LG G4c - nem lesz rá büszke a testvére

Hirdetés

Külső

Óhatatlanul is két telefonhoz hasonlítja majd a felhasználó a G4c-t, az egyik a G4, a másik pedig a G3 S. Nos, mindkettőhöz van némi köze, előbbihez a hajlított formavilág, utóbbihoz pedig a szinte megegyező dimenziók miatt. Tesztalanyunk 139,7 x 69,8 x 10,2 milliméter méretekkel és 136 grammos tömeggel rendelkezik, vagyis tényleg csak pár milliméterrel a különbség az elődmodellhez képest. Az anyaghasználat abszolút a középkategóriának felel meg, a műanyag és üveg elemek tapadnak egymáshoz, az összeszerelés hibátlan, nem ropog a mobil még erősebb tekergetés esetén sem. Mivel elvileg egy csúcsmodell kisebb változatáról beszélünk, érdemes a kezelhetőségről is pár szót ejteni. A G4c ugyanis hiába a minibb verzió, azért nem apró, egy férfi kéz elég, nőiből viszont már inkább kettő kell ahhoz, hogy kényelmesen el lehessen érni a kijelző minden pontját.

LG G4c
[+]

Az előlap terjedelmes részét teszi ki az 5 hüvelykes, 720 x 1280 pixel felbontású IPS kijelző. Talán kicsit fényesebb a panel, mint a G3 S-nél, másban azonban nincs fejlődés, igaz, elméletileg elég is lenne egy ilyen megjelenítő, hiszen a szépek szépek, a betekintési szög pedig csaknem száznyolcvan fokos. Az in-cell technológiának köszönhetően az érintőpanel is közelebb helyezkedik el a karcálló üvegborításhoz, így érzékenyebb az átlagnál, maximum tíz ujjunkat képes kezelni. A képernyő alatt kizárólag az LG feliratot találjuk, felül már népesebb a terület, a fény- és távolságérzékelő szenzornak, a piros értesítő lednek, a beszédhangszórónak, valamint az 5 megapixeles kamerának kell megférnie egymás mellett.

LG G4c
[+]

Kijelző-teszt
Mérés LG G4c LG G3 S Alcatel OT Idol 3 (4.7) Samsung Galaxy Alpha
Fehér fényerő 473 nit 387 nit 611 nit 301 nit
Fekete fényerő 0,51 nit 0,43 nit 0,35 nit 0 nit
Kontrasztarány 928:1 900:1 1746:1 n/a
Színhőmérséklet 7787 K 7834 K 7940 K 7455 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az oldalak egyáltalán nem tartogatnak sok izgalmat, mivel az LG lényegében már a G2 óta hátulra szereli a gombokat. A jobb és bal széle a telefonnak teljesen érintetlen, alul viszont már ott a microUSB csatlakozó és a beszédhangszóró. A felső részre is jutott azért valami, itt figyelhető meg ugyanis a 3,5 milliméteres jack kimenet, valamint a közvetlenül mellette lévő zajszűrő mikrofon.

LG G4c
[+]

A hátlapot egyértelműen a G4-től örökölte főszereplőnk, rombusz alakú mintázatok láthatók rajta, kicsit fényes, de az ujjlenyomatokat nem gyűjti. A dizájnról megoszlanak a vélemények, én most nem erősíteném egyik tábort sem. Felül középre helyezték el a 8 megapixeles kamerát, melynek munkáját sötétben egy ledes villanó segíti. Ugyanide szerelték a hangerőszabályzásra alkalmas billentyűket, amik a bekapcsológombot fogják közre, a bal alsó sarokban lelhető fel az 1 wattos hangszóró. A borítás levehető, így az akkumulátort is ki tudjuk cserélni, szerencsére az LG ragaszkodik ehhez, mint ahogy a microSIM melletti microSD foglalat is igencsak hasznos szolgáltatás.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • Mobilarena TV: A ló másik oldala

    Mai adásunkban az LG zászlóshajójának kistestvérével, a G4c-vel foglalkozunk, mely 5 hüvelykes HD kijelzőt, Snapdragon 410 SoC-t, és túlzó árcímkét kapott.

  • LG G4 - nehéz rajta fogást találni

    A dél-koreaiak csúcsmodellje nagyon jól teljesít, kiváló képeket készít a 16 megapixeles kamera, szép a Quantum IPS kijelző, és a rendszersebesség is szinte hibátlan.

  • LG G Flex 2 - (sz)ívlapát

    A második ívelt telefonja sokkal jobban sikerült az LG-nek, mint az első, pedig az sem volt rossz. Most viszont elvileg minden tényleg a helyére került, a végeredmény impozáns, de nem tökéletes.

Hirdetés