-t kapcsolhatunk, ami körülbelül 3-4 másodpercig dolgoz fel, cserébe a fájlnévben is megjelöli, hogy aktiváltuk.

Szerencsére nem lóg ki a hátlap síkjából, a zafírüveg-védelem nem ebben a kategóriában jellemző
Szerencsére nem lóg ki a hátlap síkjából, a zafírüveg-védelem nem ebben a kategóriában jellemző [+]

A képminőség vegyes érzelmeket kelt. Nappal igazából nem is menthetetlen a helyzet, erőteljes mosás és túlélesítés persze látható, viszont vannak részletek, kellő türelemmel a fókusz megtalálja magát, és a vonalélesség is elfogadható. Egy jobb lencsével nyilván más lenne a helyzet, hiszen a szélek homályosodása, az itt-ott felbukkanó kromatikus aberráció és a gyenge dinamika is feltűnik. Éjszaka azonban tényleg rossz a végeredmény, az utolsó kép még a legjobb, amit gyenge fényviszonyok közt tudtunk produkálni, egyébként rendszeresen ég ki gyakorlatilag bármi, aminek van némi fénye. Aminek meg nem, az simán sötét és zajos.

Rendkívül puritán a szoftveres háttér
Rendkívül puritán a szoftveres háttér [+]

Van normál és széles látószögű szelfimód is Van normál és széles látószögű szelfimód is
Van normál és széles látószögű szelfimód is [+]

A szelfiegység ebben a ligában kimondottan korrekt, 5 megapixeles fotókat lő, kijelzővel vakuzik, emellett van normál és széles látószögű módja is. A 30 fps sebességű, 1080p-s videók minősége képi szempontból átlagos, hangban azonban túlmutat ezen, zajszűrt, 157 kb/s-os bitsűrűségű, kimondottan jó sztereó hangot rögzít.

Nem maradt el az FM-rádió Nem maradt el az FM-rádió
Nem maradt el az FM-rádió [+]

A hátlapi hangszóró a telefon egyik gyenge pontja, rendkívül laposan és gyengén szól, nem is túl hangos, mélyeket pedig végképp ne keressünk benne. A zenei oldal ezen kívül azonban rendben van, fülhallgató csatlakoztatása után megnyílik az RDS-képes FM-rádió opciója, ami természetesen keresi és tárolja is a csatornákat, illetve van zenelejátszó, ami flac-típusú fájlokkal is probléma nélkül elboldogul, és alapértelmezetten mappák szerint böngészi a tartalmat. A gyári fülhallgatót nem zenehallgatásra találták ki, egy komolyabb hangkeltőt viszont tisztességes minőségben és erővel meg tud hajtani, így nem kell kimondottan szégyenkeznie.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs téren kimondottan jó a felhozatal, a Cat.6-os LTE biztosítja mobilneten a 300 Mbps letöltési sebességet – természetesen ez csak az elméleti maximum –, dual SIM viszont nincs, az itthon forgalomba kerülő példányok minden esetben egy nanoSIM-et és egy microSD-t képesek egyidejűleg befogadni. Nem maradhatott el a kétcsatornás 802.11b/g/n szabványú WiFi sem, Directtel és hotspot-lehetőséggel kiegészítve, illetve megvan a 4.1 verziójú, remek érzékenységű Bluetooth, illetve a gyári fájlkezelőből aktiválható OTG. A GPS-vevő gyors és hatékony, a földi hálózatokon kívül GPS és GLONASS-lehetőségeket használja fel, BeiDou vagy Galileo műholdat egyelőre azonban nem lát.

A beszélgetési minőség kimondottan jó A beszélgetési minőség kimondottan jó
A beszélgetési minőség kimondottan jó [+]

Nincs vezeték nélküli töltés, a hátlapban csupán az NFC kommunikációs egysége bújik meg, legvégül pedig kimaradt az infra és a giroszkóp. A szenzoros felhozatal egyébként teljes. A beszélgetési hangminőség és a vételi stabilitás kiváló, a beszédhangszóró a multimédiással ellentétben egyáltalán nem rossz, a mikrofon pedig remekül, a legfeltűnőbb zajokat kiszűrve továbbítja a hangot.

Hasonló áron indul a Meizu M5 is
Hasonló áron indul a Meizu M5 is [+]

Értékelés: LG K10 (2017)
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 6 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Most már többes számú tapasztalattal állíthatjuk, az MT6750 egy takarékos lapka, az elméleti síkon karcsú, 2800 mAh kapacitású telep könnyedén megfelelő szintre hozza az üzemidőt, nap végéig nem könnyű bajba kerülni. 4,5 órás kijelzőidőkkel, rendkívül alacsony készenléti fogyasztással, terhelés alatt enyhe melegedéssel csökkennek a százalékok. Gyorstöltés nincs, így 3 óránál többet kell szánnunk a teljes feltöltésre, egyhuzamban böngészni viszont akár 6-7 órát is lehet, kizárólag offline videónézéssel gond nélkül belekarcol 8-ba.

Az LG K10 (2017) végfelhasználói ára várhatóan 60 000 forint alatt marad, viszont a hozzánk kerülő változatban nem ujjlenyomat-olvasós a hátlapi gomb, ami időközben alapvető elvárás lett ebben a kategóriában is. Fájdalmas spórolás, amivel megcímkéznek bizonyos piacokat, és ha mindehhez hozzávesszük a rendkívül buta kameraszoftvert, az értesítési led hiányát, a középszerű külsőt és az alacsony fényerejű kijelzőt, akkor sajnos nem nevezhetjük ajánlott vételnek az idei K10-et. Nagy kár, mert a széles látószögű szelfi ötlete remek, a friss Android és a hozzá tartozó, könnyen kezelhető felület értékelendő, az üzemidő és a teljesítmény optimális, a megjelenítő pedig egyébként kontrasztos és a színhűsége is rendben van, csak rendkívül halvány. Ugyanennyi pénzért, hasonló tulajdonságok mellett több memóriát és tárolót, giroszkópot, illetve ujjlenyomat-szenzort kínál a Meizu M5, de érdemes lehet egy pillantást vetni a Huawei P9 Lite-ra és a Xiaomi Redmi 4-széria tagjaira is. Az LG középkategóriása mindenesetre, a remek kezelhetősége és a komoly hibák nélküli működése miatt megérdemli tőlünk az alábbi plecsnit:

LG K10 (2017)

szentkuti11

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

Specifikáció

LG K10 (2017)
LG K10 (2017) Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 148,7 x 75,3 x 7,9 milliméter
Tömeg 144 gramm
Színvariációk fekete/arany, szürke
SIM-foglalat 1x nanoSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5,3 hüvelyk
Kijelző felbontása 1280 x 720 pixel (277 ppi)
Kijelző típusa IPS kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa MediaTek MT6750
Processzor típusa nyolcmagos, 64-bites, négy 1,5 GHz-es és négy 1 GHz Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Mali-T860 MP2
RAM mérete 2 GB LPDDR3
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB (ebből 9,03 GB érhető el)
Memória bővíthetősége microSD (256 GB-ig)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 900/1900/2100 MHz
LTE 800/1800/1900/2100/2300/2500/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 300 Mbps
LTE Cat.6
IrDA / Bluetooth nincs / 4.1 (A2DP, LE)
WiFi 802.11b/g/n, WiFi HotSpot, WiFi Direct
USB microUSB 2.0
USB OTG van
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok általános/néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 7.0 (Nougat), LG UX 5.0+
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Fájlkezelő, QuickMemo+, LG SmartWorld
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel, f/2.2, szimpla led
Másodlagos kamera 5 megapixel
Videófelvétel 1080p (30 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 2800 mAh
Készenléti idő (3G) n/a
Beszélgetési idő (3G) n/a
Zenelejátszási idő n/a
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, gyorsulásmérő, fényérzékelő, közelségérzékelő, giroszenzor, hangszenzor, mágneses szenzor
  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

  • LG K4 2017 - mármint 2014?

    Az LG belépő szintű sorozata idei kiadásban is elérhető, noha az aktualizálás nem feltétlenül jelent minden területen egyértelmű fejlődést, van ahol pedig teljesen érthetetlen visszalépés történt.

  • LG V20 - zene füleinknek

    Hivatalosan nem kapható nálunk a dél-koreai gyártó tavalyi csúcsphabletje, ráadásul lassan kifutó termék, de az ára kedvező, így életképes választás lehet, zenerajongóknak pedig kimondottan ajánlott.

  • LG Pay-támogatással debütál a K10 (2018)

    Egyelőre még csak Dél-Koreában érhető el a szolgáltatás, de a CES-en bemutatásra kerülő, középkategóriás kütyüvel is lehet majd hsználni.

  • Friss K széria érkezik az LG-től

    Az LG Barcelónában mutatja be a K széria új generációját, amely többek között fejlettebb fotós képességeket ígér.

Előzmények

Hirdetés